SkyscraperCity banner

2521 - 2531 of 2531 Posts

·
Registered
Joined
·
728 Posts

·
:)
Joined
·
3,350 Posts
Po majówce rusza przebudowa ul. Chrobrego i Mieszka I

W środę 6 maja konsorcjum firm ZUE i FDO rozpocznie przebudowę ul. Chrobrego i Mieszka I. Wykonawca zajmie się zarówno remontem drogi, jak i torowiska tramwajowego. Cała inwestycja zostanie zrealizowana w czterech etapach, natomiast każdy z etapów będzie podzielony na mniejsze podetapy, tak aby zminimalizować utrudnienia w ruchu. Wykonawca ma czas do 31 października 2021 roku.

Remont 1,5-kilometrowego odcinka ul. Chrobrego i ul. Mieszka I wraz z torowiskiem będzie kosztował 69 mln 27 tys. zł. Przetarg wygrało konsorcjum firm ZUE i FDO, które będzie miało 18 miesięcy od dnia podpisania umowy na zakończenie prac. To oznacza, że cała inwestycja powinna być gotowa do końca października 2021 roku.
W środę 6 maja wykonawca przystąpi do pierwszych prac. Co istotne, remont zostanie podzielony na cztery etapy, natomiast każdy z etapów będzie podzielony na mniejsze podetapy, tak aby zminimalizować utrudnienia w ruchu.
Wykonawca w miarę możliwości zapewni przejazd ul. Chrobrego i Mieszka I przez plac budowy służbom miejskim, pojazdom zaopatrzenia do lokali handlowych i usługowych oraz mieszkańcom dojeżdżających do podwórek. Etap 1 będzie realizowany w trzech podetapach.

Etap 1A
Wykonawca będzie realizował prace na ul. Chrobrego na odcinku od ul. 30 Stycznia do ul. Borowskiego oraz na ul. Mieszka I na odcinku od ul. Borowskiego do ul. Jagiellończyka. W tym podetapie możliwy będzie poprzeczny ruch przez ul. Chrobrego i Mieszka I takimi ulicami jak ul. 30 Stycznia, Borowskiego i Jagiellończyka. Zablokowany zostanie przejazd ul. Krzywoustego, która będzie drogą bez przejazdu zarówno od strony ul. Dąbrowskiego jaki i Armii Polskiej.
W ramach etapu 1A przewidziano następujące objazdy:
  • z ul. Mieszka I do ul. Borowskiego przez ul. Jagiellończyka (lub wcześniej ul. Mickiewicza – objazd zalecany),
  • z ul. Dąbrowskiego do ul. Armii Polskiej (omijając ul. Krzywoustego) będzie można dojechać ul. Borowskiego;
  • z ul. Armii Polskiej do ul. Dąbrowskiego (omijając ul. Krzywoustego) również można będzie dojechać ul. Borowskiego;
Etap 1B
Zostanie rozszerzony o prace na skrzyżowaniu ul. Chrobrego, Mieszka I i Borowskiego. W konsekwencji ul. Borowskiego na odcinku od ul. Armii Polskiej do Mieszka I oraz od ul. Dąbrowskiego będzie drogą bez przejazdu. Istotną zmianą będzie odwrócenie kierunku ruchu na jednokierunkowej ul. Łokietka. Kierowcy będą poruszać się tą ulicą od ul. Dąbrowskiego w kierunku ul. Chrobrego i dalej do skrzyżowania z ul. Armii Polskiej.

Etap 1C
W tym etapie nastąpi odblokowanie przejazdu ul. Krzywoustego i Borowskiego. Zablokowany zostanie za to przejazd ul. 30 Stycznia i Jagiellończyka. Ulice te na dojeździe do ul. Chrobrego od obu stron będą drogami dwukierunkowymi bez przejazdu. W celu zapewnienia ruchu dwukierunkowego na ul. 30 Stycznia i Jagiellończyka dokonane zostaną zmiany oznakowania dotyczące sposobu parkowania.
Źródło
 

·
Registered
Joined
·
4,688 Posts

·
:)
Joined
·
3,350 Posts
LEJO
Leją asfalt na Łukasińskiego
Rozpoczęło się wylewanie asfaltu na budowanej drugiej nitce jezdni ulicy Łukasińkiego. Prace trwają na odcinku od kładki nad ulicą Łukasińskiego w stronę ronda Sybiraków i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Pomimo prowadzonych prac związanych z wylewaniem asfaltu, kierowcy zmierzający w tamtą stronę, nie będą mieć problemu z przejechaniem ulicą Łukasińskiego.
Prawdziwe utrudnienia zaczną się kiedy roboty zostaną przeniesione na ul. Walczaka. Tam ma powstać nie tylko druga jezdnia, ale i nowe rondo.
Źródło
 

·
Registered
Joined
·
880 Posts
Ja dodam tylko od siebie jedno - bez komentarza
Góra - Zdjęcie Maj 2020
Dół - Zdjęcie Grudzień 2019
Różnica - pół roku budowy nasypu
A wiesz... nikt tam nic nie robił przez 5 miesięcy z tego pół roku.
Jak dokładnie popatrzysz na zdjęcia to nawet będzie wiadomo dlaczego.
Podpowiedź: mury oporowe kończą (zaczynają) się w innym miejscu i mają inny spadek... odpowiedz sobie resztę.
 
2521 - 2531 of 2531 Posts
Top