SkyscraperCity banner

hmmm?

1 - 20 of 74 Posts

·
and we flew away
9,667 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)

·
Homo Skyscraperus
22,141 Posts
Polskie Pompidou :) naprawdę go uwielbiam... jest taki nietypowy...

PS. Daj to na imageshacka i podaj na dole skąd to masz :) Niektórych nie widać zdjęć bo małe limity itp.

·
and we flew away
9,667 Posts
Discussion Starter · #3 ·
zonc said:
PS. Daj to na imageshacka i podaj na dole skąd to masz :) Niektórych nie widać zdjęć bo małe limity itp.
eeee sporo tych zdjęć, to może powiedz, których nie widać - tych mniej więcej w środku posta czy tych końcowych? ;)

PS ja widzę wszystkie ;)

Aha, daję 10 bo po 1 swoje trzeba promować :D, po drugie naprawdę nie ma rzeczy, do której mogę się przyczepić, budynek jest niezwykle oryginalny (czy się podoba czy nie), ma rewelacyjne położenie <a okolica jest niezwykle zadbana>. No i świetne materiały wykończeniowe :).

·
and we flew away
9,667 Posts
Discussion Starter · #10 ·
mateq said:
Bardzo pomysłowy!! To, że ma 10 lat świadczy tylko na jego korzyść!!

9/10
heh po prawdzie sama palmiarnia jest duuuuuuuuuuża starsza, a obecny wygląd to wynik gruntownej modernizacji.

za UM:
"Najstarsze okazy roślin liczą ponad 100 lat. Budynek Palmiarni Miejskiej to nowoczesna konstrukcja architektoniczna wkomponowana w teren Parku Chopina.

Historia Palmiarni Gliwickiej sięga 1880 roku, kiedy to na terenie siedemnastowiecznego parku powstały pierwsze szklarnie o charakterze wystawienniczym stanowiące prywatną oranżerię. Mieszkańcy uzyskali do nich dostęp od 1930 roku. Główną Palmiarnię otwarto w 1925 roku. Najciekawszym elementem był pierwszy na Śląsku podgrzewany basen o pojemności 120m3. Umieszczono w nim ciekawą roślinę wodną - Wiktorię Królewską (Victoria regia). Utworzono zoo, w którym znalazły się aligatory, węże, żółwie i małpy. W 1936 roku w zoo zamieszkały dwa małe pawiany, a z Ameryki Południowej sprowadzono anakondę.
W 1945 roku obiekt uległ zniszczeniu - ponownie udostępniono go dopiero trzy lata później."

"Remont połączony z generalną rozbudową prowadzony od 1985 roku doprowadził do powstania obiektu z którego może być dumne całe miasto."

niestety nie znalazłem wzmianki o tym, kiedy dokładnie powstał obecny projekt, bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że nie zmienił się od 1985 r. ;)

wcześniej wyglądało to mniej tak http://czacki.edu.pl/~wkola/Files/Img/Gliwice004.jpg, więc widać, że to praktycznie zupełnie nowy budynek.

·
and we flew away
9,667 Posts
1 - 20 of 74 Posts