SkyscraperCity banner

1 - 20 of 5554 Posts

·
Banned
Joined
·
3,017 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Gniezno - inwestycje przemyslowe

Firma NB Poland - VELUX rozpocznie w przyszlym roku kolejny etap rozbudowy swoich gnieznienskich zakladow ktore zatrudniaja obecnie ponad 900 osob. Na ulicy Kolejowej powstana kolejne hale produkcyjne i magazyny fabryki okuc okien dachowych fabryki NBPL Velux Hardware a na ulicy Slonecznej beda budowane kolejne hale produkcyjne zakladu obrobki drewna i montazu okien NBPL VELUX Windows.
 

·
Banned
Joined
·
3,017 Posts
Discussion Starter #3
[Gniezno] Inwestycje przemyslowe przy ulicy Kolejowej

Teren inwestycyjny dunskiej firmy NBPL Velux-Hardware przy ulicy Kolejowej na ktorym w przyszłym roku rozpocznie sie budowa kolejnych hal produkcyjno-magazynowych:
Teren zakupiony kilka tygodni temu przez dunska firme produkujaca elementy plastikowe. Ma tutaj powstac nowa fabryka. Nie pamiętam niestety nazwy inwestora.
Ulica dzielaca oba tereny na których powstana powyższe inwestycje. Będzie dobudowana jeszcze druga jezdnia.


 

·
Banned
Joined
·
3,017 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
[Gniezno] Rozbudowa fabryki NBPL Velux przy ulicy Slonecznej

Fragment terenow inwestycyjnych na ktorych Velux rozbudowywuje swoja fabryke przy ulicy Slonecznej. Niestety czesci tych terenow nie widac z ulicy. Dolaczylem tez kilka zdjec istniejacej czesci fabryki ktora razem z zakladem na Kolejowej zatrudnia ok 900 osob. Widoczna na zdjeciach ulica Sloneczna bedzie poszerzona o druga jezdnie. 

·
Banned
Joined
·
3,017 Posts
Discussion Starter #5 (Edited)
Gnieznienskie szkolnictwo wyzsze otrzyma w tym roku 17.500.000 pln

***W piątek, 15 grudnia udało się wprowadzić do ustawy budżetowej poprawkę, dzięki której Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gnieźnie otrzyma w przyszłym roku 9 milionów złotych dotacji celowej - poinformował poseł Zbigniew Dolata w czwartek, 21 grudnia podczas konferencji prasowej. Oznacza to, że gnieźnieńskie szkolnictwo wyższe otrzyma w przyszłym roku łącznie 17,5 miliona złotych z budżetu państwa, bowiem, jak już informowaliśmy wcześniej, 8,5 mln Sejm przeznaczył też dla Kolegium Europejskiego w Gnieźnie.***
Przemiany na Szlaku Piastowskim

