SkyscraperCity banner

1 - 20 of 258 Posts

·
Moderator
Joined
·
77,779 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Zachodnia obwodnica Gliwic coraz bliżej. Podpisano umowę z wykonawcami

Najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się pierwsze prace przy budowie fragmentu zachodniej obwodnicy Gliwic od ul. Rybnickiej do ul. Daszyńskiego. Miasto podpisało umowę z wykonawcą – konsorcjum firm Eurovia Polska i PRUIM.

Konsorcjum złożyło najkorzystniejszą ofertę w przetargu rozstrzygniętym w sierpniu ub.r. Wybrane przez miasto firmy, Eurovia Polska i PRUIM, zaproponowały ok. 82,6 mln zł i na taką właśnie kwotę opiewa zawarta z nimi umowa. Jej podpisanie stało się możliwe po zakończeniu postępowania odwoławczego i zakończeniu kontroli uprzedniej Prezesa Zamówień Publicznych.

całość: https://infogliwice.pl/zachodnia-obwodnica-gliwic-coraz-blizej-podpisano-umowe-z-wykonawcami/


Przebieg:

z: https://infogliwice.pl/zachodnia-obwodnica-gliwic-coraz-blizej-podpisano-umowe-z-wykonawcami/
 

·
Moderator
Joined
·
77,779 Posts
Discussion Starter · #2 ·
Obwodnica zachodnia

Geodeci wytyczający pas drogowy pod budowę nowej inwestycji, porządkowanie terenu pod jej przebieg, tak wyglądają pierwsze przygotowania do realizacji kolejnej części obwodnicy Gliwic. Powstanie ona na odcinku od ul. Daszyńskiego do ul. Rybnickiej.
Fragment zachodniej obwodnicy miasta będzie miał jedną jezdnię z dwoma pasami ruchu. Wyjątek stanowić będą skrzyżowania z ul. Daszyńskiego i Rybnicką. W tych miejscach liczba jezdni zwiększy się do dwóch, a wszystko po to, aby usprawnić przejazd.
Przebudowie poddany zostanie także ok. 600 metrowy odcinek ul. Rybnickiej. Powstaną nowe skrzyżowania z ulicami: Ku Dołom, ul. Kosów i przedłużeniem ul. Biegusa oraz około 7,5 km dróg serwisowo-gospodarczych. Wybudowana zostanie infrastruktura dla pieszych i rowerzystów.
Droga będzie oświetlona i wyposażona w tablice zmiennej treści, na których będą wyświetlane informacje drogowe, a także aktualne pogodowe.
Budowę zrealizuje konsorcjum firm Eurovia Polska i PRUIM za kwotę ok. 82,6 mln zł. Inwestycja powstaje dzięki unijnemu wsparciu. 85% dofinansowania uzyskano w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014–2020 (Działanie 4.2: Zwiększenie dostępności transportowej ośrodków miejskich leżących poza siecią drogową TEN-T i odciążenie miast od nadmiernego ruchu drogowego).
http://www.zdm.gliwice.pl/
 

·
Moderator
Joined
·
77,779 Posts
Discussion Starter · #5 ·
^^Przy Daszyńskiego zmiany są chyba największe:)
 

·
Moderator
Joined
·
77,779 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Obwodnica zachodnia- front robót

Budowa fragmentu obwodnicy zachodniej, na odcinku od ul. Daszyńskiego do ul. Rybnickiej toczy się już pełną parą. Obecnie realizowane są roboty ziemne, które wykonawca rozpoczął od strony ul. Daszyńskiego. Dotąd prace skupiały się na wytyczeniu pasa obwodnicy i pracach przygotowawczych. Obecnie od strony ul. Rybnickiej trwa usuwanie warstwy humusu i przygotowanie dróg serwisowych, pozwalających na dojazd do miejsc, gdzie prowadzona jest budowa. W najbliższym czasie, jak zapewnia wykonawca, realizacja robót nie spowoduje większych utrudnień dla kierowców.


źródło : http://www.zdm.gliwice.pl/
 

·
Moderator
Joined
·
77,779 Posts
Discussion Starter · #11 ·
^^Jeśli pogoda dopisze, to na przyszły tydzień postaram się zrobić kilka zdjęć z poziomu gruntu z ul. Daszyńskiego. Tam się chyba najwięcej dzieje jeśli chodzi o obiekty inżynieryjne :)
 

·
Rzeczy obserwator
Joined
·
3,195 Posts
Platformy też są przy lotnisku w krzakach, wyjdą jak będzie robione Bojkowska - Pszczyńska :)
 

·
Rzeczy obserwator
Joined
·
3,195 Posts
edit:
nie można bo są na terenie budowy
"Jeżeli czegoś nie wolno ale się bardzo chce to mozna"

może ktoś zaznaczyć na mapce gdzie owe platformy można zobaczyć :)?
Przetrząśnij krzaczory na linii lotniska

https://www.google.com/maps/place/G...bbca89f06cbea11!8m2!3d50.2944923!4d18.6713802http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/Imgp_2.html
#mapy lidarowe

W wolnej chwili poszukam konkretniej.
Fantastyczny jest przepływ informacji, podstawy znaleziono w styczniu a teraz wielki szum.
Generalnie Gliwicka prasa jest do zaorania :)
 

·
Rzeczy obserwator
Joined
·
3,195 Posts
Żadnych walecznych mężów nie mamy aby staneli oko w oko z ochroniarzami na budowie obwodnicy i sprawdzili kto szybszy ? :)


Póki co wstawiam
 

·
Moderator
Joined
·
16,821 Posts

·
Moderator
Joined
·
77,779 Posts
Discussion Starter · #20 ·
^^Czyli po wybudowaniu powyższego DK78 wylatuje z centrum miasta :)
 
1 - 20 of 258 Posts
Top