Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 272 Posts

·
Registered
13,839 Posts
Discussion Starter · #1 ·
A thread for information, questions, requests etc. regarding architectural matters. Please make this thread sticky.

Also please don't have discussions in the "Türkiye'de Klasik Batı Mimarisi | Western Classical Architecture in Turkey" and upcoming similar threads. Those threads should be for information only, if you have a request, question or a remark regarding those topics please post them in this thread, you can quote from those threads to here if you like.

·
Registered
13,839 Posts
Discussion Starter · #3 · (Edited)
Niye artik böyle seyler yapilmiyor, biri bana aciklayabilir mi? Braingasm :drool:

Marine Building - Vancouver

Edit: Detaylar ve iscilige bakin...inanilmaz

The Marine Building by glenalan54, on Flickr

Marine Building Vancouver BC by Ray Cunningham, on Flickr

Marine Building, Vancouver by Jamie Hedworth, on Flickr

Doorway by Bigadore, on Flickr

Marine Building | Vancouver by juancouver, on Flickr

Marine Building, Vancouver, Canada by Dave Thorley, on Flickr

downtown vancouver 093 by lynnekelman, on Flickr

Marine Building, Vancouver, Canada by Dave Thorley, on Flickr

Marine Building Vancouver by colros, on Flickr

Carved decoration in the facade, Marine building, Vancouver, Canada by j.labrado, on Flickr

marine building puffy fish by speedwaystar, on Flickr

·
Registered
13,839 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Vardi ama Isvec'de mimarlik bölumune girmek nerdeyse imkansiz. Lisede tum kurslarda 5/5 almalisin ve sonra cizim sinaviyla eliyolar

·
ProjeIzmir
2,321 Posts
^^ Kilim desenli apartmanlarla Selçuklu'nun ne alakası var :D

Yeni projeleri hariç tutarak söylüyorum; bizde apartmanlara mimar eli bile değmiyor ki. Müteahhit, komşunun oğluna çizdiriyor, tanıdık mimara mühendise de 3-4 milyar imza parası veriliyor. Al sana apartman.

·
sicak para tatlidir
4,978 Posts
tamamen masonic bi bina gibi, semboller vs seytansi :)

·
Registered
850 Posts
^^ Kilim desenli apartmanlarla Selçuklu'nun ne alakası var :D

Yeni projeleri hariç tutarak söylüyorum; bizde apartmanlara mimar eli bile değmiyor ki. Müteahhit, komşunun oğluna çizdiriyor, tanıdık mimara mühendise de 3-4 milyar imza parası veriliyor. Al sana apartman.
Doğru söze ne denir! Türkiye'deki binalar mimar elinden çıkmadığı için tasarım konusunda mimarlara yüklenmek anlamsız geliyor.

Ha nerden yüklenmek lazım peki? "O binaların mimar elinden geçmeden dikilmesine neden izin veriyorsunuz" diye yüklenmek lazım!

·
Registered
9,280 Posts
Gozlemlerime gore Turk universitelerinden mezun mimarlar genelde son derece vizyonsuz ve kalitesiz oluyor. Ona diyecek sozum yok. Ancak basbakan denen diktatorun cumhurbaskanina bile tasma takip gezdirdigi bir ulkede mimarlar odasi ne kadar islevsel olabilir? Adam anayasa mahkemesini tanimiyor, meclisi tanimiyor, meslek ve sivil toplum orgutlerini tanimiyor, universiteleri tanimiyor, barolari tanimiyor, tusiad'i tanimiyor, sendiklari, isciyi ciftciyi, ogrenciyi, sanatciyi tanimiyor.. Boyle bir durumda en son ustune gidilmesi gereken meslek grubu mimarlardir saniyorum.

Ayrica bizim milletimizin huyudur. Herkese isini ogretir. Janbass'a tip, bana mimarlik, lobici'ye hukuk ogreten cok uye gordu bu forum. :)

-meslek ne abeey?
+mimarim
-ic mi dis mi abeyy?
+???
-abey benim amcamin yegenin oglu da mimar biliyon mu. Amma o siva falan yapiyor.
+mimar siva mi yapar birader?
-allah seni inandirsin abeey adam dis mimar. Kabasi cok iyi diyorlar

:D

Bu diyalogu kac kere yasadim, ben bile hatirlamiyorum artik.
Mesee mimarlar değil mesele müşteriler benim mimar arkadaş güzel render aldı bende beğendim müşteri beğenmedi illa çirkin olanı istiyor müşteriler

·
Registered
12,026 Posts
dogucum, avrupada pek yeni şeyler inşaa edilmiyor biliyosun, daha cok eskiyi korumak ve bakımını yapmak burda oncellikli, hele italyada, bu dediklerimi 10 la çarp. bide italyada cok mimar var. senin anlıcagın avrupa bi mimar için iyi bir degil eğer uluslararası iş yapan bir şirketin yoksa. çin,abd,turkiye,rusya,orta dogu,arap yarımadası gibi yerlerde cok saglam para kazanılır. oralarda gitmek lazım.

şuanda kriz var avurpada biliyosun ,ama senin qualifikasyonda biri 2.500-3000 euro alır heralde aylık italyada.

edit: şunuda belirteyim, son zamalarda baya duyum almaya basladım, turkiyedeki arkeolojik kazılarda mimarlar iyi para kazanıyor,
mesela benim universite surekli turkiyeye ekip gonderiyor, oyle bi projede yer almayı dusunursen, hem iyi para kazanırsın hem guzel iş olur.

1 - 20 of 272 Posts