Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 1113 Posts

·
Banned
Joined
·
1,126 Posts

Anglicy kupili ziemię na Zawarciu

Firma z Manchesteru kupiła teren po Ursusie. Co postawi? Centrum handlowo-kulturalne, i to większe od Askany

Podpisanie aktu notarialnego kończy trwające rok oczekiwanie w niepewności, czy inwestor zdecyduje się na budowę kompleksu handlowo-rozrywkowego. W ciągu tygodnia spółka Synergy Investments, nowy właściciel 4-hektrowej działki przedstawi koncepcję kompleksu.

Przetarg na ten teren spółka Synergy Investments, reprezentująca angielską firmę Park Lane Estate z Manchesteru i deweloperską Ewaco, wygrała już rok temu. Anglicy wykładają kapitał, Ewaco zajmuje się inwestycją i koordynowaniem przedsięwzięcia. Za niemal 4 hektary poprzemysłowego gruntu spółka zaoferowała 10 mln zł, ale przez rok nie podpisano aktu notarialnego, gdyż prawo do jego użytkowania roszczą sobie kupcy ze Stowarzyszenia Rynek. Najpierw sądownie próbowali zablokować sprzedaż, teraz domagają się od miasta odszkodowania za - ich zdaniem - bezprawne wypowiedzenie umowy dzierżawy. Kupcy nadal się procesują z miastem. Chociaż w specyfikacji przetargowej miasto zobowiązało się wziąć na siebie wszystkie ewentualne roszczenia finansowe, jakie mogą wyniknąć ze sporu prawnego z kupcami, inwestorzy przez rok nie mogli się zdecydować, czy ostatecznie kupić teren. Czekając na rozstrzygnięcie w sądzie, kilkakrotnie przekładano termin podpisania aktu notarialnego. Ostatni termin mijał 29 czerwca.

Kilka dni wcześniej władze miasta zapowiedziały, że jeśli inwestor nie zdecyduje się kupić tego terenu, unieważnią przetarg i wystawią działkę na sprzedaż, licząc, że przy rosnących cenach ziemi w Gorzowie uda się ją sprzedać drożej niż rok temu wylicytował Synergy Investments. W piątek pełnomocnicy spółki podpisali akt notarialny. Do kasy miasta wpłynie 9 mln zł (rok temu inwestor wpłacił milion złotych wadium).

To, co może powstać na działce po dawnym Ursusie, tuż za mostem Staromiejskim, między ulicami Przemysłową a św. Jerzego, określa plan zagospodarowania przestrzennego. Można tam wybudować obiekt handlowo-kulturalny nawiązujący do starej architektury przemysłowej. Zabroniona jest budowa typowych blaszanych hal w stylu hipermarketowym. Zgodnie z planem zagospodarowania architekci muszą zachować oś widokową na gorzowską katedrę. Rok temu przedstawiciele inwestora zapowiadali postawienie przeszklonego pasażu prowadzącego przez środek centrum, z przejściem do hal targowych GRH i rynku warzywnego. Sprzedany teren to ostatnie takie miejsce w Gorzowie, gdzie można zlokalizować sklepy powyżej 2 tys. m kw. powierzchni. Według koncepcji inwestora w obiekcie znajdą się dwa duże markety - spożywczy i RTV-AGD, pasaże handlowe, biura, hotel i duża restauracja. Inwestor jest także zobowiązany do przekazania miastu 3 tys. m kw. powierzchni w kompleksie pod działalność kulturalną. Może tam powstać galeria, muzeum, dom kultury itp. Najprawdopodobniej przeniesie się tam z ul. Pomorskiej Miejski Ośrodek Sztuki.

