SkyscraperCity banner

1 - 3 of 3 Posts

·
Registered
Joined
·
168 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)


Doğayla kavuşmak isteyenler Golfkent’e geliyor.
Sevdiklerinizle birlikte mutlu ve keyifli bir hayat sürmek isteyenleri
Golfkent’e bekliyoruz.

1 milyon 260 bin metrekarelik alanda, 2.640 konutluk yeni bir kent kuruluyor.
Uçsuz bucaksız çimle kaplı ormanlar, su sesini her yana taşıyan dereler, göller,
rengarenk çiçekler, muhteşem peyzaj, doğal ortamda yürüyüş parkurları,
kendi özel yeşil alanına sahip konutlar…

Restaurant
Ankara Golfkent restaurantının 220 m2 kapalı alanı, 600 m2 terası, 10 dönüm bahçesi,
toplamda 1.000 m2 süs havuzları bulunmaktadır. Bölgenin iklimine uygun peyzaj tasarımının
yanı sıra doğal ahşaptan çocuk parkı tasarlanmıştır.

Restaurant, nezih yemek çeşitleriyle kulüp üyeleri, Ankara Golfkent sakinleri ve Ankaralıların
vazgeçemeyeceği bir mekan olarak kurgulanmıştır.

Havuz
260 m²’lik yetişkinler ve çocuklar için yüzme havuzları bulunmaktadır.

Muhteşem peyzaj
100 bin ağaç dikilen, rengarenk çiçeklendirilen yeşil ortam
Kendi özel yeşil alanlarına sahip konutlar

Spor alanları
Golf haricindeki çeşitli sporlara yönelik pistler
Basketbol, voleybol, futbol, tenis, squash sahaları
Türk hamamı, Fin hamamı, sauna, buhar odası, SPA

Sosyal ve ticari üniteler
Çarşılar, kafeler, restaurantlar, konser salonu, amfitiyatro, yazlık ve kışlık sinema,
konaklama tesisleri, sağlık ocağı, karakol, cami

Eğitim alanları
Anaokulu, ilk ve orta öğretim tesisleri

Kaynak: http://www.ankaragolfkent.com/

Farklı bir konsept oluşturmuşlar bence güzel birşey çıkacak ortaya :eek:kay: Projeye ait bazı fotoğraflar;


 

·
Super Member
Joined
·
9,190 Posts
Başkent’e 2.640 konutluk golf temalı proje yapıyor

Turyap tarafından Ankara’da 1 milyon 260 bin metrekare arsa üzerinde inşa edilen Golfkent projesinde 2 bin 640 konut bulunuyor. Golf derslerinin de verileceği projede ilk teslimler yıl sonunda yapılacak

Gayrimenkul pazarlama konusunda büyük deneyime sahip olan Turyap, bu deneyimini inşaatta da göstermeye karar verdi. Başkent Ankara’da Türkiye’nin tek bir arsa üzerindeki en büyük projelerinden birinin altına imza atan Turyap, Golfkent projesini 1 milyon 260 bin metrekare arsa üzerinde yapıyor. Ankara’da Eskişehir Yolu’nun 32’inci kilometresindeki proje arsa sahibi olan Ankara Büyükşehir Belediyesi iştiraki PORTAŞ ile ortak olarak yürütülüyor.

Turyap Yönetim Kurulu Başkanı Azmi Sarıbay, 3 etaptan oluşacak Golfkent’te toplam 2 bin 640 konut yer alacağını söyledi. Projede 157 konuttan oluşan ilk etabın büyük bir çoğunluğunun satıldığını belirten Sarıbay, bu konutların da yılın sonunda teslim edileceğini vurguladı. Sarıbay, 700 konuttan oluşan 2’inci etabın 1/5000 ve 1/1000’lik uygulama imar planlarının tamamlandığını belirterek, 2013’de teslimi planlanan 2’inci etaptaki 96 konut için kampanya düzenlediklerini kaydetti.

Kampanya sürecinde dairelerin liste fiyatı üzerinden yüzde 10 indirim yapılacağını ifade eden Sarıbay, “Tamamı peşin ödenirse artı yüzde 10 indirim daha yapılacak” dedi.

