SkyscraperCity banner

Status
Not open for further replies.
3801 - 3820 of 4023 Posts

·
Registered
338 Posts
I jak wrażenia tch co byli? Widać że akustyka świetna, a jak z widocznością płyty boiska? I jak ogólnie wrażenia waszych znajomych co też byli?

·
Registered
19 Posts
akustyka była świetna
widoczność z 3 rzędu nawet nawet trochę kamera przeszkadzała ale tylko trochę
bramofurty działały szybko
problem był z kiełbaskami bo w przerwie do jednego stoiska podeszło około 1000 osób
ale i tak było świetnie

·
Registered
73 Posts
Wiele rzeczy musi się jeszcze dotrzeć. Sam stadion odnośnie widoczności akustyki estetyki jest ok.

Warto by było postawić jakieś popielniczki pod trybunami wiele osób paliło na dole w przerwie a petów nie mieli gdzie rzucać. A tak była by kultura.
No i punktów gastronomicznych musi przybyć.
na bramo-furtach sprawnie ochrona nie namolna.
Ogólnie impra udana.

·
Registered
905 Posts
widocznosc z sektora E (gosci) dobra, mozna ogarnac cale boisko, naglosnienie dobre, wyraznie slychac komunikaty, zegary nad trybunami z godzina mimo swoich rozmiarow bardzo czytelne, jedyne co by mogli zrobic to czas na telebimach ktory powinien odliczac minuty spodkania a nie podawac godzine, zamieszanie bylo jedynie z biletami bo mimo ze razem z saleen'em mielismy wylosowane to ochroniarz na bramie powiedzial nam (dowiadujac sie przez radio) ze sa do odbioru w kazdej kasie wiec sobie stanelismydo kolejki, juz jak bylismy przy samej kasie to z ciekawosci organizatora spytalem sie o te bilety i znowu dowiadywal sie przez radio i wtedy poinformowal nas ze sa do odbioru przy glownej bramie wiec troche sie nalatalismy

·
Registered
556 Posts
Atmosfera - super. Nie wiem kto był odpowiedzialny za "rezerwacje" biletów VIP, ale ten ktoś - miernie.. Nie wiem jak można było dopuścić do tego, że połowa sektora VIP była pusta ?

Ja wiem, że rezerwacja to rezerwacja.. ale można chyba było się dogadać ze sponsorami czy mają zamiar przyjść czy nie - i ewentualnie wprowadzić te bilety do sprzedaży. Takie bilety sprzedałyby się od razu.

·
Przyjaciel KM - Gliwice
7,560 Posts
Jest to o tyle żałosne, że pamiętamy jak Krzyżanowski walczył o ten stadion i o to, żeby był to projekt Bremer.
Szczerze powiedziawszy, to akurat nie jest żadna zasługa. Dożyliśmy co prawda szczęśliwie otwarcia, ale:
a) wszyscy przyznają, że lepiej byłoby wybudować zupełnie nowy stadion, a ten przebudować np. na lekkoatletyczny
b) wiadomo, jakie z Bremerem były zabawy w opóźnienia itp.
c) znamienne jest, że w trakcie prac projektowych Krzyżanowski wypierał się, że Bremer to był jego pomysł

Oczywiście post factum się mi to dobrze pisze, ale takie są fakty. Była bardzo fajna koncepcja budowy nowego stadionu koło Podium, na którą Krzyżanowski nie chciał się zgodzić.

Maskotka jest uniwersalna. Teoretycznie to orzeł piastowski, ale jak ktoś chce zobaczyć w nim kurczaka, to też go zobaczy. ;)

A ja cały mecz chodziłem po murawie ;) Zdjęcia wrzucę jutro, za dużo emocji na raz mnie zmęczyło :)

Hej Piast!
A koszulkę oddałeś? Szukali cię po meczu. ;)