- Miasto zarobiło kolejne pieniądze na sprzedaży gruntu, ale najważniejsze, że tak duża inwestycja ożywi całe Zawarcie, a my mamy w najbliższej okolicy hal GRH i planowanego kompleksu jeszcze wiele terenów na sprzedaż - mówi Barbara Napiórkowska, naczelnik Wydziału Gospodarki Gruntami Urzędu Miejskiego. - To działki w obrębie ulic Grobla, Mazowieckiej, Przemysłowa i Wawrzyniaka, którymi jeszcze kilka lat temu nikt nie był zainteresowany. Będą także atrakcyjne dla deweloperów mieszkaniowych.

Źródło: Gazeta Wyborcza Gorzów
____________________________________
aktualizacja styczeń 2011
kamera internetowa:http://88.199.39.19

wizualizacje:


http://www.imbasymetria.pl/projekt,18,Nova_Park.html
 

·
The Patriot
Joined
·
1,085 Posts
Inwestor ożywi Zawarcie

Caelum Development, inwestor Galerii Askana w Gorzowie Wielkopolskim, nabył 100% udziałów w spółce Synergy Investment i niezwłocznie sfinalizował zakup 3,8 ha działki usytuowanej w dzielnicy Zawarcie w Gorzowie Wielkopolskim.

Powstanie tam inwestycja komercyjna bedąca inwestycją komplementarną do charakteru Galerii Askana. Inwestycja na Zawarciu położona będzie tuż obok nowo otwartego mostu i otworzy nowe możliwości dla rozwoju tej części Gorzowa. Inwestycja nie będzie jedynie kolejnym, obok Galerii Askana, centrum handlowym. Plan rozwoju miasta zakłada w tym miejscu stworzenie wielofunkcyjnego projektu, czyniąc go tym bardziej interesującym i cennym dla miasta. Caelum, jako właściciel Synergy Investments, zakończył również spór z organizacją handlową ”Rynek”, która do tej pory blokowała inwestycję. Teraz, gdy prawna sytuacja jest klarowna, nowy inwestor, ze swoim finansowym potencjałem i znaną zdolnością do szybkiego działania, natychmiast rozpocznie realizację inwestycji na Zawarciu. Caelum Development zamierza zainwestować ok. 200 mln złotych w to przedsięwzięcie.

Jednym z głównych powodów inwestycji w kolejny projekt w Gorzowie Wielkopolskim przez Caelum Development jest dobry klimat miasta dla inwestorów, przyciągający nowe przedsiębiorstwa i stwarzający nowe miejsca pracy. Te dwie inwestycje w centrum miasta sprawią, że Gorzów stanie się wiodącym ośrodkiem zakupowym dla całego regionu. W chwili obecnej plany Centrum pozostają nieujawnione, ale CAELUM zamierza przekazać je miastu w ciągu najbliższych tygodni i rozpocząć prace konstrukcyjne w przyszłym roku, możliwie jak najszybciej. Pan David Sharkey, prezes CAELUM Development, twierdzi, że:
- CAELUM to dynamiczne przedsiębiorstwo i nie zwykliśmy nie korzystać z nadarzających się możliwości. Ta lokalizacja nie była wykorzystywana przez długi czas, tak samo jak w przypadku terenu na którym obecnie kończy się budować Galeria Askana. Dołożymy wszelkich starań, wykorzystamy nasz entuzjazm i zaplecze finansowe, aby rozwinąć program nadający Gorzowowi nowy wymiar.

Zapytany o powody przeprowadzenia kolejnej inwestycji w mieście, pan Sharkey odpowiedział:

- Mamy zespół, mamy doświadczenie. Gorzów udowodnił, że jest miejscem, w którym nasi klienci chcą zaistnieć. Pierwotnie, gdy lokalizacja pojawiła się na rynku, nie byliśmy gotowi, aby brać pod uwagę jej zakup. Jednak, gdy kilka tygodni temu pojawiła się ponownie możliwość jej kupna, doszliśmy do wniosku, że to jest odpowiedni czas. Faktycznie, od rozpoczęcia naszej pierwszej inwestycji wiele firm zdecydowało się rozwijać tu swoją działalność. Prezydent i Rada Miasta wpierają projekt - zorganizowali przetarg i określili warunki inwestycji - więc podsumowując, uważamy, że nowy projekt będzie tak wielkim sukcesem, jak Galeria Askana, gdy zostanie już otwarta za parę miesięcy.

