SkyscraperCity banner

2541 - 2560 of 2577 Posts

·
Registered
4,760 Posts
Rano tramwaje będą wyjeżdżały z zajezdni torem bardziej oddalonym od remontowanego wiaduktu, a wieczorem tym samym torem mają wracać. Tramwaje są dwukierunkowe więc nie potrzebują pętli. Tor bezpośrednio przy remontowanym wiadukcie ma pozostać wyłączony z użytkowania.

Edit:
Z gorzowianina:
"Wyjazdy tramwajów z zajezdni na Wieprzycach będą odbywać się torem północnym jako przejazdy techniczne, bez możliwości korzystania przez pasażerów, natomiast zjazdy do zajezdni oznaczone zostaną w rozkładzie jazdy i będą udostępnione dla pasażerów."

·
Moderator
74,360 Posts

·
Registered
23,363 Posts
FP Gorzów Codziennie:

·
Registered
23,363 Posts
^^Nie rozumiem, raz piszą, że :
przebudowa ul. Dworcowej wraz z torowiskiem zostanie wykonana w ramach realizowanego przez miasto projektu "System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie".
Wygląda, jakby budowa była "pewniakiem" w ramach obecnego całego projektu (juz wiedzą jakie koszty całego projektu bo poszczególne zasadnia są zrealizowane czy skończą wkrótce jak Chrobrego).

A po chwili piszą jakby kasy nie było i jeśli się znajdzie to zrobią:
Jak tylko władzom Gorzowa uda otrzymać się dofinansowanie, wówczas zostanie ogłoszony przetarg na budowę węzła przesiadkowego i przebudowy ul. Dworcowej. Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest w 2021 roku.

·
Registered
781 Posts
Na Chrobrego (w okolicy "Kwadratu") pojawił się pierwszy fragment torów tramwajowy

·
Registered
46 Posts
Jagiellończyka - Słowackiego
View attachment 659641
Myślałem że tylko ja robię zdjęcia ze swoimi palcami na pierwszym planie ;););)

Ale ja tu w innej kwestii:

·
Registered
23,363 Posts
Pozwolę sobie przekleić kilka zdjęć:

Szkoda, że nie wymieniono słupów, ale to była okrojona wersja remontu.

Coś wiadomo co w projekcie przyszłorocznego budżetu Gorzowa będzie z inwestycji tramwajowym poza dokończeniem Chrobrego? Chodzi o odcinek na Dworcowej bo Górczyn to wiadomo, że nie załapie się.

EDIT: mam:
Najpokaźniejsze wydatki - 77,78 mln zł - zapisane są na „system zrównoważonego transportu miejskiego”. Pod tą nazwą kryje się m.in. przebudowa ulic: Chrobrego i Mieszka I (już trwa, ma się zakończyć jesienią przyszłego roku).

78 mln to więcej niż koszt przebudowy Chrobrego, coś jeszcze planują czy będą płacone wcześniejsze inwestycje np. odcinek torowiska do Fieldorfa z krańcówką?

·
Registered
12,862 Posts
Szkoda, że nie wymieniono słupów, ale to była okrojona wersja remontu.
Słupy są straszne, bo ich stan wizualny jest kiepski ale najważniejsze były tory. Słupy mogą wymienić później nawet bez wstrzymywania ruchu i mam nadzieję, że tak się stanie.
Szkoda, że nie zrobili zielonego torowiska, bo w tym miejscu takie by się przydało. Można było jak na Al. Piastów w Szczecinie wykonać je w tańszej wersji, czyli torowisko tradycyjne na tłuczniu i podkładach ale poziom tłucznia jest wyrównany z poziomem podkładów a na to poszła mata zabezpieczająca i ziemia do poziomu główki szyn.
No ale i tak cieszy nawet tak okrojony remont trasy, którą kiedyś miasto chciało zaorać.

2541 - 2560 of 2577 Posts