SkyscraperCity banner

41 - 60 of 165 Posts

·
Registered
963 Posts
Czy ja dobrze widzę, czy kosztem parkingu zniknęło szkolne boisko 17-tki(a w zasadzie klepisko, które je przypominało). Ktoś się orientuje czy w związku z tą inwestycją szkoła ma jakieś profity, czy po prostu teren nie należał do nich i boiska w ogóle nie będzie?
W miejscu szkolnego boiska będzie "wielofunkcyjny obiekt sportowy: boiska do piłki nożnej, piłki ręcznej i koszykówki. Będą również trzy boiska do siatkówki, które można będzie też wykorzystywać jako korty tenisowe. Do tego bieżnia trójtorowa wraz z rozbiegiem i skocznią do skoków w dal"

Co do Filharmonii, byłem tam ostatnio i zrobiła na mnie naprawde pozytywne wrażenie, jest olbrzymia na zdjęciach tak tego nie widać, ale co najważniejsze, że do budowy są użyte dobre materiały. Jak zasadza trawą tarasy sali koncertowej, fajnie to sie wszystko wkomponuje w "Dolinki"

·
Registered
963 Posts
Szef telewizyjnej "Dwójki" pierwszym szefem Filharmonii Gorzowskiej

Prezydent wybrał już dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej. Gorzowską filharmonią pokieruje Krzysztof Nowak, menedżer telewizyjny z Poznania. Ostatnio szef telewizyjnej Dwójki.

Krzysztof Nowak, choć zawodowo działał przez kilkadziesiąt lat w Poznaniu i Warszawie, jest gorzowianinem. Tu się urodził, skończył "Puszkina". Potem wyjechał na studia w UAM do Poznania.

To jednak niejedyne jego związki z Gorzowem. Otóż świeżo upieczony dyrektor filharmonii jest zięciem Władysława Komarnickiego, znanego gorzowskiego przedsiębiorcy, prezesa "Stali". Czy to miało wpływ na decyzję prezydenta?

- Co? Że jest zięciem Komarnickiego, a nie świetne kwalifikacje? To jakaś bzdura. Komisja konkursowa rekomendowała trzech kandydatów. Jeden uzyskał mniej niż sto punktów, co do innej osoby były wątpliwości. Skoro miałem wybierać, to postawiłem na kandydata z doświadczeniem. Przeważyła też koncepcja pana Nowaka - odpowiadał prezydent Tadeusz Jędrzejczak na konferencji prasowej.

CV nowego dyrektora rzeczywiście może budzić zaufanie. Jest wprawdzie z wykształcenia historykiem, ale odbywał staże menedżerskie we Francji, ukończył wyższe kursy dla kadry menedżerskiej, ma certyfikat uprawniający do zasiadania w radach nadzorczych spółek skarbu państwa.

Przede wszystkim jednak kierował różnymi zespołami, głównie w Telewizji Polskiej. Był m.in. dyrektorem i twórcą Telewizji Polonia, a wcześniej zastępcą szefa Panoramy. Następnie zastępcą dyrektora TVP1 do spraw programowych. Kierował też firmą producencką realizującą filmy dokumentalne, koncerty, programy rozrywkowe. To on sprowadził do Polski na pierwszy koncert Gorana Bregovicia, od którego zaczęła się wielka popularność tego artysty w naszym kraju.

Krzysztof Nowak był członkiem zarządu Polskiej Agencji Informacyjnej, a także nadzorował produkcje filmów. W 2004 r. został dyrektorem poznańskiego oddziału TVP. W 2009 r. pełnił obowiązki dyrektora programu 2 TVP.

- Filharmonia to dla mnie wyzwanie. Możliwość tworzenia od zera. Podobnym przedsięwzięciem była dla mnie np. Telewizja Polonia - mówi Krzysztof Nowak. - Jestem menedżerem, nie dyrygentem. Ale chodziłem w Gorzowie do szkoły muzycznej w klasie skrzypiec - dodaje. Jego kadencja potrwa trzy lata, zaczyna się 2 sierpnia.
Źródło: Gazeta Wyborcza Gorzów

·
Registered
963 Posts
Gorzów ma dyrygenta z Korei Południowej

Wybitny polski dyrygent Piotr Borkowski będzie dyrektorem artystycznym Filharmonii Gorzowskiej. Do Gorzowa przyjedzie z Korei Południowej, gdzie obecnie wykłada dyrygenturę i kieruje orkiestrami.