·
Registered
5 Posts
Znakomitą atmosferę zrobili ludzie - czyli w 90% kibice młyna, którzy prowadzili żywiołowy, zróżnicowany i stały doping. Pomagała im w tym dobra akustyka półzamkniętej niecki z wysokimi, sztywnymi ścianami i reszta trybun - pikniki, janusze, wąsy, słoneczniki, jednorazowcy okolicznościowi, ciekawscy, zaliczacze wszelkich imprez miejskich itp. Ważne, że większość tej pozamłynowej publiki łatwo dawała się wciągnąć do wspólnego dopingu. Każdy miał darowany przy wejściu szalik, więc tym łatwiej mógł się wczuć w rolę kibica. Kulminacją zabawy była fala na trybunach no i wybuchy stopniowanego szaleństwa po bramkach dla Piasta. Od strony dramaturgicznej to widowisko było znakomite. Libor Pala (trener Wisły Płock) komplementował nasz stadion mówiąc, że podobało mu się bardziej, niż na poznańskim gigancie, gdzie przed tygodniem zeszło się raptem... 1100 widzów. Czyli jak na większy pogrzeb... Na Okrzei 20 było huczne wesele w ciepły, listopadowy wieczór ;-) Jeszcze raz czapka z głowy przed młynem - pokazaliście się ZAJEDWABIŚCIE do ostatniej resztki gardła. Dzięki!

·
Registered
905 Posts
^^^ Przylanczam sie do podziekowan dla mlyna a fala byla dobra bez zadnej przerwy przeszla 3 razy stadion, a tak z ciekawostek to powiem ze juz 5min po rozpoczeniu meczu odprowadzano do aresztu pierwszego delikwenta ;P

·
Registered
556 Posts
@Lessi,ty mój!
Teoretycznie ma być jeszcze parking i to oświetlenie za 100 lat - więc długo jeszcze ukończony nie będzie.

EDIT: No, chyba że zrobi się nowy wątek "Etap2" czy coś w tym guście.

@Deuks
Fala trochę podziurawiona była u VIPów :) W drugiej połowie ponad połowa sektora była pusta.

·
Registered
4,524 Posts
Stadiony.net
Krzesełka wygodne oraz szerokie. Ich minusem była bardzo słaba elastyczność. Niektórzy kibice aby wydostać się z sektora przechodzili na skróty po krzesełkach niefortunnie stając na ich brzegu co powodowało natychmiastowe ich połamanie.
:(

·
Registered
67 Posts
Ja bym przede wszystkim podziękował piłkarzom. Bez ich goli atmosfera po meczu byłaby bardziej grobowa.
Masz rację baronie, to oni "wyreżyserowali" ten mecz, to niesamowity zwrot akcji zapamiętamy najbardziej po tym meczu. Jednak kibice z młyna ewidentnie wspierali drużynę i do tej 89. minuty meczu, nie dając poznać, jakoby mieli jakiś żal do piłkarzy, mimo że niektórzy grali wyraźnie poniżej oczekiwań (stres, brak zaangażowania, umiejętności). Wszystko wspaniale się zgrało ze sobą, na stadionie istna sielanka.

I mam nadzieję, że paru snobów z tego forum (na czele z takim jednym) zobaczyła, że ta "garstka" kibiców to było nieustannie 2 tys. kibiców, z czego mój sektor L + M + N + S + T (te 2 ostatnie w szczególności) przez połowę meczu również wspierało młyn, wstawało na każdą prośbę o pomoc, żeby razem dopingować Piasta. Mało tego - przy większych akcjach (na rozpoczęcie, przy fali) wszyscy kibice brali udział w zabawie. Bez nich atmosfery na stadionie nie będzie choćby i przy wygranych 3:0 co mecz, bo ze zwykłych kibiców oglądających mecz nie wyciśnie się więcej jak okrzyk "GKS" czy oklaski. Kto przeżył 90 minut słysząc przy takiej ciszy, że słychać krzyki piłkarzy, wie o czym tutaj piszę - istne okropieństwo. Najlepszy tego pokaz mieliśmy w ostatnich miesiącach i myślę, że to najbardziej boli snoba nr 1 tego forum.

