Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 28 Posts

·
Registered
88 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Mam nadzieje, ze pomysl wypali z tym forum, wspierajmy się!

·
Registered
2,642 Posts
GIW powinien być alternatywą dla aglomeracji bydgosko-toruńskiej. Władza wojewódzka i samorządowa dotychczas dyskryminowały pozostałe miasta regionu. Być może wspólne promowanie na forum przyniesie korzyści i stworzy jakieś szersze fundamenty pod przyszłą współpracę :). Warto może w tym temacie się zastanowić nad wspólnymi problemami, a także promować nasze miasta za pomocą zdjęć :).

·
Registered
88 Posts
Discussion Starter · #4 ·
Blix jak na razie tylko my promujemy nasze miasta, mam nadzieje, ze się to zmieni. Czekam wiec na zdjęcia Włocławka.

·
Registered
463 Posts
Fajna inicjatywa. W większości województw niewojewódzkie miasta powinny tworzyć wspólne lobby aby "załatwić" coś dla siebie. Zawsze stolica województwa jest w uprzywilejowanej pozycji. Np. w Małopolsce Tarnów, Nowy Sącz, Oświęcim, na Dolnym Śląsku Wałbrzych, Jelenia Góra, Świdnica, Legnica itd.
Choć zupełnie nie mam nic wspólnego z Kujawsko-Pomorskim to ten pomysł mi się podoba i wart jest rozpropagowania.

·
Registered
2,642 Posts
^^Fajnie było by nawet stworzyć ogólnopolskie lobby na rzecz dużych miast nie będących stolicami województw. W kupie siła i łatwiej coś wywalczyć. Trzeba podsunąć taki pomysł naszym władzą.

Peter-gdz ja myślę, że możemy tworzyć wspólne tematu typu GIW - plac budowy, GIW markety etc. Promować się na forum wzajemnie, a jedynie tematy związane bezpośrednio z miastem zostawić oddzielne (lepszy porządek przy ogromnej ilości zdjęć) :). Takę warto byłoby stworzyć temat odnośnie pomijania naszych miast np. w Regionalnym Programie Operacyjnym.

·
Registered
88 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Byłem dziś pare godzin poza miastem, to co odczułem po powrocie do Grudziądza było niesamowite. Teraz już wiem, że nie czuję się nigdzie tak dobrze jak u siebie. Czy też tęsknicie za swoimi miastami, czy lubicie do nich wracać, czy je kochacie...?

·
Registered
2,642 Posts
^^ No pytanie :). Ja pomimo, że mieszkam w Toruniu ( studia ), zawsze bardzo chętnie wracam do domu... To tutaj mam przyjaciół, to tutaj się wychowałem, w moim mieście dużo się zmieniło i zmienia. Szczerze to nawet się zawiodłem na Toruniu i umocnił w wiarę w swoje miasto. Toruń pod względem finansowym nie jest dla mnie atrakcyjny, więc po studiach wracam do Włocławka :). Niestety wielu Włocławian ma podejście takie, że trzeba dawać im wszystko na tacy i jeszcze źle, a nie widzą że już mają bardzo wiele. Ja w moim mieście mam wszystko co mi jest potrzebne do funkcjonowania :).

·
Poland
258 Posts
Ciekawa inicjatywa! Powodzenia! Szkoda tylko że miasta są od siebie tak daleko połorzone, ale i bez tego przywileju można wspólnie powalczyć w wielu sprawach!

Pozdrowienia z Chojnic.

·
Registered
88 Posts
Discussion Starter · #13 ·
Grudziądz nadal ostro idzie w handel
Galeria przy porcie, dom towarowy przy al. 23 Stycznia oraz inne sklepy powstaną, bo radni poparli nowe plany zagospodarowania.

Projektanci będą mieli pełne ręce roboty: aż siedem uchwał dotyczących zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego już jest przyklepanych. Jeden z nich dotyczy terenu między Wisłą, Stal-Metem i Chełmińską, gdzie powstanie Galeria "Alfa" - z barami i restauracjami, hotelem, częścią handlową a może multikinem czy niedużym, krytym lodowiskiem. Nowe centra handlowo-usługowe powstaną na osiedlach.