W konkursie na dyrektora artystycznego startowali twórcy na najwyższym poziomie. Po rozmowie, spośród rekomendowanych kandydatów komisja wybrała Piotra Borkowskiego. - Cieszę się, że gorzowska orkiestra będzie miała tak świetnego dyrygenta, który nada naszej filharmonii wysoką rangę - poinformował prezydent Tadeusz Jędrzejczak. Konkurs odbył się 3 sierpnia, zgłosiło się 10 kandydatów, sześciu z nich spełniało wymogi formalne i rzeczywiście byli wśród nich tacy doświadczeni artyści, jak prof. Marcin Sompołowski z Poznania czy Zbigniew Graca z Warszawy. Komisja nie miała jednak wątpliwość, że najlepszym kandydatem jest Piotr Borkowski. - Zdaniem komisji złożył najbardziej spójny i klarowny program, świadczący o jego głębokiej wiedzy i doświadczeniu, które gwarantują stworzenie nowego zespołu i jego prowadzenie na wysokim poziomie. Jest osobą niezwykle dojrzałą, stateczną i jak twierdzą fachowcy: ma wielką charyzmę. Jestem przekonana, że lepszego wyboru nie mogliśmy dokonać, choć przecież startowało wielu świetnych muzyków. Tu jednak byliśmy zgodni - mówi Lidia Przybyłowicz, dyrektor miejskiego wydziału kultury, członek komisji konkursowej. Piotr Borkowski koncertował z wieloma polskimi orkiestrami, a także z zagranicznymi: Boston Symphony, Berliner Symphoniker, Sofia Symphony, Dniepropietrowska Filharmonia, Kosice i inne. Ma w swoim dorobku wiele nagrań radiowych i płytowych, z których dwie płyty otrzymały "Fryderyki". Był dyrektorem naczelnym i artystycznym, Państwowej Filharmonii im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie. Od 1994 r. jest związany z orkiestrami południowokoreańskimi, w tym kraju również wykłada dyrygenturę na University of Suwon.

·
Registered
140 Posts
Ok. 50 osób będzie pracować w Filharmonii Gorzowskiej

Szykują się kolejne miejsca pracy dla gorzowian. W budowanej Filharmonii Gorzowskiej zatrudnionych będzie około 50 osób, łącznie z orkiestrą. Aby mógł rozpocząć się nabór na wolne stanowiska pracy dyrekcja placówki musi dopełnić wszystkich procedur, czyli zamieścić ogłoszenia w odpowiednich dokumentach urzędowych

- Trzeba załatwić wszystkie formalności związane z zarejestrowaniem Filharmonii. Dyrektor prowadzi rozmowy dotyczące rejestracji przedsiębiorstwa. Kilka dni temu podpisałem dokumenty o zarejestrowaniu Filharmonii, jako instytucji kultury- mówi prezydent Tadeusz Jędrzejczak.

Nabór przeprowadzany będzie w dwóch kategoriach, od listopada dyrektor artystyczny będzie dobierał muzyków. Kilka tygodni później rozpocznie się szukanie pracowników administracji tak, aby na początku roku 2011 był już skompletowany zespół. Ogłoszenia o wolnych stanowiskach będą umieszczone między innymi w BIP-ie miejskiej strony www.gorzow.pl.
źródło: www.rmg.fm

·
Registered
963 Posts
Odliczamy miesiące do otwarcia CEA

Mimo że, termin oddania budynku ustalony został na kwiecień 2011, to tempo robót wskazuje, że obiekt może zostać ukończony wcześniej. Trwają już zaawansowane prace wewnątrz i przygotowania do porządkowania terenu wokół CEA.