Caelum Development jest wiodącym prywatnym irlandzkim inwestorem w Polsce. Organizacja działa w Polsce od 2004 i prowadzi też ekspansję na rynkach nieruchomości komercyjnych Rumunii, Niemiec i Węgier. Jest właścicielem Galerii Askana w Gorzowie Wielkopolskim, Galerii Wisła w Płocku (w trakcie budowy), Galerii Młyńskiej w Raciborzu (w trakcie budowy), Wratislavia Center we Wrocławiu, Wilcza House w Warszawie oraz wielu innych. Najświeższy komunikat dotyczy największego centrum handlowego w Bukareszcie, którego całkowita powierzchnia użytkowa wyniesie ok. 100.000 m kw., czyniąc go największą tego typu inwestycją w Rumunii i jedną z największych w Europie.
Źródło: gorzow24.pl
 

·
Gorzow Wlkp - Poland
Joined
·
610 Posts
Chyba Caelum Development zmieniły sie plany co do galerii warta... tera ma to byc NoVa Park i ma byc o ok 20 tys m2 mniejsze od askany aczkolwiek powierzchnia pod sklepy o 10 tys m2 wieksza ....heh i nawet pomylili nazwe dzielnicy chyba zawarcie a nie zamoscie... chyba ze sie mysle wiecej info na http://www.caelumdevelopment.eu/portfolio.html
 

·
The Patriot
Joined
·
1,085 Posts
:)

scierwus, ani Ty ani oni się nei pomylili . Zakanale to tereny za Zamościem a Zamoście to to samo co Zawarcie. Ale oficjalna nazwa Urzędowa to Zamoście:)

A NoVa Park Center powiem Wam, że ładnie pasuje:).

I w dodatku muszę dopowiedzieć, że Galeria Będzie miała mniejszą powierzchnie niż Askana ale większą powierzchnie handlową. Za to cały obiekt włączając sale konferencyjne i hotel a i w planie słyszałem o lofcie czy jakims apartamentowcu :O to w sumie daje obiekt o monstrualnych rozmiarach. W dodatku parking na ok 1200 samochodów:)
 

·
Gorzow Wlkp - Poland
Joined
·
610 Posts
Plan Obiektu


NoVa Park w liczbach:

Powierzchnia całkowita kompleksu - 95.000 m2

Galeria Handlowa:
- 80.000 m2 powierzchni całkowitej.
- 28.000 m2 powierzchni wynajmowalnej.
- 130 sklepów.
- 10 kawiarni , barów, restauracji.
- Wielopoziomy parking na 1200 samochodów.
Hotel:
- Standard hotelu: * * *
- 10.000 m2 powierzchni całkowitej.
- 130 pokoi.
Obiekt kulturalny:
- 3.000 m2 powierzchni całkowitej.

Swym wyglądem i funkcjonalnością kompleks NoVa Park spełnia najwyższe i najnowocześniejsze standardy w swojej dziedzinie. Chodzi tu zarówno o architekturę zewnętrzną jak i rozwiązania, które zostaną użyte wewnątrz obiektu. Znakami rozpoznawczymi kompleksu NoVa Park będą:

- Nowoczesne, utrzymane w jasnych tonacjach elewacje
budynku, wykonane z najlepszej klasy materiałów.

- Oryginalne fasady.

- Wpisanie się w architektoniczny charakter miasta
dzięki zachowaniu osi widokowej na katedrę oraz
przeprowadzeniu pasażu wzdłuż tej linii.

