SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 593 Posts

·
Pobierowo jest OK!
Joined
·
16,674 Posts
Discussion Starter · #1 ·


Źródło informacji i obrazów: strona internetowa galerii Piast + zrzuty ekranu mojej roboty.

Galeria Piast

Planowane Centrum Handlowe w Gorzowie Wielkopolskim to nowoczesny obiekt spełniający funkcje handlowe, usługowe i rozrywkowe. Wielkość obiektu to około 10.500 m2 powierzchni do wynajęcia przeznaczonej pod delikatesy spożywcze, około 70 sklepów i gastronomię a także fitness i SPA. Galeria Piast zaoferuje równie szeroką paletę usług i rozrywek dla całej rodziny. Do dyspozycji klientów będzie 300 miejsc parkingowych.

Lokalizacja

Galeria Piast jest zlokalizowana w Gorzowie Wielkopolskim, przy ulicy Kombatantów w północno-wschodniej części miasta, w dzielnicy Górczyn. Pod względem ludności to największa dzielnica Gorzowa. Mieszka tutaj blisko 40 tys. mieszkańców. Ponad połowa z nich, 25 tys., będzie mogła dotrzeć tu pieszo w zaledwie 10 minut, w zasięgu 5-minutowej jazdy samochodem mieszka 53 tys. osób, a prawie 100 tys. może dostać się tu samochodem w 10 minut.

Galeria będzie bardzo dobrze skomunikowana. Inwestor na swój koszt wybuduje ul. Okulickiego, która połączy ul. Kombatantów z ul. Szarych Szeregów. W pobliżu galerii znajdą się również przystanki autobusowe.Koncepcja

W obiekcie zastosowano wiele nowoczesnych rozwiązań architektonicznych. Projekt architektoniczny przygotowało Studio Architektury Kontur z Piły. Jednym z wyróżników będzie zielony dach, który będzie spełniał jednocześnie funkcję ekologiczną, estetyczną i funkcjonalną. Architekci przewidzieli jego komplementarne wykorzystanie dla usług gastronomicznych i rekreacyjnych. Znajdzie się tam 1000 m2 przestrzeni dla klubu fitness i spa, ogródek zabaw dla dzieci oraz dziedziniec restauracyjny.

W obiekcie zastosowanych będzie wiele rozwiązań przyjaznych środowisku: zielony dach z naturalna roślinnością, kolektory słoneczne, system sterowania oświetleniem a także pompy cieplne które będą przechwytywać energię własną budynku i wykorzystywać ją w obiegu zamkniętym bez emisji na zewnątrz. Poza tym oszczędzające wodę bezwodne pisuary – urimaty, naturalna wentylacja parkingu podziemnego oraz segregacja odpadów.

Galeria Piast w liczbach:


* powierzchnia całkowita: 23 696 m2
* powierzchnia handlowa: 10 500 m22
* wartość inwestycji: ok. 60 mln zł
* wartość inwestycji dodatkowych dla miasta: ok. 5 mln zł
* liczba kondygnacji: 4
* liczba najemców: 70
* liczba miejsc parkingowych: 300

Planowane otwarcie: I kwartał 2012
 

·
Pobierowo jest OK!
Joined
·
16,674 Posts
Discussion Starter · #2 ·
Pierwsza prezentacja projektu

14.10.2010

Konferencją prasową z udziałem władz miasta, przedstawiciela spółdzielni oraz inwestora rozpoczęła się kampania marketingowa Galerii Piast. Była to pierwsza oficjalna prezentacja projektu. Inwestycja jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców dzielnicy Górczyn, największej dzielnicy w Gorzowie.

