Joined
·
13,298 Posts
Aan de Waalse Krook, dat is een bocht op de samenvloeiing van de Opperschelde met de Ketelvaart, wordt een verloederde hoek van het stadscentrum vervangen door een nieuwe Mediatheek. Het gebouw zal de nieuwe centrale vestiging zijn van de Openbare Stadsbibliotheek, die van opzet verruimt naar 'Stadsmediatheek', en zal ook het IBBT, enkele faciliteiten van de UGent, het nieuw op te richten Vlaams Instituut voor Audiovisuele Archivering en vooral ook een Centrum voor Nieuwe Media huisvesten. Het project omvat enerzijds een nieuwbouw aan de waterkant, en anderzijds een grondige verbouwing van renovatie van het verloederde Wintercircus in de Lammerstraat.
Locatie:
Feiten:
Beelden:
Film:
Relevante Threads:
Recentste Updates:
Locatie:


Feiten:
- Opdrachtgever: cvba. Waalse Krook (Vlaamse Gemeenschap, Prov. Oost-Vlaanderen, Stad Gent, AGSOB, UGent en IBBT)
- Architect: Aranda-Pigem-Vilalta (Girona) ism. Coussée & Goris (Gent)
- Realisatie: 2012-2015
- Oplevering: najaar 2015
- Bouwlagen: 6
- Hoogte: - meter
- Oppervlakte: 20.000 m²
- Bestemming: bibliotheek en kantoor
- Website: www.dewaalsekrook.be
- Varia:
- Ontwerper werd gekozen via een wedstrijd onder het toezicht van de Vlaamse Bouwmeester. De andere deelnemers waren nog Mateus-Beel (Lissabon & Gent), UNstudio (Amsterdam), Schmidt Hammer Lassen (Århus) en Toyo Ito (Tokyo)
- Het is de tweede keer dat voor deze locatie een groots project wordt voorgesteld
- Het gebouw zal in eerste plaats de Centrale Openbare Bibliotheek van Gent huisvesten, maar verder ook het Instituut voor Breedbandtechnologie (IBBT), het Vlaams Instituut voor Audiovisuele Archivering en de Universiteit
- Behalve een ontwerp voor het nieuwe gebouw, moest de architect ook een visie opstellen voor het nabijgelegen oude Wintercircus. De concrete uitwerking van die visie wordt uitbesteed aan een andere architect.
Beelden:
^^ Alle afbeeldingen zijn aanklikbaar voor een versie in hoge resolutie
Film:
Relevante Threads:
- GENT : Muziekforum (geannuleerd project voor dezelfde locatie)
Recentste Updates:
- Momenteel zit het project in de voorbereidingsfase. De bouw start in 2012.
- Actuele toestand van het projectgebied, 27-06-2010, door Puinkabouter.
- 20-08-2011, door Puinkabouter