148 bin liradan başlıyor

60 metrekareden 497 metrekareye kadar farklı ölçülerde 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 daireler ve 1+1, 2+1, 3+1, 4+1, 5+1, 6+1 dublekslerin bulunduğu projede fiyatlar ise 148 bin liradan başlıyor. TOKİ Turkuaz, Yaşamkent, Konutkent gibi projelerin yanında çeşitli üniversiteler ve alışveriş merkezleriyle çevrelenen Golfkent’te açık kapalı havuzlar, spor alanları, hamam, sauna, buhar odası, SPA, çarşılar, kafeler, restoranlar, konser salonu, amfitiyatro, yazlık ve kışlık sinema, konaklama tesisleri ve eğitim alanları yer alıyor. Proje Çankaya Üniversitesi’ne 3, Başkent Üniversitesi’ne ise 11 km mesafede bulunuyor.

Danışmanı ünlü bir tasarımcı

Dev projenin kentsel tasarımını Ankara Gençlik Parkı’nın mimarı olarak tanınan Y. Mimar Öner Tokcan’ın yaptığını dile getiren Sarıbay, şu bilgileri verdi: “İlk konsept proje dünyada üç Ağa Han Mimarlık Ödülü almış tek mimar olan, TBMM Üstün Hizmet Ödüllü Y. Mimar Turgut Cansever’e aittir. Cansever’in, kuruluş etabında tasarlanan ilk 157 villada imzası bulunuyor. Dünyanın en ünlü golf sahası tasarımcılarından biri olan Kevin Ramsey de, Ankara Golfkent’in ilk safhasında danışmanlık yapıyor.”

4 aşamalı kampanya

Kampanya 4 aşamalı ve son derece esnek bir ödeme planıyla sunuluyor. İlk olarak 1000 lira kaparo yatırarak ön talepte bulunan alıcıya 1 aylık düşünme süresi verilecek, 30 gün içinde vazgeçerse parası iade edilecek. İkinci adımda alıcı vazgeçmediği takdirde kaporayı konut bedelinin yüzde 15’ine tamamlayacak. Üçüncü adımda 12 aylık taksitlerle yüzde 15 daha yatırıp, konut bedelinin yüzde 30’unu ödemiş olacak. Dördüncü ve son adımda ise 1 yılın sonunda, kalan yüzde 70’i nasıl ödeyeceğini müşteri kendisi belirleyecek.”

Golf dersleri verilecek

Yemyeşil çimenlerle, dereler ve göletlerle çevrelenen Golfkent, kuş seslerinin duyulduğu tertemiz havasıyla Başkentlilere hasret kaldıkları ortamı sunuyor. Projede Türk hamamı, Fin hamamı, sauna, buhar odası, SPA’nın bulunuyor. Tam donanımlı kulüp binası inşaatının tamamlandığı projede eğitmeni eşliğinde golf dersleri verilecek.
Milliyet
 

·
Registered
Joined
·
5,916 Posts
TURYAP, sahibi Ankara Büyükşehir Belediyesi iştiraki PORTAŞ olan 1 milyon 260 bin metrekare arsa üzerinde Ankara Golfkent’i inşa ediyor.

Türkiye genelinde ve yurtdışında emlak alış, satış, kiralama hizmetleri veren Turyap, şu anda inşaatı süren projeler içinde arsası en büyük olan Ankara Golfkent projesini yürütüyor.1 milyon 260 bin metrekare arsa üzerinde inşa edilen Ankara Golfkent projesi, arsa sahibi olan Ankara Büyükşehir Belediyesi iştiraki PORTAŞ ile birlikte inşa ediliyor. Ankara’ya golf sahasını götüren ilk proje Golfkent’e, Türkiye’nin birçok şehrinden ve Arap ülkelerinden talep gelirken, milletvekillerinin ilgisi de dikkati çekiyor. Şu anda görevini sürdüren ya da daha önceki dönemlerden 250’ye yakın milletvekili, projeden toplu alım gerçekleştirmek için görüşmelerini sürdürüyor
http://www.emlakkulisi.com/golfkente-milletvekili-akini-basladi/126044
 
1 - 3 of 3 Posts
Top