Skyscraper City Forum banner
81 - 100 of 144 Posts

·
Registered
16,075 Posts
Малко снимки от кратка неделна разходка. Започнах първо с един от панелните квартали - Марцан...
Все едно си в произволно избран софийски панелен квартал

:troll:

Междудругото при тях балконите май не са много на почит, а?

·
Registered
3,318 Posts
Последни снимки от последната разходка, с извинение за закъснението.

Реката Панке в квартал Панков.

7/8

Малко снимки от едно от малкото трамвайни трасета в западен Берлин - във Вединг.

·
Registered
3,318 Posts
Част 1/4

Сега малко снимки и от един интересен ферибот. ЛИнията е F10, обслужва се от ферибот, собственост на BVG, като на борда важат всички видове билети и карти, без тези за къса отсечка. Линията свързва рибарското селище Алт-Кладов с влаковата (и S-Bahn) станция Ванзее.

Ето илюстрация на трасето на гугъл мапс:

Времетраенето продължава 20 минути. Фериботът има капацитет от 60 велосипеда и 300 души на борда. Направо се смаях колко много хора може да побере корабчето.

Малко снимки и от маршрута

·
Registered
1,523 Posts
Страхотни снимки! Обожавам Берлин и с удоволствие бих живял там някой ден. Освен всичко останало, е и пример за перфектно организиран ГТ, който през всеки ден от годината, по всяко едно време на денонощието е бърз и ефективен. Доста може да се взаимства от опита им, защото има не малко общи черти със София.

·
Registered
3,318 Posts
Разбира се, имам снимки отвътре много. Но тъй като знам, че не е разрешено да се разпространяват (само за лична употреба е разрешено снимането) и че нещо подобно би се проследило много лесно, не бих качил тук :(

Пергамонът има Стрийт Вю от 2011г. Така че всеки желаещ може и сам да го разгледа, при това напълно безплатно и законно. От Острова на Музеите стрийт вю нямат само Музеят Боде и Новият Музей.

·
Registered
2,848 Posts
Разбира се, имам снимки отвътре много. Но тъй като знам, че не е разрешено да се разпространяват (само за лична употреба е разрешено снимането) и че нещо подобно би се проследило много лесно, не бих качил тук :(

Пергамонът има Стрийт Вю от 2011г. Така че всеки желаещ може и сам да го разгледа, при това напълно безплатно и законно. От Острова на Музеите стрийт вю нямат само Музеят Боде и Новият Музей.
Това е доста странно. Сигурен съм, че социалните мрежи са пълни с такива снимки. И какво може да се случи, ако бъдат публикувани?

·
Registered
2,996 Posts
Това е доста странно. Сигурен съм, че социалните мрежи са пълни с такива снимки. И какво може да се случи, ако бъдат публикувани?
Ще го вкарат в затвора поне за 40-50 години.

Явно въпростния берлинчанин си няма и идея от авторско право. Или просто се прави на интересен.

·
Registered
5,665 Posts

Досега да ме бяха вкарали в затвора 100 пъти. :nuts:

• Like
Reactions: D.Iv and Tego
81 - 100 of 144 Posts