SkyscraperCity banner

Zapraszam do głosowania :)

• 10

Votes: 17 7.4%
  • 9,5

Votes: 22 9.5%
  • 9

Votes: 42 18.2%
  • 8,5

Votes: 28 12.1%
  • 8

Votes: 42 18.2%
  • 7,5

Votes: 25 10.8%
  • 7

Votes: 20 8.7%
  • 6,5

Votes: 9 3.9%
  • 6

Votes: 10 4.3%
  • 5,5

Votes: 4 1.7%
  • 5

Votes: 6 2.6%
  • 4

Votes: 3 1.3%
  • 3

Votes: 2 0.9%
  • 2

Votes: 1 0.4%
  • 1

Votes: 0 0.0%

• Total voters
    231
21 - 40 of 70 Posts

·
Registered
310 Posts
jakoś nie mogę się przekonać do bryły, ale +0,5 za kawałek nieźle zagospodarowanego terenu.
razem 7,5.

·
3D
7,146 Posts
Hehe, krakowska Manggha skompresowana do klocka? Budynek, który stoi praktycznie w parku powinien trochę zgrabniej się prezentować. Architektura jest słaba.

5.5/10 za dosyć przyjemne foyer i front, chociaż ta krzywizna dachu i kolumnada na planie koła wyglądają jak zapożyczone z dwóch architektonicznie różnych budynków.

Nie było jeszcze zdjęć od strony parku.

Tutaj jeszcze nawet fajne zdjęcie.

·
3D
7,146 Posts
No masz rację, chodziło mi po prostu o dużą powierzchnię zieleni. Nawet zjawiskowy krajobraz (trochę dziki), budynek już nie, jedynie na tej ostatniej fotce jest jeszcze okej.

·
:)
3,409 Posts
Pierwsze zdjęcie Jakuba z koparką cudowne!:lol: Otoczenie wygląda jak tor dla samochodów terenowych. Co w rzeczywistości nie jest prawdą.

·
Registered
100 Posts
8/10 - trochę z lokalnego patriotyzmu. Bryła budynku bardzo nieciekawa, jak dla mnie nijaka. Plusy za ciekawie zbudowany parking - choć jak dla mnie trochę przesadzony, co z pewnością przełożyło się na ogólne koszty budowy. Przyjemne i niezwykle przestrzenne wnętrza. Dużo zieleni wokół również na plus.
A nawiązując do prowadzonej dyskusji w sprawie parku, to jak najbardziej park jest w pobliżu - park muzeum lubuskiego. Filharomonia z jednej strony zatem graniczy z parkiem a z pozostałych stron ma ... górki, pazurki i bloki 10 piętrowe i inne.

·
Registered
165 Posts
8/10 - trochę z lokalnego patriotyzmu. Bryła budynku bardzo nieciekawa, jak dla mnie nijaka. Plusy za ciekawie zbudowany parking - choć jak dla mnie trochę przesadzony, co z pewnością przełożyło się na ogólne koszty budowy. Przyjemne i niezwykle przestrzenne wnętrza. Dużo zieleni wokół również na plus.
A nawiązując do prowadzonej dyskusji w sprawie parku, to jak najbardziej park jest w pobliżu - park muzeum lubuskiego. Filharomonia z jednej strony zatem graniczy z parkiem a z pozostałych stron ma ... górki, pazurki i bloki 10 piętrowe i inne.
daję 10/10 jest piękna, a w środku jest jeszcze piękniejsza

·
Registered
734 Posts
Byłem tam, więc już mogę z czystym sumieniem ocenić. :) Bryła z zewnątrz jest wg mnie ciekawa, w nocy wygląda pięknie. Mogliby tylko już te bombki znad wejścia zdjąć. ;) Wnętrze szczególnie mi przypadło do gustu - wszystko w oślepiającej bieli (co wieczorem potęguje wrażenia wizualne z zewnątrz), a sala koncertowa w ładnym uspokajającym drewienku. Strona internetowa jest dość słaba (zróbcie coś z nią ;)), ale to nie ma wpływu na ocenę. Daję 9/10, bo 10/10 zachowuję tylko dla obiektów z najwyższej półki. :)

Poza tym mam pytanie do obeznanych. Byłem w FG na koncercie Sylwestra Ostrowskiego i Piotra Wojtasika z zespołem (dodam, że bardzo udany :)) i ceny biletów kształtowały się następująco: 40 zł (normalny), 25 zł (ulgowy), 10 zł (balkon). Gdzie jest ten balkon? Za całą widownią (ludzi tam raczej nie widziałem) czy to te miejsca po bokach (choć wątpię żeby one kosztowały 10zł)?

Mam nadzieję, że w Filharmonia Szczecińska będzie lepsza od Waszej. No dobra, przynajmniej tak dobra jak Wasza. I tak, uznajcie to za komplement. ;)

PS Zdjęcia Piotra Krajewskiego radzę dać do pierwszego posta. Na pewno podniesie to nieco oceny tego obiektu. :D

·
Registered
375 Posts
Poznać pana po cholewach

– Trzeba stworzyć artystyczny deptak i park w pobliżu teatru. Tymczasem w mediach zarzuca się mi, że skupiam się na remoncie. A dlaczego nie? Kiedy kupuję buty, biorę też prawidła, by obuwie zachowało formę – mówi JAN TOMASZEWICZ. Właśnie został szefem gorzowskiej sceny na kolejne pięć lat.
http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120825/POWIAT04/120829720

Ciekawe ma te plany, szczególnie patrząc z perspektywy ZG, gdzie Amfiteatr moim zdaniem bardzo cierpi, bo jest hen daleko na osiedlu, a nie np. przy filharmonii lub stadionie.

·
Registered
25,065 Posts
Eksperci przyjrzą się szybom filharmonii

Kolejna podmiana materiałów podczas budowy filharmonii? Dowodów jeszcze nie ma, ale miasto chce zamówić ekspertyzę. Tym razem chodzi o okna. Spór miasta z wykonawcą ciągle trwa.
- Coś z tymi oknami jest nie tak. Latem trudno wytrzymać z gorąca, zimą trudno ogrzać biuro - skarżyli się od dawna pracownicy filharmonii. Miasto podejrzewa, że w budynku filharmonii zostały zamontowane okna o innych parametrach niż w projekcie. A to zmniejsza komfort pracy, ale również zwiększa koszty utrzymania obiektu. Dlatego miasto chce zamówić ekspertyzę. Nie tylko dotyczącą okien, ale również kosztów innych zmian materiałowych dokonanych podczas budowy. Opinie rzeczoznawców mają kosztować 36 tys. zł. Na najbliższej wtorkowej sesji prezydent chce przedstawić radnym taką kwotę do zapisania w budżecie. Pieniądze mają pochodzić z oszczędności na przetargu na ul. Piłkarską, to 84 tys. zł.

Więcej... http://gorzow.gazeta.pl/gorzow/1,35211,12532953,Eksperci_przyjrza_sie_szybom_filharmonii.html#ixzz27CIkzx7W

·
Registered
10,648 Posts
9,5/10. Podoba mi się, szczególnie białe wnętrze. Podoba mi się również położenie, dałbym za nie +0,5, gdyby nie zdjęcie z blokami w tle ;)

21 - 40 of 70 Posts