a nie można by tego wszystkiego umieścić w jednym temacie, lepiej się to czyta w jednym niż rozwalone informacje w pięciu różnych tematach =]
2) Ahrens Textil-Service - i tutaj, za parę dni otwarcie ale przypominam:W wyniku przetargu wyłoniono oferenta „Filtry-Haft” Sp. z o.o. z siedzibą w Gorzowie Wlkp.
Realizacja projektu przez ww. inwestora na terenie K-S SSE (Podstrefa Gorzów- Kompleks Nr 4) polegać będzie na budowie nowoczesnego zakładu produkcyjnego branży włókienniczej, zajmującego się produkcją włókniny. Projekt obejmuje budowę hali produkcyjnej o pow. 6 tys. m2, w której uruchomiona będzie linia produkcyjna do produkcji włókniny oparta na najnowocześniejszych rozwiązaniach technologicznych, dotychczas nie występujące w Polsce.
Opierając się na dotychczasowych doświadczeniach przedsiębiorca zakłada możliwość realizowania kolejnych, oddzielnych przedsięwzięć na terenie strefy, które mogłyby być realizowane w zależności od powodzenia inwestycji oraz ponownej oceny rynku.
Fabryka Włóknin „Filtry-Haft” Sp. z o.o. deklaruje, że na terenie Strefy utworzy co najmniej 28 nowych miejsc pracy, a wartość nakładów inwestycyjnych przekroczy poziom 5 mln EURO.
3) TPV Technology: Nasza perełka i priorytet Polskiego rządu jak natenczas.ezwolenie otrzymała Ahrens Textil-Service Sp. z o.o., której 100% udziałowcem jest niemiecka spółka Ahrens Textil – Service Gmbh , założona w 1895 r, i zatrudniająca 146 osób.
Rynek, na którym od ponad stu lat działa firma Ahrens Textil-Service GmbH sklasyfikować można na trzy poniższe obszary:
- wynajem, czyszczenie i naprawa odzieży roboczej,
- wynajem i czyszczenie mat,
- wynajem i czyszczenie pościeli, pościeli z frotte oraz podobnych tekstyliów dla domów starców, szpitali, hoteli i restauracji.
Nowy podmiot, który zakupił na terenie Podstrefy Gorzów kompleks nr 1 – Baczyna działkę o powierzchni 2 ha, zamierza zainwestować 3,5mln Euro i docelowo stworzyć 30 miejsc pracy.
Podstawowym profilem działalności będą usługi prania i czyszczenia. Celem rynkowym firmy jest pranie oraz dostarczanie ubrań roboczych. Następnie planowana jest obsługa domów starców i innych instytucji obsługiwanych przez firmę Ahrens Textil-Service GmbH. Dodatkowo spółka dostarczać będzie ubrania robocze, najmować maty i czyściwa przemysłowe dla Ahrens Textil-Service GmbH oraz DBL-Poznań.
Jako grupa prowadzi też rozmowy z kolejnymi firmami, które mogłyby być ich potencjalnymi klientami.
W planach przewidziana jest budowa dwóch hal: jednej hali zajmującej się czyszczeniem pościeli/bielizny z domów opieki, domów starców, szpitali, hoteli i restauracji, jak również budowa drugiej hali, zajmującej się obróbką silnie zabrudzonej odzieży roboczej, mat i czyściw przemysłowych z nowoczesną oczyszczalnią ścieków.
Rozpoczęcie działalności usługowej planowane jest na kwiecień 2007 roku.
To te najnowsze. W Gorzowie działa 11 firm na przywilejach naszej strefy ekonomicznej a kolejne czekają na pozwoleniaAż tysiąc miejsc pracy
Tajwański koncern TPV zbuduje do czerwca 2008 r. w strefie ekonomicznej wielką fabrykę telewizorów ciekłokrystalicznych. W piątek w magistracie podpisano wstępną umowę sprzedaży działki pod tę inwestycję.
- Na 33,3 ha kupionych w gorzowskiej strefie koncern za 40,7 mln euro chce postawić fabrykę zatrudniającą na początek 1,2 tys. pracowników - potwierdził w piątek Krzysztof Dołganow, prezes zarządu Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jak już informowaliśmy, przedstawiciele tajwańskiego inwestora negocjują szczegóły inwestycji. - Miasto oferuje pakiet zwolnień z podatku od nieruchomości, doprowadzenie do koreańskiej inwestycji mediów oraz dodatkowej komunikacji do strefy. Dzieci koreań*skiej kadry będą miały zapewnione przedszkole i szkołę - potwierdza Robert Surowiec, przewodniczący rady miasta.
Wiadomo także, że wokół wytwórni powstaną fabryki, które będą z nią kooperowały w dostawach podzespołów itp. Pracę w nich znaleźć może kolejnych tysiąc osób.
Marcin Kaszuba z firmy Ernst&Young, który pilotuje inwestycje TPV, stwierdził w ,,Pulsie Biznesu’’, że pracownicy przy taśmie zarabiać mają równowartość średnio 500 euro, a kadra kierownicza 1.200 euro.
W piątek w gorzowskim magistracie podpisana została wstępna umowa sprzedaży strefie działki, na której powstanie fabryka telewizorów. - Część uzyskanych pieniędzy miasto przeznaczy na doprowadzenie do działki mediów i nowej linii autobusowej - mówi wiceprezydent Ewa Piekarz.