Trwają prace na zewnątrz i wewnątrz budynku Filharmonii Gorzowskiej. - Zostały do wykonania elewacje płyt podcieni (pomieszczenia w przyziemiu budynków, otwarte na zewnątrz, ograniczone słupkami lub filarami wzdłuż lica muru na suficie - przyp. red.). Następnie będziemy obkładać posadzki podcieni i schodów zewnętrznych - mówi Sławomir Luziński, kierownik budowy z firmy Polimex Mostostal, wykonawcy obiektu.

Mimo mroźnej zimy budowlańcy nie próżnowali. - W tym okresie wykonywaliśmy prace wewnętrzne. Ponieśliśmy ogromne koszty związane z ogrzewaniem budynku, ale dzięki temu mogliśmy przeprowadzić prace tynkarskie i zrobić posadzki - wyjaśnia S. Luziński.

Od wiosny przez całe lato trwają prace wykończeniowe. W środku układane są płyty marmurowe typu Selina - przystosowane do dużego natężenia ruchu. Część powierzchni wyłożona zostanie z kolei granitem. Pomieszczenia wewnątrz są malowane, osadzana jest stolarka drzwiowa wraz z aluminiowymi elementami.

W październiku planowane jest wejście do budynku Centrum Edukacji Artystycznej firmy, która zajmie się układaniem wykładzin. Na koniec listopada główny budynek ma być już porządkowany i szykowany do odbioru.

- Przez dwa najbliższe miesiące zajmiemy się robotami zewnętrznymi i przygotowywaniem terenu przeznaczonego pod drogi dojazdowe, place, chodniki i ścieżki rowerowe - tłumaczy S. Luziński.

Wykonawca ma czas do kwietnia 2011 r. na oddanie budynku. - Jeżeli będziemy gotowi szybciej to zgłosimy to prezydentowi - kończy S. Luziński.
źródło www.gorzow24.pl

·
Registered
963 Posts
Kiedy zagramy w piłkę na dachu?

Obok Filharmonii Gorzowskiej budowany jest garaż podziemny, na dachu którego powstanie wielofunkcyjne boisko. Ma ono zacząć działać od początku października. Nie wiadomo jednak czy nowy termin zostanie dotrzymany.

Boisko do gry w piłkę nożną, ręczną, koszykówkę i siatkówkę miało powstać na dachu dwukondygnacyjnego parkingu podziemnego jeszcze w sierpniu. Wykonawca - firma Polimex Mostostal deklaruje, że zostanie zrobione do końca września.

- Być może i ten termin nie zostanie dochowany, ze względu na prace, które się toczą wokół parkingu. Natomiast wszystkie przygotowania do położenia nawierzchni boiska są już rozpoczęte. Chodzi o przyspieszenie tempa realizacji samego parkingu, jeśli tylko warunki pogodowe na to pozwolą - mówi Urszula Stolarska, wiceprezydent miasta.

Boisko ma służyć przede wszystkim szkołom, które znajdują się w pobliżu Centrum Edukacji Artystycznej. - Tak jak wszystkie powstające w mieście boiska powinno być ono udostępnione wszystkim, którzy tego potrzebują. Na pewno działalność animowana na tym kompleksie będzie odbywać się, w taki sposób żeby boisko w ciągu dnia funkcjonowało jak najdłużej i służyło jak największej liczbie uczniów, dzieci i mieszkańców. Na początku jednak korzystać będzie z niego szkoła podstawowa nr 17 ze względu na to, że cały teren na którym powstaje CEA będzie nadal placem budowy - wyjaśnia U. Stolarska.

Boisko będzie zabezpieczone ogrodzeniem. Wprowadzony zostanie także monitoring.
źródło www.gorzow24.pl

·
Registered
963 Posts
Filharmonii nie zaleje

Filharmonia Gorzowska rośnie w oczach. Miasto postanowiło także zadbać o właściwe odprowadzanie wody deszczowej.

