SkyscraperCity banner

1 - 20 of 2581 Posts

·
Registered
36 Posts
Discussion Starter #1
Największe gardło krajowej trójki - most staromiejski w Gorzowie - od dzisiaj (18 lutego) zamknięty na następne 9 miesięcy. Wszystkim jeżdżącym do i ze Szczecina zalecam omijać Gorzów szeroookim łukiem. Czas przejazdu przez drugą miejską przeprawę - Most Lubuski - będzie dłuższy nawet o kilkadziesiąt minut.

Więcej informacji poniżej w teście z Gazety Lubuskiej:

JAK DAWNIEJ
Rusza największa od lat inwestycja drogowa. Pochłonie ponad 40 mln zł. Za te pieniądze miasto wyremontuje kawałek ul. Grobla, zbuduje na Zawarciu rondo z przejściami podziemnymi i co najważniejsze: odnowi most.

Most Staromiejski ma dla Gorzowa wielkie znaczenie. Tędy jadą auta z południa kraju i od strony Wielkopolski nad Bałtyk. Do tego dochodzi ruch miejski. Codziennie przewala się przez niego kilkadziesiąt tysięcy samochodów, w tym wiele ciężarówek.

Żeby nie grzeszyć

Przeprawa jest zrujnowana. Gdy przed rokiem oglądali ją fachowcy od budownictwa, dostała zaledwie tróję. Zresztą nie trzeba być ekspertem, żeby zobaczyć, że nie jest z nią najlepiej. Wystarczy zejść pod most i popatrzeć na popękany beton, wystające pręty zbrojeniowe i pordzewiało żelastwo, które robi za wzmocnienia. - Remont to konieczność. A skoro przy okazji są na to pieniądze z Unii Europejskiej (dokłada 20 mln zł - dop. red.), to grzechem byłoby z tego nie skorzystać - tłumaczy Władysław Żelazowski, naczelnik wydziału inwestycji.
Dlaczego remont mostu będzie tak drogi? Bo tak naprawdę drogowcy z firmy Budimex-Dromex zbudują go niemal od nowa. Najpierw rozbiorą starą konstrukcję aż do filarów, a potem położą na nich nową. To konieczne, bo dotychczasowa nie nadawała się do poprawek. Po wszystkim most ma przypominać ten, który zbudowano nad Wartą w latach 1923-1926. Od nazwiska ówczesnego burmistrza nazywano go mostem Gerloffa. Ma być więc stylowy i urokliwy, z balkonikami po obu brzegach.
Ale remont mostu to nie cała inwestycja. Przy okazji odnowione zostaną po części ulice: Przemysłowa, Fabryczna i Grobla, a przy wjeździe na most, od ich strony, drogowcy zrobią potężne rondo z przejściami podziemnymi.
Wiadomo już, że most zacznie być rozbierany w sobotę. Gotowy powinien być w listopadzie. Obok niego zostanie zbudowana kładka dla pieszych („GL” walczyła o nią razem z czytelnikami przez pół roku - dop. red.). Ma być gotowa najpóźniej w kwietniu. - Nie będzie dostępna zawsze i przez całą dobę. Będziemy ją zamykać na czas specjalnych robót - zastrzega wiceprezydent Tadeusz Jankowski.
Stale otwarte będzie za to przejście mostem kolejowym. Wydział gospodarki komunalnej już oczyścił jego okolice i sprawdził oświetlenie kładki. Policja obiecała, że patrole będą baczniej przyglądać się wejściom na stalową przeprawę.

Korki na bank

Nie tylko pieszych, ale także kierowców czekają ciężkie dni. Cały ruch przez rzekę będzie odbywał się mostem Lubuskim. Dojazd do niego z centrum czy z Górczyna lub Dolinek będzie więc okupywany przez wszystkich kierowców. Także tych, którzy kiedyś do mostu Staromiejskiego jeździli ul. Chrobrego. Najgorzej będą mieli mieszkańcy ul. Warszawskiej (od ronda w kierunku Czechowa). Zanim uda im się wjechać na rondo, czeka ich długie czekanie (światła mają być wyłączone). - Musimy to przetrzymać. Przecież nikt nie robi remontu dla zabawy. Pomęczymy się, ale warto - dodaje Florian Florczak, miejski inżynier ruchu.

·
...
11,944 Posts
dzisiaj szukałem jakichś renderów jak most ma wyglądać, ale nic konkretnego nie znalazłem
wiem, że na tym forum kiedyś były jakieś rendery, ktoś coś wie/ma?

·
Registered
3,166 Posts
^^ A nie można było z tym poczekać do skończenia obwodnicy?