Przeprowadzone przez nas sondaże potwierdzają, że nowa galeria stanie się naturalnym uzupełnieniem dzielnicy Górczyn w zakresie kompleksowej oferty handlu, rozrywki i usług. Równocześnie z galerią powstaje kompleks boisk, które realizuje Spółdzielnia Mieszkaniowa „Górczyn”. W ten sposób powstanie prawdziwe serce dzielnicy.od prawej: Marek Bobowski – Prezes Elektra Plus, Ewa Piekarz – zastępca prezydenta Gorzowa Wlkp., Tadeusz Jędrzejczak – Prezydent Gorzowa, Urszula Stolarska – Zastępca Prezydenta Gorzowa Wlkp., Zenon Tchórzewski – Zastępca Prezesa Spółdzielni Górczyn, Bogusław Bukowski – Dyrektor Biura Obsługi Inwestora UM

==========

Maj 2010

Rozpoczęły się prace nad kolejnym projektem komercyjnym - Galerią Piast w Gorzowie Wielkopolskim. Elektra Plus zrealizuje jako inwestor centrum handlowo-usługowe zlokalizowane w Górczynie - największej dzielnicy Gorzowa. We współpracy z Miastem Gorzów oraz sąsiednią spółdzielnią mieszkaniową chcemy stworzyć nowe serce dzielnicy, tętniące życiem miejsce zakupów, rozrywki i odpoczynku dla całej rodziny.
Centrum o całkowitej powierzchni 23 tys. m2 będzie miejscem przyjaznym dla ludzi i dla otoczenia z uwagi na zastosowane nowoczesne proekologiczne technologie. Znajdzie sie tu supermarket delikatesowy, sklepy znanych marek, klub fitness, kawiarnie i restauracje oraz kino 5D i strefy rozrywki dla całych rodzin. Liczymy również na współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami, którym możemy pomóc w nawiązaniu kontaktów z sieciami handlowymi działającymi na zasadzie franszyzy.

Źródło: Elektra Plus - główny wykonawca galerii Piast

==========


Jesienią ruszy budowa centrum handlowego w Gorzowie

Budowa kompleksu powinna zacząć się już jesienią tego roku, a otwarcie planowane jest w pierwszym kwartale 2012 roku. Inwestorem jest spółka Galeria Piast, deweloperem Elektra Plus – pisze „Gazeta Wyborcza Gorzów”.

Galeria powstanie przy ul. Kombatantów, będzie nazywać się Piast i pomieści 70 lokali handlowych i usługowych, w tym supermarket spożywczy (1,8 tys. mkw.) oraz duży sklep ze sprzętem RTV i AGD. Jak informuje „GWG” Obiekt będzie miał ponad 11 tys. mkw. powierzchni.

Galeria Piast w Gorzowie Wielkopolskim

Rodzinna, osiedlowa i ekologiczna - taki charakter ma mieć Galeria Piast w Gorzowie Wielkopolskim, która powstaje w centrum Górczyna, największej dzielnicy mieszkaniowej w mieście. Dzięki współpracy firmy Elektra Plus, dewelopera galerii i władz miasta powstanie kompleks rekreacyjno-handlowy z ok. 70 lokalami handlowymi i usługowymi, kawiarniami i restauracjami, fitnessem i spa, placami zabaw dla dzieci, boiskami sportowymi oraz nowymi drogami i parkingami. Planowany termin otwarcia galerii to wiosna 2012 r.„Nasza inwestycja w Galerię Piast jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców największej dzielnicy w Gorzowie”, mówi Marek Bobowski, wiceprezes Zarządu firmy Elektra Plus, inwestora. „Z przeprowadzonego przez nas sondażu wynika, iż centrum będzie naturalnym uzupełnieniem dzielnicy Górczyn w zakresie kompleksowej oferty handlu, rozrywki i usług. Równocześnie z naszą galerią powstaje kompleks boisk, które realizuje lokalna spółdzielnia mieszkaniowa. Powstanie w ten sposób prawdziwe serce dzielnicy”.

W 4-kondygnacyjnym budynku na 10,5 tys. mkw. powierzchni najmu znajdzie się ponad 70 sklepów, lokali usługowych i gastronomicznych. Obecnie podpisane są listy intencyjne i finalizowane negocjacje najmu z wieloma znanymi w Polsce markami, w tym także takimi, które dzięki obecności w Galerii Piast zadebiutują w Gorzowie. Będą to m.in.: supermarket spożywczy (1200 mkw.) o przyjaznym formacie z szerokim asortymentem świeżych produktów – odpowiedni na potrzeby codziennych zakupów, duży sklep z elektroniką czy salon obuwniczy. Ponieważ w okolicznych osiedlach mieszka dużo młodych rodzin, inwestor położył szczególny nacisk na ofertę dla dzieci, wśród której znajdzie się dziecięcy sklep wielobranżowy czy salony z dziecięcymi akcesoriami i odzieżą. Oprócz tego galeria zaoferuje szeroką paletę usług pierwszej potrzeby: pralnię, punkt poprawek krawieckich, usługi szewskie, dorabianie kluczy itp.