Podczas wczorajszej sesji bił na alarm Henryk Szram (Wspólny Grudziądz): - Izba Handlowa nie akceptuje tych pomysłów. Znów nabudujemy sklepów, a handlu w mieście mamy dość. A to, że inwestorzy wybudują przy okazji drogi i zagospodarują otoczenie? Widzieliśmy, jakie były problemy z rondem, gdy powstał real. Czy przyjmując te uchwały będziemy mogli patrzeć prosto w oczy wyborcom?

Prezydent Grudziądza Robert Malinowski tłumaczył, że skoro inwestorzy chcą lokować pieniądze w tym sektorze, trudno być przeciw, tym bardziej, że plany były wyłożone do wglądu mieszkańców i nikt nie zgłosił sprzeciwu. - Czy przynajmniej gotowy jest projekt domu towarowego planowanego na terenie "Społem" przy ul. Toruńskiej? - dociekał Łukasz Mizera. (Wspólny Grudziądz)

- Najpierw plan zagospodarowania przestrzennego, później projekt obiektu - wyjaśniał prezydent. Większość radnych była za, zwłaszcza że "Społem" to miejscowa firma. Nie tylko sklepy powstaną w nowych centrach, także mieszkania i obiekty rekreacyjne.

www.pomorska.pl

·
Registered
2,642 Posts
Gazeta Kujawska said:
KAMPANIA. Włocławek w 350 miastach. Na co przeznaczone będzie sto tysięcy złotych - główna nagroda w konkursie „Złote Formaty" za projekt „Break Dance Session 2006"?

Projekt „Break Dance Session 2006" zdobył główną nagrodę w konkursie „Złote Formaty", towarzyszącym Festiwalowi Promocji Miast Polskich. Organizator - Grupa Stroer - przeznaczył dla zwycięzcy sto tysięcy złotych, które mają być przeznaczone na kampanię reklamową, służącą promocji miasta. Czy to oznacza, że b'boye z Włocławka i ich impreza również będą reklamowani?
Wszystko wskazuje na to, że tak.
Źródło: http://q4.pl/?id=17&news=113749

·
Registered
2,642 Posts
Wszystko dopiero raczkuję :). Z czasem będzie coraz lepiej, ale fakt faktem że pomysł mi się podoba :). Co sądzisz o przemianowaniu na WIG ze względu na skojarzenie i łatwość zapamiętania?

·
Registered
88 Posts
Discussion Starter · #19 · (Edited)

·
Registered
88 Posts
Discussion Starter · #20 ·
W Galerii Akcentu od 14 VI oglądać będzie można wystawę fotograficzną, która jest pokłosiem konkursu Grudziądz Foto. Znajdzie się tu około setki z ponad dwustu nadesłanych do konkursu zdjęć.

Wystawa jest zbiorem najciekawszych fotografii nadesłanych do konkursu, który organizowany jest już od 10 lat. Wernisaż to również ostatni etap konkursu, podczas którego poznamy laureatów tegorocznych zmagań.

Jurorzy oceniając prace główny nacisk kładli na nowatorstwo, ciekawe spojrzenie na grudziądzką architekturę. Nie bez znaczenia był też warsztat fotografującego. Po pierwszym etapie już wiemy, że przyznane zostały nagrody w czterech kategoriach
- fotografii reportażowej,
- fotografii artystycznej,
- najlepszy debiut,
- oraz nagroda główna Grand Prix (1500 zł).
Jurorzy postanowili przyznać również pięć wyróżnień za szczególnie ciekawe podejście do tematu.

„Grudziądz Foto 2007” – konkurs organizowany przez Centrum Kultury Teatr jest swoistego rodzaju kroniką wydarzeń grudziądzkich. Ale nie tylko, wśród nadesłanych prac znalazły się również ciekawe (niekoniecznie te najpiękniejsze) zakamarki naszego miasta. Zróżnicowana tematyka i różnorodność podejmowanych tematów sprawiły, że jurorzy mieli trudne zadanie. Poszerzona formuła konkursu – pozwalająca fotografującym wychodzić poza ramy fotografii reportażowej – sprawiła, że konkurs cieszy się przez ostatnie lata zdecydowanie większym zainteresowaniem. W tym roku nadesłano w sumie ponad 200 zdjęć. W gronie 22 autorów znalazło się 10 debiutantów.

www.grudziadz.com

1 - 20 of 28 Posts