- Wnętrze obiektu, które pomimo użycia nowoczesnych
materiałów będzie miało ciepły i przyjazny charakter.
Źródło: http://www.nova-park.pl/
 

·
Gorzow Wlkp - Poland
Joined
·
610 Posts
NoVa Park stanie na Zawarciu w 2009 roku. Galeria będzie prawie dwa razy większa i dwa razy droższa niż Askana. Znajdzie się tam trzygwiazdkowy hotel, wielopoziomowy parking na 1200 samochodów, 130 sklepów, 10 kawiarni, barów i restauracji, a do tego obiekt kulturalny z prawdziwego zdarzenia.

Nowa galeria handlowo-usługowa ma już swoją oficjalną stronę internetową, a irlandzki inwestor Caelum Development zdradza tam szczegóły budowy.

Jasne elewacje i nowoczesne materiały

NoVa Park połączy trzy idee w jednym obiekcie. Galeria handlowo-usługowa o niezwykle bogatej ofercie. Hotel, jako odpowiedź na potrzeby zwiększającej się liczby turystów oraz biznesmenów, którzy coraz częściej przybywają do Gorzowa. Całość będzie uzupełniać obiekt kulturalny, którego powierzchnia zostanie przeznaczona do prezentowania osiągnięć kultury i sztuki. Trudno doszukiwać się jednak szczegółów dotyczących wyglądu samego centrum. Irlandczycy zdradzają jedynie, że elewacje budynku będą utrzymane w jasnych tonacjach i wykonane z najlepszej klasy materiałów. Centrum ma mieć oryginalne fasady, a wnętrze obiektu, które pomimo użycia nowoczesnych materiałów będzie miało ciepły i przyjazny charakter.

Hotel w nowej galerii

Nowe centrum będzie dwupoziomowe, a całkowita powierzchnia kompleksu, to prawie sto tysięcy metrów kwadratowych (95 tys. metrów kw.). W nowej galerii będzie 130 sklepów, 10 kawiarni , barów i restauracji. To więcej niż w Askanie, w której sklepów i punktów gastronomicznych jest teraz razem 114. Dla kierowców zostanie wybudowany wielopoziomowy parking na 1200 samochodów. Developerzy pomyśleli o przyjezdnych i na powierzchni 10 tys. metrów kw. wybudują w NovaPark trzygwiazdkowy hotel. Do dyspozycji gości będzie 130 pokojów. Całość wieńczy obiekt kulturalny, który znajdzie się na poziomie "0". Będzie bezpośrednio znajdował się w sąsiedztwie hotelu.

Same atuty

Irlandzki inwestor na witrynie internetowej NoVa Park komplementuje lokalizację galerii handlowo-usługowej na Zawarciu. - Bliskość centrum miasta, bezpośrednie sąsiedztwo mostu Staromiejskiego, bulwaru i zabytkowej katedry - uznaje za szczególne atuty. Wysoko ocenia też węzeł komunikacji miejskiej i podaje konkretne przykłady- 7 linii autobusowych zapewnia doskonały dojazd do kompleksu. Caelum Development, który postawił w Gorzowie Askane wymienia nasze miasto, jako jednego z gospodarczych liderów miast zachodniej Polski. - Gorzów ma wysoki potencjał ekonomiczny, dużą siłę nabywczą, pozytywny klimat dla handlu i blisko do granicy z Niemcami - wylicza irlandzka firma.

Caelum Development zamierza zainwestować w inwestycję na Zawarciu ok. 200 milionów złotych. Askana kosztowała sto milionów.

Źródło: www.gorzow24.pl
 

·
Gorzow Wlkp - Poland
Joined
·
610 Posts
Jest projekt Askany na Zawarciu

Caelum Development - właściciel terenu na Zawarciu, gdzie ma stanąć centrum handlowo-usługowo-kulturalne, przedstawił koncepcję architektoniczną swojej nowej inwestycji
NoVa Park - tak ma się nazywać kolejna inwestycja irlandzkiej spółki, która we wrześniu otworzyła w Gorzowie Galerię Askana. Caelum Development przygotowała pod przyszłych partnerów i najemców stronę z koncepcją architektoniczną obiektu na Zawarciu, a co najważniejsze - określiła jego wielkość i charakter.