·
Registered
3,166 Posts
Raine said:
dzisiaj szukałem jakichś renderów jak most ma wyglądać, ale nic konkretnego nie znalazłem
wiem, że na tym forum kiedyś były jakieś rendery, ktoś coś wie/ma?

·
Moderator
72,192 Posts
rsk said:
O to samo chciałem zapytać....tym samym tiry zrujnują pozostałe drogi w mieście...

·
Registered
36 Posts
Discussion Starter #7
rsk said:
Gdy miasto przed bliso dwoma laty zgłaszało wniosek o dofinansowanie z UE tej inwestycji, nikt nie spodziewał się, że otrzyma jakieś pieniadze. Ale stało się, kasa jest i trzeba ją wykorzystać w tym roku.

Jeślie wszystko pójdzie według planów, to po nowym moście staromiejskim będzie można przejechać na kilka miesięcy przed oddaniem obowidnicy w ramach S3.

·
DROGI TO MOJA PASJA
15,591 Posts
AtariForever said:
Gdy miasto przed bliso dwoma laty zgłaszało wniosek o dofinansowanie z UE tej inwestycji, nikt nie spodziewał się, że otrzyma jakieś pieniadze. Ale stało się, kasa jest i trzeba ją wykorzystać w tym roku.
Nie powiedziałbym - wszytkie inwestycje dzilone w tym czasie co ta w Gorzowie jak budowa mostu w Koninie , Głogowska w Pozku . Trasa Kwaitkowskiego w gdyni itp. musi być rozliczona z UE do końca czerwca 2008
I dziwi mnie to Gorzów stara się o kase z unii i jest zaskoczony tym ze otrzymał bo tak wynika z twojej wypowiedzi

·
art of looking sideways
467 Posts
Naprawdę nie można było poczekać do oddania mostów w ciągu obwodnicy Gorzowa S-3? Wiadomość o zamknieciu starej przeprawy, usłyszana zresztą w radio, bardzo mnie zmartwiła.

·
Registered
146 Posts
Czy jest sens - pytanie do autochtonów ;) - objeżdżać most przez Stare Polichno i Gralewo w jdną i drugą stronę?
Wczoraj jechałem nowym objazdem (z południa na północ) i miałem wrażenie, że drogowcy gorzowscy za wszelką cenę chcą pokazać przyjezdnym jak największy kawałek miasta...

·
Registered
36 Posts
Discussion Starter #11
AKM said:
Czy jest sens - pytanie do autochtonów ;) - objeżdżać most przez Stare Polichno i Gralewo w jdną i drugą stronę?
Wczoraj jechałem nowym objazdem (z południa na północ) i miałem wrażenie, że drogowcy gorzowscy za wszelką cenę chcą pokazać przyjezdnym jak największy kawałek miasta...
Jesli jedziesz z Poznania na Gdańsk, to zawsze.
Jeśli z Poznania na Szczecin, to też zaoszczędzisz - dotąd tym odcinkiem szybciej się jechało niż DK3 na odcinku Skwierzyna-Gorzów

Zamiast kombinować, lepiej jechać DK3 i w Gorzowie,w przebiegu objazdu, za mostem na rondzie skrecić w lewo. Po przejechaniu około 1 km. dojeżdża się do ulic w biegu dawnej DK3. Można w ten sposób zaoszczędzić dobre 5 km.
Uwaga ta nie dotyczy ciężarówek. Na Rondzie Mają zakaz skrętu w lewo.

·
Registered
146 Posts
AtariForever said:
Jesli jedziesz z Poznania na Gdańsk, to zawsze.
Jeśli z Poznania na Szczecin, to też zaoszczędzisz - dotąd tym odcinkiem szybciej się jechało niż DK3 na odcinku Skwierzyna-Gorzów

Zamiast kombinować, lepiej jechać DK3 i w Gorzowie,w przebiegu objazdu, za mostem na rondzie skrecić w lewo. Po przejechaniu około 1 km. dojeżdża się do ulic w biegu dawnej DK3. Można w ten sposób zaoszczędzić dobre 5 km.
Uwaga ta nie dotyczy ciężarówek. Na Rondzie Mają zakaz skrętu w lewo.
Dzęki, najpierw chyba spróbuję przez ten cały Santok, skoro jedzie się tamtędy szybciej niż DK3 (mam na myśli odcinek Skwierzyna - Gorzów)

·
Infra's user
4,061 Posts
^^ To jest wieża wido(wis)kowa. Jeszcze nieukończona, a już została uznana za jeden z największych polskich obciachów. Pod wieżą jest przejście podziemne

P.S. Mam nadzieję, że pomyśleli przyszłościowo i niedługo te 3 odkleją.

1 - 20 of 2581 Posts