SkyscraperCity banner

1 - 20 of 873 Posts

·
Banned
1,126 Posts

·
Ave Silesia
2,209 Posts
Przejeżdżałem kilka razy przez Gorzów i niestety nie zrobił na mnie zbyt pozytywnego wrażenia. Miasto wydawało mi sie bardzo zaniedbane. Za to bardzo pozytywną rzecza są tramwaje jeżdżace w samym centrum :)

·
Banned
2,285 Posts
Mam PRL-owską widokowke z Katedrą wsrod blokowisk- koszmar :(

Ale co tam- zawsze mieszkancy mogą sie pocieszyc- mamy premiera, marszalka i Kucharskiego (tego od dwojki podwójnej podwójnego zlota :) )

·
Semper Invicta
26,597 Posts
Hm no przydałaby się jakaś zgrabna fotorelacja Gorzowa. Miasto wielkością przyzwoite. Z powyższych fotek raczej mało mozna wywnioskować... Na pierwszym lotniczym - pseudoblokowiskowa zabudowa... Mam nadzieje ze to nie scisle Centrum...
Przed wojna liczył bodajże 50 tysięcy... wiięc całkiem przyzwoicie...
Ja osobiście kilka razy byłem w Gorzowie, ale w sumie tylko w okolicach stadionu Stilonu... Dawno to było, ale pamiętam że Gorzów sprawił na mnie miasta pełnego wzgórz... a z powyższych fotek wygląda na płaskie...

Inna kwestia to totalne zadupie lokalizacja Gorzowa... Miasto nadal wojewódzkie, a dojechać tam zwłaszcza koleją koszmar... myślę że dość ważnym aspektem miana miasta wojewódzkiego winnien być dość rozbudowany węzeł kolejowy... A gorzów takowego nie posiada...

·
Ride Or Die
514 Posts
Znam dosyc dobrze Gorzow, czesto odwiedzam to miasto z uwagi na to ze mam tam rodzine:) Jak bylem mlodszy zawsze zastanawialem sie gdzie tam jest rynek i jakos nie moglem go nigdy znalezc;)
Prwda jest to ze Gorzow lezy na kolejowym zadupiu. Jest polozony miedzy Nadodrzanka a linia Szczecin-Poznan, najczesciej trzeba jechac do Krzyza i przesiadac sie na osobowke. Chociaz ostatnio sie poprawilo i nawet z Katowic jest bezposredni poc. Byly tez plany elektryfikacji calej lini od Kostrzyna do Krzyza ale na planach sie skonczylo.

·
Banned
15,354 Posts
raul said:
Przejeżdżałem kilka razy przez Gorzów i niestety nie zrobił na mnie zbyt pozytywnego wrażenia. Miasto wydawało mi sie bardzo zaniedbane. ... :)
gorzow na nikim nie robi pozytywnego wrażenia. ;)

·
Registered
934 Posts
czasmi w gorzowie bywam comiesiac i stwierdzam, ze w niektorych miejscach jest naprawde bardzo fajnie, np. w parku za "parkiem 111",ale patrzac calosciowo to maja jeszcze troche do nadrobienia :(

·
Registered
4,992 Posts
5 pierwszych fotek to za mało żeby ocenić miasto, strasznie jedziecie po nim, wolałbym raczej zobaczyć więcej zdjęć..... :D

·
Fluorescent Adolescent
3,123 Posts
Przesadzacie, Gorzów wcale taki zły nie jest..ma kilka naprawde niesamowitych miejsc - np wzgórze z willową zabudową, w ogóle jest fajnie położony, czego zupełnie nie widać na powyższych zdjęciach. Fakt, że jest troszkę zaniedbany, ale powiedzcie sobie szczerze, które polskie miasta wielkości Gorzowa nie są zaniedbane? Jeszcze bym zapomniał! Jest tam kilka naprawdę świetnych kamienic.

Gorzów to dla mnie taka wielkopolska (tylko mi bana za to nie dajcie ;) ) Legnica, tzn zdewastowane blokowiskami poniemieckie centrum, stosunkowo zaniedbane stare dzielnice, ale klimat miasta znakomity..moim zdaniem dużo lepszy niż Zielona Góra. :)

·
Kierownik Budowy
4,729 Posts
filosss said:
Inna kwestia to totalne zadupie lokalizacja Gorzowa... Miasto nadal wojewódzkie, a dojechać tam zwłaszcza koleją koszmar... myślę że dość ważnym aspektem miana miasta wojewódzkiego winnien być dość rozbudowany węzeł kolejowy... A gorzów takowego nie posiada...
Jak niby Gorzow ma sie stac wezlem jesli lezy na uczobu? Wezlem to jest Krzyz;) Wezlem sie jest albo nie nie mozne powiedzec sobie zrobmy wezel :lol:

A co do samego miasta bylem kiedys w Gorzowie na zawodach i miasto mi sie podobalo:D bylem zreszta zaskoczony ze sa tam tramwaje:D

1 - 20 of 873 Posts