SkyscraperCity banner

4901 - 4908 of 4908 Posts

·
Registered
Joined
·
16 Posts
Też myślę, że to będzie ten impuls, który sprawi, że nareszcie coś zacznie się w tym rejonie dziać. Tylko kciuki trzeba trzymać, żeby udało się zrealizować a nie tylko zaprojektować...
 

·
:)
Joined
·
3,409 Posts
Skarbówka będzie miała nową siedzibę na Zawarciu
W 2022 roku ma rozpocząć się budowa nowoczesnego budynku przy ul. Wał Okrężny w Gorzowie, w którym będzie mieścił się Urząd Skarbowy oraz Lubuski Urząd Celno-Skarbowy. Właśnie został ogłoszony konkurs na koncepcję i projekt budowy.

O budowie nowej siedziby Urzędu Skarbowego na gorzowskim Zawarciu mówiło się od kilku lat. Teraz inwestycja staje się realna, ponieważ dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze ogłosił konkurs na koncepcję i projekt budowy nowego obiektu w Gorzowie.
W nowoczesnym budynku, który zostanie wybudowany przy ul. Wał Okrężny 28 będzie mieścił się Urząd Skarbowy oraz Lubuski Urząd Celno-Skarbowy. W obiekcie o powierzchni ok. 8500 m2 ma pracować około 350 pracowników i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej.
- Cieszę się, że minister finansów wyraził zgodę na tę inwestycję. To kolejna inwestycja centralna w Gorzowie Wielkopolskim. Budowa nowych obiektów dla Krajowej Administracji Skarbowej z pewnością przełoży się na poprawę jakości obsługi naszych klientów, którzy będą przyjmowani w lepszych warunkach niż do tej pory, w szczególności osoby niepełnosprawne, dla których dotychczasowe budynki nie były dostosowane. Dodatkowo zyskają też pracownicy i funkcjonariusze KAS, którym zapewnimy lepsze warunki pracy”- mówi Adam Andrzejewski, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze.
Pierwsze prace budowlane mają rozpocząć się w 2022 roku, natomiast budynek ma być gotowy w 2025 roku. Inwestycja ma kosztować ponad 60 milionów złotych i być sfinansowana z budżetu państwa.
- Budowa urzędów KAS to kolejny ważny impuls rozwojowy, który może wpłynąć na rozwój gorzowskiego Zawarcia, na poszerzenie możliwości inwestycyjnych tej części miasta – podkreśla Jacek Wójcicki, Prezydent Gorzowa.
Źródło

Patrząc na terminy to na konkursie się zapewne zacznie i skończy.
 

·
Registered
Joined
·
927 Posts
Nie... Naprawdę, na żywo to jest jednak nędzna prowizorka. Dobrze chociaż rozwiązali te przyziemie, miejmy nadzieję, że ściana na rogu z Pocztową to nie "miejsce na Twoją reklamę."
 
4901 - 4908 of 4908 Posts
Top