***Sejmowy budżet na szkolnictwo wyższe w Gnieźnie
Poseł Zbigniew Dolata zaprosił dziennikarzy do biura PiS w czwartek. Nie było to spotkanie opłatkowe, chociaż na zakończenie konferencji doszło do jego przełamania (opłatka). Poseł chciał zdementować niesłuszne oceny niektórych mediów dotyczące sejmowej ustawy budżetowej. Pisano, że budżet państwa jest niekorzystny dla Wielkopolski, a tym samym dla Gniezna.
- Jest wręcz przeciwnie – mówił Dolata. – Udało mi się wprowadzić do budżetu poprawkę, która przyznaje 9 mln. zł. na prace związane z rozbudowa Państwowej Wyzszej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie. Kolegium Europejskie otrzyma 8,5 mln. złotych zaakceptowane po wniesieniu poprawki przez posła PO Pawła Arndta. Uzyskane fundusze pozwolą uczynić z Gniezna ośrodek prawdziwie akademicki.
W sprawie odrzucenia budżetowych poprawek opozycji, poseł stwierdził, że były one nieprzemyślane, wniesione tylko dlatego, by można było powiedzieć, że koalicja propozycje opozycji ciągle odrzuca. Gniezno ma w następnym roku z budżetu otrzymać na rozwój szkolnictwa 17,5 mln zł. Poseł twierdzi, że jest to sporo, bo np. Poznań otrzyma „tylko” 19 mln zł.
- Bardzo cenne jest uzyskanie środków w szczególności dla PWSZ, bo ta placówka wymaga dużych nakładów na remonty, wyposażenie i inne. Poza tym zgodnie z naszym programem wyborczym, będziemy chcieli wyznaczyć tereny miejskie pod budownictwo mieszkaniowe dla kadry wyższych szkół w Gnieźnie. Prawdopodobnie będą to tereny działek miejskich na Piekarach. Musimy zachęcić kadrę profesorską do osiedlenia się w Gnieźnie, by wykładowcy nie przyjeżdżali do Gniezna tylko w ramach godzin dodatkowych, ale by tu zamieszkali i traktowali pracę w gnieźnieńskich uczelniach jako podstawową – powiedziała radna Beata Tarczyńska
Według takiego projektu, po pewnym czasie, wybudowane domy profesorowie otrzymywaliby na własność. Przedstawiciele PiS-u liczą na poparcie w tej sprawie Prezydenta Miasta Gniezna Jacka Kowalskiego i radnych. Powstaje jednak pewna kwestia w tej sprawie...
Chodzą słuchy, że mieszkająca w Gnieźnie kadra doktorska bezskutecznie stara się o pracę w gnieźnieńskich uczelniach i musi jej szukać w Poznaniu. Tym samym dochodzi do swoistego paradoksu: wykładowcy z Gniezna uczą w Poznaniu, a poznańscy dorabiają sobie w Grodzie Lecha.
Poseł Dolata przyznał, że nie słyszał o takim problemie i obiecał sprawą się zainteresować.***
www.gniezno.fakty24.pl
 

·
Banned
Joined
·
3,017 Posts
Discussion Starter #6
[Gniezno] Polanex

Gnieźnieńska firma produkujaca koszule, Polanex, zakupila w ubiegłym roku teren pod budowe nowego zakładu do którego zamierza przenieść produkcje. Dotychczasowy zakład w centrum miasta [w latach 80-tych pracowalo w nim 2500 osob] zostanie sprzedany zagranicznemu inwestorowi który zbuduje na jego miejscu centrum handlowe.

Fabryka przy ulicy Roosevelta:


Teren przy ulicy Słonecznej zakupiony przez Polanex:
 

·
Banned
Joined
·
3,017 Posts
Discussion Starter #7 (Edited)
[Gniezno] Panasonic Battery Poland

Ta informacja jest bardziej ciekawostka niż konkretna zapowiedzia inwestycji. Dotyczy jednak możliwej w niedalekiej przyszłości dalszej rozbudowy firmy Panasonic Bartery Poland.
Firma powstala w 1996 roku na dzialce zajmowanej poprzednio przez magazyny CPN przy ulicy Słonecznej na gnieźnieńskich Kawiarach.
Budynek fabryki zostal zbudowany w 1996 roku i zostal znacznie rozbudowany w 1998 roku. Nie znam niestety dokładnej powierzchni hal produkcyjnych i magazynowych. Plan budynku jest zbliżony do kwadratu o bokach długości 300 metrow. Zakład jest od kilku lat największym w Europie producentem baterii cynkowo-weglowych wytwarzającym baterie [R6, R14, R20] Panasonic, Philips, Sony, Kodak, TDK i inne na zamowienie. Firma początkowo była spolka Philipsa i Matsushity [Philips-Matsushita Bartery Poland] jednak majacy kilka lat temu powazne problemy finansowe Philips sprzedal swoje udziały w spolkach z Matsushita Electric na calym swiecie. Z tego powodu gnieźnieński zakład stal się w całości własnością japońskiego koncernu Matsushita Electric znanego z produkcji sprzętu marki Panasonic. Wycofanie ze spolki Philipsa było również bezposrednia przyczyna zamkniecia w 2003 roku Wydzialu Akumulatorow który wytwarzal akumulatorki do telefonow komorkowych [glownie dla Nokii i Ericssona], zwolniono z pracy blisko 200 osob z prawie 1000 osobowej załogi. Panasonic nie produkuje takich akumulatorkow w zadnej innej swojej firmie wiec rozwijanie technologii i zaplecza badawczo-rozwojowego dla jednego zakładu nie było uzasadnione ekonomicznie. Obecnie firma zatrudnia ponad 750 osobowa załogę i koncentruje się na produkcji baterii cynkowo-weglowych.