Wydział Inwestycji Urzędu Miasta ogłosił przetarg. Przed wykonawcami poważne zadanie. Zamówienie obejmuje realizację przebudowy kanalizacji deszczowej z terenu budowanej właśnie Filharmonii przy ul. Dziewięciu Muz.

Dotychczasowy kanał deszczowy nie ma możliwości w bezpieczny sposób odprowadzania wody. - Na wysokości od wejścia do szkoły sportowej przechodząc w ul. Szkolną będzie budowany metodą przeciskową kanał deszczowy - mówi Urszula Stolarska, wiceprezydent Gorzowa.

Woda uchodzić będzie do Warty. - Niestety, nie zostały przewidziane w budżecie pieniądze na rewitalizację tych ulic - dodaje U. Stolarska.

Przetarg na wykonanie prac ogłoszony został 9 września. Oferty składać można do 24 września.
źródło www.gorzow24.pl

·
Registered
963 Posts
Dyrygent filharmonii przyjechał z Korei. Umówili się z nim na dziewiątą... symfonię

Oficjalne otwarcie sali koncertowej odbędzie się 18 maja przyszłego roku. Podczas inauguracyjnego koncertu usłyszymy IX Symfonię Beethovena w wykonaniu nowej gorzowskiej orkiestry i orkiestry z Frankfurtu.

Piotr Borkowski, dyrektor artystyczny i dyrygent Filharmonii Gorzowskiej, przyjechał z Korei Południowej do Gorzowa.

Był w mieście niecałe dwa dni, ale ustalono wiele bardzo ważnych spraw dla funkcjonowania filharmonii. Wczoraj odebrał też oficjalnie nominację od prezydenta Tadeusza Jędrzejczaka.

- To jeden z ważniejszych momentów w mojej karierze zawodowej, to również zwrotny moment w życiu. Wracam do Polski po kilkunastoletnim pobycie w Korei Południowej. I cieszę się z tego, bo tęsknota za krajem, kwestie rodzinne i artystyczne skłaniały mnie do myślenia o takim ruchu już od pewnego czasu - mówił wybitny polski dyrygent.

Fakt stworzenia od podstaw nowej instytucji, od budynku i zaplecza po całkiem nowy zespół, a także zapewnienie mu przez władze miasta rozwoju na najbliższe lata nazwał ewenementem nie tylko na skalę europejską, ale też światową. - Znalazłem tu miejsce na najbliższych kilka lat, aby realizować moje plany artystyczne. Zrobię wszystko, aby pokładane we mnie nadzieje dały dobry rezultat - zadeklarował Piotr Borkowski. Już w połowie listopada rozpoczną się przesłuchania kandydatów do 25-osobowej orkiestry.

- Chciałbym, aby przesłuchania były profesjonalne i poważne. Te trzy lata kontraktu to krótki czas, tak jakby trzy sekundy. Ale postaram się zrobić wszystko, co się tylko da. A da się wyłącznie z artystami na najwyższym poziomie i te przesłuchania powinny nam taka grupę wyłonić - zapowiada.

Filharmonia Gorzowska startuje z 25 muzykami. Prawdopodobnie skład będzie wyglądał następująco: sześć pierwszych skrzypiec, pięć drugich skrzypiec, cztery altówki, trzy wiolonczele i dwa kontrabasy. Do tego klawesyn lub fortepian.

Zdaniem Piotra Borkowskiego, przy sprzyjających okolicznościach, w ciągu 3-5 lat zespół może powiększyć się do 50-60 osób, czyli do średniej wielkości orkiestry symfonicznej. Wkrótce będzie okazja zobaczyć i usłyszeć w Gorzowie zespół o niemal identycznym składzie. Grać będą kameraliści opery berlińskiej, a Piotr Borkowski stanie za pulpitem dyrygenckim podczas koncertu w katedrze 26 listopada.