Galeria pierwszego wyboru dla 25 tys. mieszkańców

40-tys. Górczyn to największa dzielnica mieszkaniowa Gorzowa, a Galeria Piast będzie położona w samym jej środku. Dotychczas znajdowały się tu jedynie hipermarkety starszej generacji, natomiast cały nowoczesny handel w mieście był zlokalizowany w takiej odległości, która wymagała od mieszkańców dzielnicy korzystania z samochodu albo komunikacji miejskiej. Galeria Piast ma szansę stać się galerią pierwszego wyboru dla całego Górczyna. Aż 25 tys. mieszkańców będzie mogło dotrzeć do niej spacerem zaledwie w 10 minut, w zasięgu 5-minutowej jazdy samochodem mieszka 53 tys. osób, a prawie 100 tys. może dostać się tu samochodem w 10 min.

Dodatkowo galeria ma być znakomicie skomunikowana. „Na własny koszt budujemy pół kilometra ulicy Okulickiego, która połączy osiedle z ulicą Kombatantów, a także, w porozumieniu ze spółdzielnią, ogólnodostępny parking”, mówi Marek Bobowski. „W ten sposób kreujemy układ komunikacyjny nie tylko dla naszej inwestycji, ale dla całej dzielnicy”. Przy galerii znajdą się także przystanki autobusowe.

Zielony dach: food court, fitness i rekreacja

Inwestor zapewnia, że w projekcie galerii zastosowano wiele nowoczesnych rozwiązań architektonicznych. Jednym z wyróżników centrum będzie funkcjonalnie wykorzystany zielony dach. Będzie on spełniał jednocześnie cztery funkcje: ekologiczną, estetyczną, funkcjonalną i ekonomiczną. Ze względu na szczególną atrakcyjność takiego rozwiązania architekci przewidzieli jego komplementarne wykorzystanie dla usług gastronomicznych i rekreacyjnych. Galeria Piast będzie także miejscem spędzania wolnego czasu i rozrywek rodzinnych, dlatego na dachu znajdzie się 1000 mkw. przestrzeni dla klubu fitness i spa, ogródek zabaw dla dzieci oraz dziedziniec restauracyjny. Kawiarnie i restauracje znajdą się też na każdym piętrze centrum. Całość dopełnią elementy małej architektury, umilające spędzanie czasu, np. akwaria.

Inwestycja Elektry Plus jest naturalnym dopełnieniem budowanego równocześnie i po sąsiedzku przez Spółdzielnię Górczyn kompleksu sportowo-rekreacyjnego. Znajdą się w nim boiska do rożnych dyscyplin, korty tenisowe, deptaki i miejsca rekreacyjne. Całość będzie otoczona realizowanymi przez inwestora galerii terenami zielonymi, deptakami i ścieżkami rowerowymi. W ten sposób na miejscu dotychczasowego nieużytku powstanie nowe centrum dzielnicy, na które mieszkańcy czekali od dawna. W tę dodatkową infrastrukturę dla miasta Elektra Plus zainwestuje kilka milionów złotych.