Ogolnie opisałem firme w której pracowałem 6 lat w dziale Zapewnienia Jakości:)
Teraz troche o ewentualnych inwestycjach. Niestety nie posiadam pewnych informacji ponieważ japońskie firmy przewaznie nie ujawniaja swoich planow i wszystkie informacje traktuja jako strategiczne tajemnice.
Panasonic rozpoczynając dziesięć lat temu budowe fabryki w Gnieznie zakupil teren znacznie wiekszy niż potrzebowal obecny zakład. Hale zakładu ulokowano na tej dzialce w taki sposób, żeby pozostalo możliwie najwięcej pustego terenu. Zasiano tam trawe. Na jednym ze spotkan z prezesem ktos się spytal po co nam taki teren a prezes krotko odpowiedział ze „będzie kontynuowana rozbudowa na tym terenie, zabudowa obejmie cala dzialke”. Pozniej wspomniano o przeniesieniu do Gniezna z belgijskiego zakladu produkcji baterii alkaicznych i związanej z tym przeprowadzki obecnej technologii produkcji baterii cynkowo-weglowych na Ukraine lub do innego panstwa WNP. Obecnie docieraja do mnie informacje wskazujące ze istnieja już konkretne plany zmiany technologii produkcji. Prawdopodobnie zbliza się rewolucja w gnieźnieńskim Panasonicu i możliwa znaczna rozbudowa zakładu na terenie który jest widoczny na poniższych zdjęciach. 

·
Banned
Joined
·
3,017 Posts
Discussion Starter #9
[Gniezno] Osiedle Wladyslawa Lokietka - inwestycja mieszkaniowa

Inwestycja mieszkaniowa Gnieznienskiej Spoldzielni Mieszkaniowej - Gniezno, Osiedle Wladyslawa Lokietka

Opis budynku
Projektowany budynek posiada 102 mieszkania o powierzchniach w granicach od 21,3 m2 do 79,3 m2 powierzchni użytkowej. Całkowita powierzchnia użytkowa wynosi 4 518,8 m2.
W parterze zaprojektowano pomieszczenia handlowo - usługowe o łącznej pow. 258,6 m2.
Budynek posadowiony jest na płycie, która w podziemiu tworzy kryty parking z 62 miejscami postojowymi.

Lokalizacja budynku
Teren opracowania stanowi fragment Osiedla Władysława Łokietka po południowej stronie ulicy Biskupińskiej. Przestrzennie budynek ukształtowano nawiązując zarówno do niskiej zabudowy od strony wschodniej jak i wysokiej od strony zachodniej. Bryła budynku wznosi się łagodnie od wschodu od III kondygnacji aż do IX i opada do IV od strony południowo-zachodniej.
Dojazd do budynku - hali garażowej został poprowadzony od ulicy osiedlowej i z wewnątrz osiedla. 

·
Banned
Joined
·
3,017 Posts
Discussion Starter #12 (Edited)
revolta a masz może jakieś dane statystyczne dotyczące inwestycji w Gnieźnie?
np. zainwestowanie na głowę? Suma wszystkich inwestycji zagranicznych? Suma inwestycji na 2005 i 2006 rok?
Na chwile obecna nie posiadam takich danych. Oczywiscie jak znajde to podziele sie informacjami. Na dzien dziesiejszy moge zrobic spis wszystkich inwestycji od 1995 roku.
 