Koncertmistrz zespołu Tomasz Tomaszewski już obiecał ścisłą współpracę z Filharmonią Gorzowską w przyszłości. Piotr Borkowski zapowiedział zresztą, że wykorzysta swoje polskie i międzynarodowe kontakty, aby filharmonia w krótkim czasie osiągnęła wysoki poziom artystyczny i została zauważona w środowisku muzycznym. - Już mam bardzo pozytywne odzewy i propozycje współpracy, m.in. od pani Elżbiety Pendereckiej, która organizuje znany na świecie festiwal. Nie mam jeszcze orkiestry, nie wiem, co będzie grała, ale zaproszenie już mam i kiedyś wystąpimy - mówi.

Wiadomo natomiast kiedy odbędzie się uroczysta inauguracja filharmonii i otwarcie sali koncertowej. Koncert inauguracyjny zaplanowano na 18 maja. Usłyszymy IX Symfonię Ludwiga van Beethovena. Do wspólnego wykonania zaproszona zostanie orkiestra symfoniczna z Frankfurtu nad Odrą. - IX Symfonia, choćby z racji "Ody do radości" w czwartej części z chórem i solistami będzie najlepsza na otwarcie takiego obiektu. Zapraszamy orkiestrę z Frankfurtu ze względu na przyszłą współpracę z Niemcami. Poza tym sami nie moglibyśmy wykonać symfonii. Zaprosimy również solistów i chóry. Otwarcie nowej filharmonii, nowego miejsca na mapie kulturalnej Polski, nie może pozostać niezauważone. Na tę okazję prezydent zaprosi przedstawicieli rządów obu krajów, całość będzie nagrana i pokazana w telewizjach - planuje dyrektor artystyczny.

·
Registered
963 Posts
Filharmonia szuka pracowników

W październiku rozpocznie się nabór do pracy w Filharmonii Gorzowskiej. Instytucja szuka muzyków, techników, oświetleniowców, marketingowców i pracowników administracyjnych. Łącznie do wzięcia są 54 etaty

Filharmonia Gorzowska to ciągle plac budowy, ale prace organizacyjne już trwają. W październiku rozpoczynają się poszukiwania pracowników. W przyszłym roku zatrudnienie w Filharmonii będzie wynosiło 54 etaty. Połowę przypadnie muzykom, reszta dla pracowników nieartystycznych.

Jeżeli chodzi o muzyków, filharmonia ogłosiła już konkurs, który odbędzie się 16 i 17 listopada. Kuratelę sprawuje nad tym dyrektor artystyczny Piotr Borkowski.
- Ja będę prowadził rekrutację na inne stanowiska – mówi Krzysztof Nowak, dyrektor Filharmonii Gorzowskiej. - Zatrudnianie będzie stopniowe. Część osób będzie potrzebna na etapie przejmowania budynku, będą to fachowcy związani z infrastrukturą i techniką.

Pracę w instytucji znajdą oświetleniowcy, dźwiękowcy, technicy sceny, specjaliści do obsługi urządzeń i systemów w tym klimatyzacyjnego, który jest niezwykle skomplikowany. Do tego filharmonia zatrudni pracowników administracyjnych i grupę osób, która będzie zajmować się reklamą, marketingiem i organizacją koncertów.

- Będziemy publikować ogłoszenia o tym jakich pracowników w danym momencie szukamy – dodaje Nowak. - W listopadzie zaczniemy procedurę weryfikacji tych zgłoszeń.
Oferty pracy znaleźć będzie można m.in. na miejskim BIP i w Powiatowym Urzędzie Pracy.
źródło www.gorzow24.pl

·
Registered
963 Posts
Coraz bardziej przekonuje sie do tej Filharmoni :) Kawałek fajnej przestrzeni miejskiej będzie w przyszłym roku w Gorzowie, miejscówka w sam raz na piwko i spacery ;)

·
:)
3,410 Posts
^^WOW! Nawet nie wiedziałem, że filharmonia tak wygląda "od tyłu". A co do tych spacerów i wypadów na piwko to niewątpliwie będzie prawda...

·
:)
3,410 Posts
Filharmonia trochę przypomina mi rybę.:lol::lol::lol: Dobrze, że na początku przyszłego roku koniec budowy!!! Już nie mogę się doczekać na efekt końcowy!!!!:):):)

41 - 60 of 165 Posts