SkyscraperCity banner

1 - 20 of 27436 Posts

·
Banned
178 Posts
Onur Dijital kameralar TR'de cok pahali. Benim burada 350 €'ya aldigim cybershot TR'de 1100 YTL idi! Eger istersen buradan yardimci oluruz, burada ki fiyatlar daha uygun. Bu arada ben Haktan ha... yabanci degilim, yanlis anlama! :D

·
Made in Turkey
6,811 Posts
evet türkiye'de dijital kameralar aşırı kazık malesef. özellikle canon marka bir kamerayı türkiyeden alma. türkiye mümessili erkayalar işin boyutunu yüzsüzlük ötesine taşımış durumda. bir canon 350d'yi ve iki ek lensini git amerikaya oradan al, geri gel buraya, genede cebinde paran kalır!..

·
alın teri, not miras
768 Posts
tavsiye verecek kadar bilgim yok ama bende kodak z740 var 5 megapiksel 10x optik 800x dijital zoom (dijital olan ne işe yarayacaksa) yakın çekim manzara zart zurt u da var hem, bi de 512 kingston kart kakaladım şahsen memnunum...

·
Registered
192 Posts
oyuncak kamera alabilirsin, resim cekiyormus gibi bide fiyaka cekersin kizlara. herhalde 5YTL filan derim ben.

·
Banned
4,496 Posts
Discussion Starter #11
Joya said:
bence hiç alma, git paranı adam gibi bişeye yatır ya da sakla ya da biriktir.
Neden almayacakmisim. Cektigim resimlerden korkuyor musun yoksa?

Attila said:
oyuncak kamera alabilirsin, resim cekiyormus gibi bide fiyaka cekersin kizlara. herhalde 5YTL filan derim ben.
:stupid: Salaklasma. Sokak pazarinda bile bulamazsin. Hem "oyuncak" degil, "dijital" kamera diyorum. Burayi derinden arastirirsan cektigim resimleri gor bak, neden istedigimi anlarsin.

·
Not Aragorn, it's Artagun
3,664 Posts
ont said:
Neden almayacakmisim. Cektigim resimlerden korkuyor musun yoksa?
Ben korkuyorum valla, ama korkumu yenmek icin uzerine gitmem lazim. istersen amerikadan almana yardimci olabilriim makineyi. Adresimi verim, sen satin al benim adrese gondert... Ama ben sana nasil gondercem? gumruge falan takilirsa ya? Istersen turkiyeye gelirken getiriim, ama en yakin yilbasinda gelcem... gerci o bile kesin deel.

·
Banned
4,496 Posts
Discussion Starter #14
Bimeks'te 199 $'a Hewlett-Packard marka kamera buldum ama arastirmaya devam edcegim. Yeni kamera icin dusunduklerim sunlar;
-Kac megapiksel olacagi benim icin onemli degil. 1024*768 ve 1280*1024(960 a olur) cozunurlugunde cekim seceneklerii olursa iyi.
-Optik zoom 3x ila 4x olursa iyi. Digtal Zoom'a bakmiyorum
-Gecikmeli cekim secenegi ve Video kayit secenegi de olursa iyi.

·
+90 TR - Eurasia
2,535 Posts
Valla, HP'den uzak dur bence, aynı özelliklerde alacağın Canon veya Kodak, Hp'ye açık ara fark atar.

Bende 3.2 Mp HP, arkadaşta 3.2 Kodak var ve arada bariz fark var. Hp'nin lensleri (pentac'tı sanırım) çok kaliteli değil.

·
Registered
4,077 Posts
hp veya kodak alma

canon veya nikon rulez ama çok pahalı
samsung baya kaliteli ve çok uygun fiyatları bende 4.0 mp var ama performansı pek iyi değil
arkadaşta 5.0 sony var acaip iyi ama biraz pahalı

fiyat/fayda olarak samsunglar iyi bence
ama tabi alabiliysan nikon ya da canon al hiç durma

·
+90 TR - Eurasia
2,535 Posts
Aslında en baba markalardan birisi de Olympus'tur. Aşağıdaki linkten bakarsan Amerika Satış fiyatı 100 doların bile altında olan 4mp+3x optic zoom makinaları var, öyle ki ben bile şaşırdım, bu kaliteye bu fiyatlar gerçekten sudan ucuz. Olympus'un daha pahalı olduğunu (belki de olması gerektiğini) düşünmüşümdür hep.

http://www.dpreview.com/reviews/specs/Olympus/

Aynı makinalar hepsiburada'da yukardakilere göre oldukça fahiş fiyatlarla satılıyor. Artagun'un önerdiği yol en mantıklısı gözüküyor, acelen yoksa.

1 - 20 of 27436 Posts