Proekologiczne rozwiązania

W obiekcie zastosowanych będzie wiele rozwiązań przyjaznych środowisku. Technologia zielonego dachu, dzięki naturalnej roślinności, która jest powierzchnią biologicznie czynną, zmniejszy straty ciepła oraz redukuje zrzut wody do kanalizacji miejskiej. Oryginalnym rozwiązaniem są planowane kolektory słoneczne na dachu czy system sterowania oświetleniem, co także daje dużą oszczędność energii. Do oszczędności przyczynią się także pompy cieplne, które będą przechwytywać energię własną budynku i wykorzystywać ją w obiegu zamkniętym bez emisji na zewnątrz. To ostatnie urządzenie zmniejsza zużycie prądu nawet o 50% w porównaniu z innymi systemami ogrzewania i klimatyzacji. Jeszcze inne przykłady proekologicznych rozwiązań to oszczędzające wodę bezwodne pisuary – urimaty, naturalna wentylacja parkingu podziemnego (dzięki jego zlokalizowaniu na tym samym poziomie, co parkingu zewnętrznego) czy segregacja odpadów.

Zaprojektowanie budynku z użyciem nowoczesnych technologii ma aspekt nie tylko ekologiczny, ale także ekonomiczny – zasadniczo obniża koszty utrzymania nieruchomości, co ma przekładać się na niższe czynsze dla najemców.

Wygodne centrum z myślą o mieszkańcach

W centrum znajdą się też wszystkie elementy, jakie są potrzebne do wygodnego robienia zakupów i spędzania czasu z rodziną: bezprogowe wejścia – przyjazne dla rodzica z wózkiem i osób niepełnosprawnych, windy, ruchome chodniki, pokoje do przewijania dzieci, szerokie pasaże, miejsca odpoczynku, wreszcie wygodny parking, na którym zmieści się ponad 300 samochodów.

Projekt architektoniczny przygotowało Studio Architektury Kontur z Piły, a za wynajem odpowiada firma King Sturge.
============


Galeria Piast w Gorzowie Wielkopolskim w 2012 roku

W Gorzowie Wielkopolskim w największej dzielnicy mieszkaniowej w mieście powstanie galeria handlowa. W skład Galerii Handlowej Piast wejdzie około 70 lokali handlowych i usługowych m.in. duży sklep RTV AGD, a także kawiarnie, restauracje, fitness, spa, plac zabaw dla dzieci, boiska sportowe oraz nowa infrastruktura drogowa i parkingi. Planowany termin otwarcia kompleksu rekreacyjno-handlowego to wiosna 2012 roku.

Galeria Handlowa Piast to nowoczesny 4-kondygnacyjny budynek spełniający funkcje handlowe, usługowe i rozrywkowe. Wielkość obiektu to około 10.500 mkw powierzchni do wynajęcia. Projekt architektoniczny budowli wykonało Studio Architektury Kontur z Piły.

Obiekt przyjazny środowisku

Kompleks rekreacyjno-handlowy charakteryzował się będzie wieloma nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi np. technologia zielonego dachu z naturalną roślinnością, kolektory słoneczne, system sterowania oświetleniem a także pompy cieplne, które będą przechwytywać energię własną budynku i wykorzystywać ją w obiegu zamkniętym bez emisji na zewnątrz. Poza tym zamontowane zostaną oszczędzające wodę bezwodne pisuary - urimaty, naturalna wentylacja parkingu podziemnego oraz segregacja odpadów. Jednak unikatowym rozwiązaniem jest zielony dach - 1000 mkw. przestrzeni, gdzie umiejscowiony będzie: klub fitness, spa, ogródek zabaw dla dzieci i dziedziniec restauracyjny.

Ponadto na niższych kondygnacjach centrum znajdzie się m.in.: supermarket spożywczy (1200 mkw.), duży sklep z elektroniką, salon obuwniczy, kawiarnie i restauracje. Warto podkreślić też, iż inwestor położył duży nacisk na ofertę dla dzieci - powstanie sklep dziecięcy wielobranżowy lub salony z dziecięcymi akcesoriami i odzieżą. Dodatkowo do dyspozycji klientów ma być: pralnia, punkt poprawek krawieckich, szewc, dorabianie kluczy. Galeria otoczona będzie terenami zielonymi, deptakami i ścieżkami rowerowymi. Do dyspozycji klientów będzie 300 miejsc parkingowych.

Jednym z atutów kompleksu jest atrakcyjna lokalizacja oraz dogodny dojazd zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską. Obiekt powstanie przy ul. Kombatantów w północno-wschodniej części miasta, w dzielnicy Górczyn. Pod względem ludności to największa dzielnica Gorzowa Wielkopolskiego. Toteż kompleks ma być naturalnym uzupełnieniem okolicy w zakresie kompleksowej oferty handlu, rozrywki i usług.