Wiadomo już, że kompleks budynków nowego centrum handlowo-usługowo-kulturalnego będzie dwa razy większy od Galerii Askana. Całkowita powierzchnia NoVa Park to 95 tys. mkw. Sama dwukondygnacyjna galeria handlowa zajmie 80 tys. mkw., z tego prawie 30 tys. mkw. zajmą lokale handlowe i usługowe pod wynajem. Ma się tam znaleźć 130 sklepów, 10 kawiarni, barów i restauracji. Wzdłuż ul. Przemysłowej będzie wielopoziomowy parking na 1,2 tys. samochodów.

Osią planowanego kompleksu ma być ul. św. Jerzego - zadaszony przeszkleniem deptak z bezpośrednimi wejściami do budynków po obu stronach głównego pasażu galerii. Najbliżej nowego ronda z dominantą znajdzie się budynek planowanego trzygwiazdkowego hotelu ze 130 pokojami. Według koncepcji architektonicznej przedstawionej na stronie www.nova-park.pl, tuż za hotelem zlokalizowany zostanie budynek w całości przeznaczony pod działalność kulturalną. Przy sprzedaży gruntu miasto wymogło na inwestorze wybudowanie tam obiektu, którym administrować będzie samorząd. W planach władz miasta to tam ma mieć siedzibę Miejski Ośrodek Sztuki. W obiekcie o powierzchni 3 tys. mkw. będą m.in. sale wystawowe. W części handlowo-usługowej przewidziano także pomieszczeni na duże markety.

Interesująca jest koncepcja zachowania ul. św. Jerzego. Ten deptak stałby się główną ulicą galerii - ciągiem komunikacyjnym umożliwiającym dojście od strony centrum miasta, przez most Staromiejski i przejście podziemne i dalej przez NoVa Park, do hal targowych i rynku warzywno-owocowego. W ten sposób cały teren tzw. "starego Ursusa" zostałby zagospodarowany. Kompleks NoVa Park nie będzie dominował nad niską zabudową Zawarcia. Ma mieć tylko dwie kondygnacje - parter i piętro.

Prace budowlane mają ruszyć w przyszłym roku. Caelum Development zakłada, że nowy obiekt nie będzie wprost konkurował z Askaną. Został zaplanowany z myślą o wzroście siły nabywczej gorzowian. W mieście spada bezrobocie. Wiosną ruszyć ma fabryka monitorów LCD tajwańskiego koncernu TPV i zakłady produkcyjne kooperujące z tą spółką. Inwestor liczy także, że Gorzów odwiedzać będzie znacznie więcej turystów - przede wszystkim z Niemiec.

Jak podkreślają przedstawiciele Caelum Development, opublikowane założenia architektoniczne i funkcjonalne NoVA Park, nawiązujące w części do XIX-wiecznej zabudowy przemysłowej tej dzielnicy Gorzowa, są jedynie wizualizacją, która podczas projektowania obiektu może jeszcze ulec modyfikacjom. Nie jest to więc ostateczny wygląd przyszłego centrum. Według wstępnych szacunków, budowa NoVa Park kosztować ma ok. 200 mln zł - dwa razy więcej niż Askany.
Źródło: Gazeta Wyborcza
 

·
Gorzow Wlkp - Poland
Joined
·
610 Posts
chcialem powiedziec ze to jest projekt wstepny a dokladnie projekty, pierwsze i drugie zdjecie jak ktos nie widzi pochodza z 2 oznych projektow. a czy architektura jest cienka to sie zobaczy ... askana dobrze wyglada :)
 

·
Gorzow Wlkp - Poland
Joined
·
610 Posts
NoVa Park wynajmuje powierzchnie handlowe

Galeria NoVa Park, która stanie w 2009 roku na Zawarciu wynajmuje już powierzchnie handlowe najemcom - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Z kolei w marcu poznamy głównego wykonawcę i harmonogram robót. NoVa Park ma kosztować prawie 200 milionów zlotych.