·
Banned
Joined
·
3,017 Posts
Discussion Starter #13
[Gniezno] PWSZ

UCZELNIA CZEKA NA 17 MILIONOW

Zanosi się na kolejna gigantyczna inwestycje w gnieznienskiej oswiacie. Az o 17 milionow zlotych z unijnego budzetu ubiega się tutejsza Panstwowa Wyzsza Szkola Zawodowa. Uczelnia ma w tym roku oddac do uzytku kolejne dwa kompleksowo wyposazone budynki po bylej jednostce wojskowej przy ulicy Wrzesinskiej.

„Staramy się o siedemnascie milionow z funduszy unijnych, nasz projekt zostal przekazany marszalkowi wojewodztwa i zapisany w planie na lata 2007-2013” – wyjasnia prof. Dr hab. Jozef Garbarczyk, rektor PWSZ w Gnieznie.

Na ten rok szkola zaplanowala remont i wyposazenie dwoch budynkow przy ulicy Wrzesinskiej. Maja tam powstac laboratoria, sale wykladowe i pokoje pracownikow. Miedzy obiektami, na wysokosci pierwszego pietra, ma powstac lacznik. 9 milionow zlotych zapisanych w budzecie panstwa ma pokryc koszty robot. Stanowi tez wklad wlasny konieczny przy ubieganiu się o dotacje z unijnej kasy.

Sposrod osmiu budynkow przekazanych szkole przez miasto, od poczatku roku akademickiego funkcjonuje jeden obiekt z laboratoriami i dwoma salami audiowizualnymi. Uczelnia ma tez placowke przy ulicy Slowackiego. Wiele zajec odbywa się jednak, z braku miejsca, w szkolach i instytucjach na terenie miasta.

Żeby otrzymac pieniadze z Unii, PWSZ musi do konca roku przygotowac pelna dokumentacje. Jednoczesnie przygotowywane będą projekty techniczne dwoch budynkow, za których przystosowanie zaplaci panstwo oraz pozostalych – czekajacych na dodatkowe srodki. Laczny koszt zakonczenia inwestycji w pokoszarowym kompleksie, to wedlug wstepnych ustalen około 37 milionow zlotych.

Gnieznienscy poslowie nieraz powtarzali, ze dobrze by było zmienic miasto w osrodek akademicki.
„Pierwsze kierunki politechniki powstaly tu w latach dziewiecdziesiatych, dzis mamy Kolegium Europejskie i PWSZ” – mowi Pawel Arndt, posel PO. Także Zbigniew Dolata chcialby, żeby szkoly wyzsze przyciagaly nie tylko studentow z Gniezna. Posel PIS-u szuka sposobow na przyciagniecie kadry naukowej.

Prof. Gabarczyk potwierdza, ze znalezc profesorow, którzy mogliby i chcieli prowadzic nowe kierunki studiow nie jest latwo. Na razie rozwija baze dla tych które już istnieja.
„Te budynki na ulicy Wrzesinskiej leza troche na uboczu i chciałbym je zaktywizowac” – mowi rektor.

/Gnieznienski Tydzien 12-01-2007/
 

·
Banned
Joined
·
3,017 Posts
Discussion Starter #14
[Gniezno] Osiedle Wladyslawa Lokietka

Inwestycja mieszkaniowa Gnieznienskiej Spoldzielni Mieszkaniowej - Gniezno, Osiedle Wladyslawa Lokietka

Opis budynku
Projektowany budynek posiada 102 mieszkania o powierzchniach w granicach od 21,3 m2 do 79,3 m2 powierzchni użytkowej. Całkowita powierzchnia użytkowa wynosi 4 518,8 m2.
W parterze zaprojektowano pomieszczenia handlowo - usługowe o łącznej pow. 258,6 m2.
Budynek posadowiony jest na płycie, która w podziemiu tworzy kryty parking z 62 miejscami postojowymi.

