SkyscraperCity banner

161 - 165 of 165 Posts

·
Registered
Joined
·
25,061 Posts
Decyzja zapadła i prof. Monika Wolińska pożegna się z Filharmonią Gorzowską, jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy.

Oczywiście nikt jej nie zwalnia i nie wyrzuca, to ona sama rezygnuje, ale nie zmienia to faktu, że została do tego zmuszona. Zatrudnienie na stałe muzyków, których nie chciała w orkiestrze, jest przecież wyraźnym sygnałem, że nie tylko nie będzie dyrygować zgodnie ze swoją wizją, ale także nie może decydować o tym, kto gra pierwsze skrzypce. To stanowcze wotum nieufności wobec jej pracy, ale i osoby.

Teraz czekamy na kolejne decyzje. W sprawie rozwiązania orkiestry, bo to będzie logiczny ciąg dalszy tegorocznych zdarzeń w Filharmonii Gorzowskiej i wokół niej. Będzie ciszej, spokojniej i przede wszystkim oszczędniej. Ciekawe tylko, kiedy to nastąpi – za kilka miesięcy, za pół roku, a może dopiero za rok? Do tego czasu chętni do dyrygowania, wedle partytury pisanej przez gorzowskich polityków i niektórych muzyków, z pewnością się znajdą. Już ponoć swój akces zgłaszają chętni, którzy wcześniej tu dyrygowali. Nie czekając na ostatnie ukłony prof. Moniki Wolińskiej.
http://www.echogorzowa.pl/news/29/komentarze-na-goraco/2016-11-24/dyrygent-nie-moze-decydowac-o-tym-kto-gra-pierwsze-skrzypce-16838.html

"Gratulacje". Dwa lata trwało zanim nowa ekipa zdemontowała Filharmonię, ale w końcu dopięli swego.
Teraz będzie można już swobodniej organizować miejskie festyny discopolo
 
161 - 165 of 165 Posts
Top