Na stronie internetowej galerii handlowo-usługowej pojawiła się niedawno obszerna broszura i prezentacja multimedialna dotycząca inwestycji na Zawarciu. Irlandzki inwestor Caelum Development nie zdradza jednak zbyt wielu szczegóły budowy.

- Niestety na tą chwilę nie możemy przekazywać dodatkowych informacji. Obecnie prowadzone są prace przygotowawcze, a około marca zostanie zorganizowana konferencja prasowa, na której zostanie przekazana większa ilość informacji - mówi Bartosz Kapil z Caelum Development.

W marcu poznamy wykonawcę galerii i szczegółowy harmonogram robót budowlanych. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie NoVa Park wynajmuje już powierzchnie handlowe w galerii, która stanie w 2009 roku na gorzowskim Zawarciu.

NoVa Park będzie prawie dwa razy większa i dwa razy droższa niż Askana, której budowa kosztowała ok. 100 milionów. Znajdzie się tam trzygwiazdkowy hotel, wielopoziomowy parking na 1200 samochodów, 130 sklepów, 10 kawiarni, barów i restauracji, a do tego obiekt kulturalny z prawdziwego zdarzenia.

Jak już informowaliśmy wcześniej elewacje budynku NoVa Park będą utrzymane w jasnych tonacjach i wykonane z najlepszej klasy materiałów. Centrum ma mieć oryginalne fasady, a wnętrze obiektu, które pomimo użycia nowoczesnych materiałów będzie miało ciepły i przyjazny charakter.

Nowe centrum będzie dwupoziomowe, a całkowita powierzchnia kompleksu, to prawie sto tysięcy metrów kwadratowych (95 tys. metrów kw.). W nowej galerii będzie 130 sklepów, 10 kawiarni , barów i restauracji. To więcej niż w Askanie, w której sklepów i punktów gastronomicznych jest teraz razem 114. Dla kierowców zostanie wybudowany wielopoziomowy parking na 1200 samochodów. Całość wieńczy obiekt kulturalny, który znajdzie się na poziomie "0". Będzie bezpośrednio znajdował się w sąsiedztwie hotelu.

NoVa Park w liczbach:

Powierzchnia całkowita kompleksu - 95.000 metrów kw.

Galeria Handlowa:
- 80.000 metrów kw. powierzchni całkowitej.
- 28.000 metrów kw. powierzchni wynajmowalnej.
- 130 sklepów.
- 10 kawiarni, barów, restauracji.
- Wielopoziomowy parking na 1200 samochodów.

Hotel:
- Standard hotelu: * * *
- 10.000 metrów kw. powierzchni całkowitej.
- 130 pokoi.

Obiekt kulturalny:
- 3.000 metrów kw. powierzchni całkowitej.


Źródło: www.gorzow24.pl
 

·
Gorzow Wlkp - Poland
Joined
·
610 Posts
Gorzowska galeria Nova Park szuka najemców

Chociaż na teren dawnego Ursusa nie wjechała żadna koparka czy spychacz, to o inwestycji na Zawarciu jest głośno. - Niech pan zobaczy, jaki teren ogrodzili. Przecież to jakiś gigant będzie - pokazuje Adam Kostecki z ul. Fabrycznej. Faktycznie: płot ciągnie się od dominanty wzdłuż Przemysłowej aż do targowiska przy hali targowej. Potem zawija w lewo i leci mniej więcej wzdłuż Grobli z powrotem aż do dominanty.