Lokalizacja budynku
Teren opracowania stanowi fragment Osiedla Władysława Łokietka po południowej stronie ulicy Biskupińskiej. Przestrzennie budynek ukształtowano nawiązując zarówno do niskiej zabudowy od strony wschodniej jak i wysokiej od strony zachodniej. Bryła budynku wznosi się łagodnie od wschodu od III kondygnacji aż do IX i opada do IV od strony południowo-zachodniej.
Dojazd do budynku - hali garażowej został poprowadzony od ulicy osiedlowej i z wewnątrz osiedla.Brakuje juz tylko jednego, najciekawszego segmentu B [2006]

 

·
Banned
Joined
·
3,017 Posts
Discussion Starter #15 (Edited)
[Gniezno] Raab Karcher

Inwestycja jeszcze z 2006 roku - Centrum Hurtowe Raab Karcher - Materiały Budowlane przy ulicy Orcholskiej w Gnieznie. Iwestycja powstala na miejscu zlikwidowanej PCMB.

Widok z ulicy Orcholskiej. Nowa hala widoczna w glebi, za placem manewrowym.


Widok od strony stacji kolejowej Gniezno-Winiary
 

·
Banned
Joined
·
3,017 Posts
Discussion Starter #16
[Gniezno] PWSZ

PWSZ oglosila przetarg na „Budowę kabla światłowodowego w relacji Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gnieźnie ul. Ks. Kard. S. Wyszyńskiego 38 - ul. Wrzesińska 43 - 55".

Polaczenie Rektoratu z powstajacymi obiektami przy ulicy Wrzesinskiej jest pierwszym etapem. Kolejne lacze swiatlowodowe polaczy obiekty przy Wrzesinskiej z CEG przy ulicy Kostrzewskiego i magistrala przy Poznanskiej.
 

·
Banned
Joined
·
3,017 Posts
Discussion Starter #17
[Gniezno] Urzad Skarbowy

Urzad Skarbowy w Gnieznie ma nowa siedzibe w biurowcu zakupionym od WZO Polania przy ulicy 22 Lipca [obecnie ulicy Gdanskiej]. W budynku miesci sie rowniez Wielkopolskie Archiwum Dokumentacji Podatkowej obslugujace teren calego wojewodztwa.
Inwestycja zakonczona w pazdzierniku 2006 roku.
Zdjecie z sierpnia 2006, budynek jest prawie ukonczony ale otoczenie jeszcze bylo placem budowy:)

 

·
Banned
Joined
·
3,017 Posts
Discussion Starter #18
[Gniezno] Winiary

Moze ktos wie jaka firma rozpoczela kilka lat temu budowe hali na ulicy Gdanskiej [wowczas 22 Lipca]???

 

·
Banned
Joined
·
3,017 Posts
Discussion Starter #19
W 2001 r. Gniezno zostało zaliczone do 18 miast o najwyższej atrakcyjności inwestycyjnej. Podczas badania przeprowadzonego przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową brane pod uwagę było 70 wskaźników pogrupowanych w dziewięć "czynników atrakcyjności inwestycyjnej":
• chłonność rynku lokalnego;
• jakość rynku pracy (przede wszystkim poziom wykształcenia, struktura szkolnictwa, obecność instytucji naukowych i badawczych);
• klimat społeczny (stabilność lokalnej sceny politycznej i rozwój instytucji społeczeństwa obywatelskiego);
• infrastruktura techniczna;
• infrastruktura otoczenia biznesu;
• dostępność komunikacyjna;
• skuteczność dotychczasowej transformacji ustrojowej (dotychczasowe inwestycje zagraniczne, stopień zróżnicowania struktury gospodarczej);
• możliwości wypoczynkowe;
• aktywność marketingowa władz samorządowych
 

·
Banned
Joined
·
3,017 Posts
Discussion Starter #20
[Gniezno] Inwestycje zagraniczne

Rowniez w 2001 roku sklasyfikowano Gniezno na drugim miejscu [pierwsze Swidnica, trzecie Pila]
pod wzgledem wartosci inwestycji zagranicznych wsrod miast powiatowych. Niezbyt swieze te dane, postaram sie znalezc cos nowszego:)
 
1 - 20 of 5554 Posts
Top