PS. Nazywanie kogokolwiek chuliganem czy bandytą, ewentualnie życzenie mu zakazu za nazwanie viceprezesa "torcikiem" czy zapytaniem o drugi plan to już zwyczajne chamstwo i poziom rynsztoka. Ja też lubię go tak nazywać, a owego "tortu", którym dostał, na oczy nie widziałem. Na meczu nawet w młynie nie siedziałem, bo przyszedłem z rodziną, ale pewnie też miałbym zakaz w przypadku władzy ww. snoba. Zresztą nie ma co się rozwodzić nad tym człowiekiem - niektórzy są niereformowalni. Zbyt sobie wziął do serca retorykę PRL-u względem ludzi o odmiennych poglądach.

Całe Życie Piast Gliwice, oby nam stadion służył przez dłuuugie lata, kibice zawsze dopisywali, a piłkarze wygrywali mecz za meczem :) Pozdrawiam serdecznie.

·
Registered
90 Posts
Na + można zaliczyć również część "promocyjną" - wszyscy, którzy narzekali na paragonowe bilety zapewne powinni czuć się usatysfakcjonowani - pamiątkowy bilet na smyczy Piasta, do tego szalik :)
Atmosfera, jak już wszyscy pisali - świetna, widok na płytę - rewelka. Jedynie te nieszczęsne przegrody szklane - nawet w sporej odległości od nich mniej więcej na środku wysokości trybun zasłaniały częściowo okolice narożnika. No i były także sprzedawane bilety tuż koło tych barier - mam nadzieję, że je szybko usuną. No i na koniec murawa - dobrze przygotowana (testowałem osobiście tuż przed meczem, hehe).

·
Registered
75 Posts
Z tym krzesełkami to prawda - obok mnie jedno zostalo ulamane. nieznacznie - bo tylko czesc oparcia (nie wiem jak ktos to zrobil : D - w mlynie) ale dlugo one nie wytrzymaja. Niestety, nalezaloby zrobic krzeselka skladane, tak by nikt nie mogl po nich chodzic. Niejednokrotnie w mlynie ludzie stawali na krzeselkach kiedy trzeba bylo uniesc rece do gory, a byl tam taki scisk ze trzeba bylo stac ,,na zakładke''.

·
Registered
556 Posts
Ziemniak Pospolity said:
Bez nich atmosfery na stadionie nie będzie choćby i przy wygranych 3:0 co mecz, bo ze zwykłych kibiców oglądających mecz nie wyciśnie się więcej jak okrzyk "GKS" czy oklaski. Kto przeżył 90 minut słysząc przy takiej ciszy, że słychać krzyki piłkarzy, wie o czym tutaj piszę - istne okropieństwo.
To chyba musisz się szykować na takie "okropieństwo". Bo zapowiada się cała runda takiej ciszy. Czy brak dopingu sprawi, że Frankiewicz się zmieni? Nie sądzę. Kibice Legii przekonali się, że to nie tędy droga.

Ja mam nadzieje że kibice Piasta przejrzą na oczy i będą kibicować jak wczoraj.

·
LHC
9,606 Posts
a ja musze uznac inauguracje za polowicznie udana;)kupilem bilet na sektor i po przyjsciu na dane wyszczegolnione miejsce okazalo sie ze jest zajete:eek:hno:w ciagu 15min bylo 4! chetnych na jedno krzeselko.z identycznymi biletami-paragonami,heheh.ochrona nie wiedziala co z tym fantem zrobic.zostalem tylko ja poniewaz bylem z dzieckiem a reszte chetnych wytransportowano min.na sektor gosci-zenada.
wiem ze to poczatek i moglo sie tak zdarzyc ale prostym zabiegiem moznabylo rozwiazac ten problem-kontakt z kasami/systemem sprzedazy biletow i weryfikacje kto gdzie kupil bilet i przez kogo zostal sprzedany.organizacja organizacja:nuts:
poza tym stadion super:cheers:

ps.ide z reklamacja na szobiszowicka

3801 - 3820 of 4023 Posts
Status
Not open for further replies.