SkyscraperCity banner

Status
Not open for further replies.
4021 - 4023 of 4023 Posts

·
Registered
126 Posts
tak do porownania niepamietam kiedy to bylo ale kilka lat temu byl KS Polkowice na sprzedasz za 5mln pln jak sie nie myle wtedy chyba byl w 2 lidze.
ale i tak bedzie miasto w plecy czy akcje sprzeda czy nie wiec nawet za 200tys jest to dobra kwota jak zainwestuja te 21mln

·
Przyjaciel KM - Gliwice
7,560 Posts
Kolejne transze pieniędzy jedynie pogłębią stratę. A to chyba nie jest gospodarność. Nie można także oczekiwać, że ewentualny nabywca pokryje wydane przez miasto środki, które poszły przecież na bieżące utrzymanie klubu.
Potencjalny nabywca powinien odkupić od miasta należące do niego udziały po cenie nie niższej, niż ich nominalna wartość (ewentualnie po cenie wyższej). Tak czy owak, bez wyceny i przetargu się nie odbędzie.

Aport to wkład niepieniężny, więc gotówki aportem nie mogli wnieść.
Słusznie. Ale to nieścisłość po mojej stronie. Chodziło mi generalnie o podwyższenie kapitału spółki.

ale i tak bedzie miasto w plecy czy akcje sprzeda czy nie wiec nawet za 200tys jest to dobra kwota jak zainwestuja te 21mln
Mam wrażenie, że ludzie zapominają, że to są dwie różne sprawy. Pieniądze za akcje trafią na konto Urzędu Miejskiego, a ta druga kwota na konto Piasta Gliwice. Nie można więc tego łączyć twierdząc, że co prawda płacimy wam mało za akcje, ale za to damy więcej na klub. Urzędnicy muszą przede wszystkim pilnować stanu swojego konta, bo do tego są zobligowani.

·
Registered
73 Posts
Im dłużej będą trzymać w garści Piasta tym i tak więcej stracą.
Teraz sposób podejścia do samej sprawy.

Najważniejsza jest chęć podjęcia rozmów, a nie wypinanie się w stylu Wieczorka vel Jarzębowskiego, nawet nad tak "cuchnącą padliną" ofertą.
Mozna było przy odrobinie kurtuazji powiedzieć że akcje Piasta w tym momencie są nie na sprzedaż. Może za rok.
Bo kolejki dobroczyńców brak a przyszły potencjalny nabywca wystarczy ze przeczyta jak to się robi w Gliwicach i szczerze zniechęci się na wstępie.

Lepsze jest w perspektywie dla klubu jest aby zainwestować w klub 4,8 mln euro za 200 tyś euro akcji, dla miasta 4,8 mln euro za akcje a włożyć w klub 200 tyś euro. Bo to nie ich już byłby problem.

4021 - 4023 of 4023 Posts
Status
Not open for further replies.