SkyscraperCity banner
1 - 20 of 66 Posts

·
Silesia
453 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Kamienice na ul. Zwyciestwa:

Kamienice przed urzedem miejskim:

Widok na fragment rynku:

Stare miasto, muzeum (dawny zameczek, arsenal, itd.):

Uliczka Gornych Walow i budynek poczty w oddali:

Srodmiescie od strony dworca kolejowego:

Katedra noca:

Daszki "kramow", w tle wieza katedry:

Niewielki fragment wielkiej budowy ;] czyli Forum Gliwice:

Siedziba Hoga.pl:

Dawny domek ogrodnika w parku przy palmiarni:

Wille kolo parku w centrum (ta akurat nalezy teraz do Hestii):

Kosciol (pierwotnie moze i twierdza) zbudowany w XII w. przez templariuszy:

Drzwi wejsciowe do powyzszego:

I bonus :) foto zimowe, w tle wieza ks. Wszystkich Swietych (XV wiek):

·
Registered
815 Posts
Gliwice to według mnie(!!:)) chyba najlepiej prezentujace się miasto z tzw szeroko pojetego GOP-u, przede wszystkim ze względu na ładne, zadbane, zwarte i wielkomiejskie centrum,
pamiętam, że był już kiedyś wątek o Gliwicach ale mimo wszystko więcej zdjęć poproszę:D

·
Silesia
453 Posts
Discussion Starter · #4 ·
kaliszanin177 - nie slaskie? heh, bardzo slaskie. Byc moze wg ciebie slaskie = kopalniane ;] No to faktycznie, mozna sie troszke rozczarowac. A tak swoja droga, bardzo bym chcial porobic zdjecia w Zabrzu, Bytomiu, Rudzie i je tu zaprezentowac (niestety brak czasu), tam czesto sa niesamowite budowle, zupelnie "nieodkryte". I nie wiem czy Gliwice sa faktycznie "lepsze" od innych slaskich miast. Tamte miasta mialy (juz w naszych czasach) wiekszego pecha jesli chodzi o nieudolne (by nie uzyc mocniejszego slowa) wladze. To oczywiscie tylko jeden z wielu powodow przez ktore nastepuje powolny upadek tych niegdys b. ciekawych miast.

·
Ave Silesia
2,209 Posts
Gliwice są piękne ale zaniedbane. Te zdjęcia to troche zakłamana rzeczywistośc. Gliwice są moze i pod względem architektonicznym ciekawsze nawet od Katowic, ale to stolica GOPu robi lepsze wrażenie. Dobrze że Gliwice nie popadły jednak w stan podobny Bytomowi i coś sie tam dzieje...

·
and we flew away
9,667 Posts
^^ nie do końca się zgodzę. Fakt, mało w Gliwicach miejsc super zadbanych, ale mało również tych, które schodzą poniżej pewnego całkiem nienieskiego poziomu. Zaniedbanie tyczy się przede wszystkim nawierzchni ulic i deptaków <tj ich braku> w ścisłym centrum, oby się to szybko zmieniło.

·
Registered
240 Posts
bizi said:
Gliwice to wg mnie najładniejsze miasto GOP-u. Katowice mogą się schować :p
Katowic kolego nie znasz i tego jestem pewien :)

bo tak jak w Gliwicach wysiadasz na PKP, idziesz na rynek z małymi powijakami i widzisz prawie wszystko, co najwartościowsze, tak w Katowicach do takich miejsc, czy kwartałów mało kiedy jest po drodze przyjezdnemu, choć takich miejsc w Katowicach jest moim zdaniem zdecydowanie więcej, ale zapewne dla niektórych nie ma czegoś niezbędnego, czyli klasycznego rynku :)
Ale to taki OT w stylu co górą: stare Gliwice, czy młode Katowice?

·
Subcarpathian
110 Posts
bizi said:
Gliwice to wg mnie najładniejsze miasto GOP-u. Katowice mogą się schować :p
To niestety Lublin może się schować przy Katowicach. Byłem tydzień temu w Katowicach i zwiedziłem całe śródmieście. Robi ono kolosalne wrażenie miasta 2 lub 3 razy większego od tych 315 tys. mieszk. co rzeczywiście posiadają Katowice. To nr. 1 w GOP-ie :)

·
Ave Silesia
2,209 Posts
Krzychu said:
To niestety Lublin może się schować przy Katowicach. Byłem tydzień temu w Katowicach i zwiedziłem całe śródmieście. Robi ono kolosalne wrażenie miasta 2 lub 3 razy większego od tych 315 tys. mieszk. co rzeczywiście posiadają Katowice. To nr. 1 w GOP-ie :)
Jeżeli tak to bierzesz pod uwage to mozesz w sumie śmiało powiedzieć ze Toruń też sie chowa przy Katowicach, bo nie ma sródmieścia.
PS. Katowice mają chyba 360tys zreszta z miastami w GOPie tonigdy nic nie wiadomo ;)

·
Owce
3,735 Posts
Krzychu said:
no tak , kolega z Rzeszowa;)

·
Registered
109 Posts
Można wiedzieć co kolega ma do Rzeszowa? Podzielam zdanie Krzycha, Katowice to bardzo ładne, wartościowe miasto wokół którego powstał pewien negatywny stereotyp (wielu osobom kojarzą się tylko z kopalniami, spodkiem czy skarbkiem). I rzeczywiście trzeba troche po mieście pochodzić, żeby dostrzec jego urok. Ja mam też do niego sentyment z innego powodu :)

·
Silesia
453 Posts
Discussion Starter · #15 ·
koledzy! koniec klotni ;) Temat jest o Gliwicach i fotkach, ewantualnie o kwietniu, hehe. Prosilbym sie na tym skupic ;)

·
Owce
3,735 Posts
Showman said:
Można wiedzieć co kolega ma do Rzeszowa? Podzielam zdanie Krzycha, Katowice to bardzo ładne, wartościowe miasto wokół którego powstał pewien negatywny stereotyp (wielu osobom kojarzą się tylko z kopalniami, spodkiem czy skarbkiem). I rzeczywiście trzeba troche po mieście pochodzić, żeby dostrzec jego urok. Ja mam też do niego sentyment z innego powodu :)
absolutnie nic :) nie byłem jeszcze w tym mieście i chętnie go odwiedze, zdziwiło mnie tylko , ze to nie np. mieszkancowi szczecina nie podoba sie lublin;)

1 - 20 of 66 Posts