Jak dwie Askany

Gigant będzie to wyjątkowy: cały kompleks Nova Park ma mieć prawie 100 tys. m kw. Czyli niemal tyle co dwie Askany. Znajdzie się tu w sumie 140 sklepów, barów i restauracji, do tego przy rondzie stanie hotel na 130 pokoi i będzie centrum kultury o powierzchni 3 tys. m kw.

Warszawska centrala firmy Caelum już zaczęła szukać najemców. Na stronie internetowej trzeba podać branżę, wielkość lokalu, jaki nas interesuje i już można dogadywać się co do warunków. Jednak Bartosz Kapil, który odpowiada za kontakty z mediami, nie chce powiedzieć, jakie marki interesują się wejściem do Gorzowa.
Wiadomo jedno: najwięcej będzie sklepów z odzieżą. Zmieści się też supermarket, duży salon z elektroniką i kilka punktów z akcesoriami do domu. A od strony ul. Przemysłowej będzie parking na 1,2 tys. samochodów.

Gorzowianie mają już swoje typy na nowe sklepy. - Pora na kolejne fajne salony z ciuchami. Liczę, że w końcu pojawi się u nas sieć H&M - mówi Krzysztof Górczyk z centrum. Katarzyna Jasik i Joanna Wójcicka marzą o restauracji KFC. Ich zdaniem ten fast food już dawno powinien być w Gorzowie. Inni dodają, że dobrym pomysłem byłoby też niewielkie, choćby jednosalowe kino. - Na Zawarciu brakuje takiego miejsca - tłumaczy Piotr Kowalczyk z ul. Fabrycznej.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami budowa na dobre ma ruszyć jeszcze w tym roku. Otwarcie może być już w 2009 r. O kosztach nic nie wiadomo. Ale skoro dwa razy mniejsza Askana kosztowała 100 mln zł, to Nova Park może być dwa razy droższa. Pracę znajdzie tu około tysiąca osób.
Źródło: www.gazetalubuska.pl
 

·
Gorzow Wlkp - Poland
Joined
·
610 Posts
Czas na drugą galerię

Rusza budowa Nova Park. W galerii handlowo-usługowej dodatkowo będzie mieścić się centrum kulturalne oraz hotel. Jej powstanie ma ożywić Zawarcie, ale także będzie podkreślać wielkomiejski charakter Gorzowa, który jako jedyny w regionie będzie miał dwie galerie handlowe.

W lutym na terenie działki przy ul. Przemysłowej prowadzono prace wyburzeniowe, a na marzec przewidziane są roboty ziemne. Generalny wykonawca nie został jeszcze wyłoniony, ale spółka Caelum Development, właściciel Askany, uzyskała już pozwolenie na budowę. Czas realizacji inwestycji jest przewidziany na 18-20 miesięcy, więc pod koniec 2009 galeria powinna być gotowa. Autorem projektu imponującego kompleksu jest IMB Asymetria.
– Inwestycja będzie prowadzona w dwóch etapach. W pierwszej kolejności do użytku oddana zostanie galeria handlowa i centrum kulturalne oraz parkingi, w drugim etapie hotel – informuje Bartosz Kapil, z warszawskiego działu marketingu Caelum Development. Jeszcze nie wiadomo jakiej sieci hotel pojawi się w Gorzowie. Na razie trwają rozmowy z potencjalnymi operatorami. Podobnie jest z supermarketem. Powierzchnia całkowita kompleksu wyniesie 95 tys. k kw. Elewacje nowoczesnego budynku będą utrzymane w jasnych tonacjach. Pojawią się przeszklone ściany i oryginalne fasady. Całość ma wpisać się w architektoniczny charakter miasta dzięki zachowaniu osi widokowej na katedrę oraz przeprowadzeniu pasażu wzdłuż tej linii. Wnętrze obiektu pomimo użycia nowoczesnych materiałów ma zachować ciepły i przyjazny charakter.
Źródło: Gorzowskie Wiadomości Samorządowe
 
1 - 20 of 1113 Posts
Top