Inwestorem obiektu jest firma Galeria Piast Sp. z o.o., deweloperem Elektra Plus z o.o., natomiast za komercjalizację odpowiedzialna jest firma King Sturge.
===========


Wkrótce ruszy budowa CH Piast

Jeszcze w tym roku ma ruszyć budowa galerii Piast w Gorzowie Wielkopolskim. Na ponad 10 tys. mkw. powierzchni znajdą się delikatesy spożywcze, ok. 75 sklepów oraz punkty gastronomiczne. Obiekt ma być otwarty na początku 2012 r.


Galeria Piast będzie zlokalizowana w Gorzowie Wielkopolskim, przy ulicy Kombatantów, w północno-wschodniej części miasta. Pod względem ludności to największa dzielnica Gorzowa. Mieszka tutaj blisko 40 tys. osób. Centrum handlowe ma być obiektem nowoczesnym, wykorzystującym ekologiczne technologie oraz przyjaznym dla rodzin z dziećmi.

Około 10,5 tys. mkw. powierzchni najmu zajmą delikatesy spożywcze, ok. 75 sklepów, a także punkty gastronomiczne. Oprócz tego przewidziano 300 miejsc parkingowych. Planowane otwarcie galerii odbędzie się w pierwszym kwartale 2012 r.

Inwestorem jest firma Galeria Piast, deweloperem Elektra Plus, natomiast za komercjalizację obiektu odpowiedzialna jest firma King Sturge.

Firma Elektra Plus należy do grupy spółek powiązanych ze sobą kapitałowo. Spółki te działają na rynku polskim od ok. 15 lat i posiadają 40 lat doświadczenia w branży budowlanej, deweloperskiej i energetycznej na rynku europejskim, głównie w Niemczech oraz w krajach bliskiego wschodu. Firma realizuje własne projekty oraz świadczy usługi dla innych inwestorów krajowych i zagranicznych, głownie usługi doradztwa w zakresie inwestycji, zarządzania projektem inwestycyjnym i budową obiektów, a także pozyskiwanie gruntów i załatwianie wszelkich formalności z tym związanych.
 

·
Pobierowo jest OK!
Joined
·
16,674 Posts
Discussion Starter · #3 ·
02.11.2010
Piotr i Paweł najemcą Galerii Piast


Do grona najemców Galerii Piast w Gorzowie Wielkopolskim dołączył supermarket delikatesowy Piotr i Paweł. Będzie on jednym z głównych najemców – zajmie powierzchnię aż 1200 m2 i będzie zlokalizowany na parterze galerii.

Piotr i Paweł to dynamicznie rozwijająca się polska marka licząca już 75 sklepów w 45 miastach w całym kraju. Delikatesy oferują szeroki wybór produktów wysokiej jakości.
Źródło: Galeria Piast

============

KONKURS - Wymyśl nazwę dla galerii handlowo-rozrywkowej i wygraj weekend w luksusowym hotelu dla całej rodziny.
 

·
Registered
Joined
·
968 Posts
Dobrze, że ta dziura koło Watrala zniknie, może nie jest to jakieś cudo archietkury ale po wizualizacjach widać, że przynajmniej z poziomu parku Górczyńskiego będzie sie przyjemnie prezentować :)

Na tyłach galerii spółdzielnia Górczyn planuje wybudować ogród jordanowski, korty tenisowe, boiska do gry w piłke nożną, siatkową więc za 2 - 3 lata stworzy sie fajny kawałek miasta, przeznaczony głównie dla mieszkańców tego osiedla :cheers:
 

·
Pobierowo jest OK!
Joined
·
16,674 Posts

·
Registered
Joined
·
962 Posts
Zaraz, zaraz... zacząłem czytać te artykuły, które zamieścił Hyper (dzięki Ci za nie), i spostrzegłem, że w jednym z pierwszych jest mowa o jakimś kinie. Natomiast w żadnym innym już się ono nie pojawia. Więc jak jest: będzie kino, czy to tylko błąd, jakich wiele w tych artykułach (m.in. supermarket o powierzchni 1 800 m.kw.)?
 

