SkyscraperCity banner

??

1 - 20 of 42 Posts

·
and we flew away
9,669 Posts
Discussion Starter · #1 ·
nudzi mi się i się rozpędzam :D:D:D

biurowiec Wasko - jak widać rewitalizacja budynku z lat 50tych autorstwa Medusa Group :)

tu więcej zdjęć, ale nie umiem wrzucać z flasha :(
http://www.medusagroup.pl/projektywasko.htm
może ktoś mi pomoże?:D

·
Moderator
8,175 Posts
Gdyby to był zupełnie nowy budynek to ocena nie byłaby zbyt wysoka, ale jak na renowację PRLowskiego budynku to jest OK, zwłaszcza w nocy fajnie się prezentuje. 7,5/10

·
Registered
4,808 Posts
no no-calkiem ciekawe,ale do wysokosci 2 pietra mogliby sie bardziej wykazac.jak dla mnie to 7/10

·
Registered
2,519 Posts
Niestety, ale jest to moim zdaniem najgorsza wpadka Medusy. Budynek byl jaki byl, zreszta wcale nie najgorszy. Mial jednak okreslona idee, okreslona forme i bryle. Tymczasem panowie z Medusy zrobili z tego parodie budynku. Zupelnie gryzie po oczach kontrast miedzy dolna czescia - stara socrealistyczna elewacja - a tym nowym cosiem. Rozumiem ze zyjemy w czzasach gdy slowo "socrealizm" uwazane jest za obelge. Dla mnie tez nie jest to ulubiony styl architektury. Ale jednak te budynki nie byly projektowane przez idiotow, czesto maja ladna forme. To co zrobila Medusa - to destrukcja pewnej estetyki. Niestety na miejsce tej zniszcoznej estetyki nie pojawilo sie nic lepszego.

1/10 :down:

·
Krakuseq
78 Posts
Hmmm... ciezki budynek...
Jesli chodzi o gore, to daje nawet 8,5, jesli chodzi o dol, to daje 5 - mogli w calosci cos wymyslic... Obecnie wyglada tak, jakby dol zostal bez zmian, w dostawili u gory nowoczesna dobudowke :-/ :runaway:

1 - 20 of 42 Posts