·
Pobierowo jest OK!
Joined
·
16,674 Posts
Discussion Starter · #8 ·
To kino 5D to na stronie gł. wykonawcy z maja br. - pewnie nie zaktualizowali tego. Wątpię, aby miało tam być kino, w przeciwnym razie wszyscy by o tym pisali, z galerią Piast na czele.
 

·
Registered
Joined
·
968 Posts
Nowa galeria "Zielona Przystań"

„Zielona Przystań” tak będzie nazywała się nowa galeria handlowa powstająca na Górczynie. Nazwę wyłoniono w konkursie ogłoszonym przez inwestora, firmę Elektra Plus, która wybuduje obiekt.
Do konkursu, w którym udział mogli wziąć jedynie gorzowianie napłynęło ponad 500 zgłoszeń. Zwycięską propozycję nadesłał pan Michał Kustosz.

„Przystań” nawiązuje do hasła promocyjnego miasta, a tym samym łączy nasz projekt z miastem i jego mieszkańcami – mówi dyrektor do spraw inwestycji Elektra Plus, Małgorzata Jaroniek.

Dziś także inwestor zorganizował spotkanie z lokalnymi przedsiębiorcami, którzy za jego pośrednictwem mogą nawiązać współpracę z sieciami, które chcą aby ich marka była obecna w nowej galerii lub też otworzyć własny punkt. Jedną z takich osób jest Janusz Jarema, na co dzień zwązany z Kupcem Gorzowskim.

- Przygotowaliśmy specjalny program współpracy z gorzowskimi przedsiębiorcami – mówi prezes firmy, Marek Bobowski.

Nowa galeria ma być rodzinna, osiedlowa i ekologiczna z 70 lokalami handlowymi i usługowymi, kawiarniami, restauracjami, klubami fitness i spa. Będzie także plac zabaw dla dzieci oraz boiska sportowe. Nowa galeria to także nowe miejsca pracy. Przewiduje się, że zatrudnienie znajdzie tam około 400 osób. Planowany termin otwarcia galerii to wiosna 2012 .
źródło www.rmg.fm
 

·
:)
Joined
·
3,947 Posts
^^Wydaje mi się, że Gorzów nie ma szczęścia do nazwy(oczywiście nie wszystkich) obiektów. Np. Pole Golfowe Zawarcie(?!)a teraz Galeria Zielona Przystań. Rozumiem, że jednej osobie się ona podobała ale jak napisał gucci_ nie pasuje ta nazwa do centrum handlowego. Szkoda. Już Askana brzmi bardziej "światowo":lol:
 

·
Pobierowo jest OK!
Joined
·
16,674 Posts
Discussion Starter · #16 ·
Nazwa do kitu, ale skoro taką wybrali. Pewnie ma nawiązywać do marki miasta "Gorzów - przystań...". No to co, zmienimy nazwę wątku może...
 

·
Registered
Joined
·
322 Posts
Re

koniec lutego/początek marca rusza budowa ;) pozwolenia już są itp itp wykonawca prawie zatwierdzony. W galerii znajdzie się KFC, Rossman, Piotr i Paweł więc marek jak narazie nie jest ujawnione.

UWAGA !!!

Inwestor zapowiedział że otwarcie galerii Zielona Przystań nastąpi wcześniej a dokładniej w listopadzie tego roku ! ^^no powodzenia jak tam nawet teren nie jest przygotowany, nie ogrodzony, nic kompletnie nic prócz reklamy :D
 

·
Registered
Joined
·
962 Posts
^^ Ale to jakieś potwierdzone info, czy też zasłyszane podczas libacji tudzież od wścibskiej sąsiadki? Jak dla mnie to nie będzie tragedii jak oddadzą według pierwszych zapowiedzi, wiosną 2012.
P.S. Rossmann zaczyna być w tym mieście bardziej powszechny od latarni ulicznych.
 
1 - 20 of 593 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top