SkyscraperCity banner

:)

1 - 20 of 21 Posts

·
Richelieu znad zapory
7,122 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)

Po prostu nigdy nie byłem tak niezbyt pewien zdjęcia, które wrzucam... eksperyment, którego sam się boje :D

·
Registered
4,440 Posts
Za drugą Twoją próbę dałem 7 na zachętę :) Jako że tutaj ujęcie jest dużo lepsze to dam 8, choć nie jestem przekonany, czy to zdjęcie na tyle zasługuje :)

Może po prostu mam słabość do gotyku... ;)

·
Pijcie portera z BŁ!
18,195 Posts
Chyba jakaś straszna kompresja się wkradła. Podmień na wersję w lepszej jakości.

·
Registered
20,847 Posts
Wloclawianin, a może byś wrzucił na imageshacka to zdjęcie jeszcze raz? W oryginale, "najcięższe" jakie masz, ustaw na stronie na 17 calowe monitory, lub więcej. To co tu widać, to kaszana. :D Taka sama jak poprzednio, ale kadr lepszy o niebo (tylko właśnie to niebo:D).

·
A fe Silesia!
4,980 Posts
Wydaje mi się (a na tą chwilę nie mam możliwości wejrzenia w EXIF), że zdjęcie zrobione zostało "z ręki". Stąd pewnie ziarno. Dłuższy czas, statyw
i minimalna czułość dla tego typu zdjęć to pozycje obowiązkowe.

·
wartości
17,857 Posts
Code:
Producent: NIKON CORPORATION
Model: NIKON D3000
Data wykonania: 2010:07:25 21:24:34
Długość ogniskowej: 18.0mm (Ekwiwalent 35mm: 27mm)
Przysłona: f/3.5
Czas ekspozycji: 0.100s (1/10)
Czułość ISO: 800
Korekta ekspozycji: brak
Pomiar światła: Matrycowy
Balans bieli: Automatyczny
Lampa błyskowa: Nie
Przestrzeń barw: sRGB

·
A fe Silesia!
4,980 Posts
nikony w ciniach szumia jak wierzby na łące .. niestety .. a co ma robienie zdjęcia z reki do szumu ..bo nie ograniam ;-))) ..rozumiem, że nieostrość ale szum ??? heh
Chociażby tym, że podbicie czułości skraca automatycznie czas, a nieostrość również jest pochodną czasu, hę?

·
A fe Silesia!
4,980 Posts
Ostatecznie nie wiem, do czego używa słowa, ziarna i szumu. Tym sposobem możemy zabrnąć w zaspy metafizyki ;)

·
Registered
4,440 Posts
Ja tam trzymam się od ISO najdalej jak mogę. Jakby nie patrzeć zawsze widać ziarno/szum na przeciętnym sprzęcie. nocne zdjęcie to tylko statyw lub podpórka "partyzancka" i długie naświetlanie bez żadnego ISO.

·
A fe Silesia!
4,980 Posts
Ziarno szumi słowem zza zaspy? Poza tym z równania wynika, że magia-gotyk=noc. :nuts:
Może i wtedy nie było zasp, ale dziś, wierz mi, były i zaspy i śnieg i niepotrzebne słowa ;)

Dla mnie magia = gotyk + noc + statyw.

·
not perfect but trying
2,319 Posts
heh, miałam na myśli szanowni Panowie to, że jeśli ktoś zrobi zdjęcie 'z ręki' nie tłumaczy faktu zaistnienia 'ziarna' a jedynie fakt konieczności podwyższenia ISO, aby 'nie poruszyć' zdjęcia.. a to równa się dla mnie leń :p bo komuś się nie chciało tachać statywu..

Osobiście używam praktycznie tylko ISO 100 i baaardzo rzadko ISO200, bo NIKON, którego uwielbiam i nie lubię krytykować, ma niestety urok ziarna, który świetny jest dla reporterki a niekoniecznie dla architektury.

A tak z ciekawości.. dlaczego fotografując architekturę nie używacie statywu? - pytanie do "grzeszników" ;-)

·
A fe Silesia!
4,980 Posts
heh, miałam na myśli szanowni Panowie to, że jeśli ktoś zrobi zdjęcie 'z ręki' nie tłumaczy faktu zaistnienia 'ziarna' a jedynie fakt konieczności podwyższenia ISO, aby 'nie poruszyć' zdjęcia.. a to równa się dla mnie leń :p bo komuś się nie chciało tachać statywu..

Osobiście używam praktycznie tylko ISO 100 i baaardzo rzadko ISO200, bo NIKON, którego uwielbiam i nie lubię krytykować, ma niestety urok ziarna, który świetny jest dla reporterki a niekoniecznie dla architektury.

A tak z ciekawości.. dlaczego fotografując architekturę nie używacie statywu? - pytanie do "grzeszników" ;-)
Widzę bardzo dużo rozszarpanych myśli w tym poście. Raz, że sama marka nie jest wyznacznikiem niczego, dwa, że do reporterki akurat używalna wyższa czułość jest wręcz pożądana. No i kwestia ziarna. Ja akurat nie należę do grupy osób, która by zupełnie się go chciala pozbyć z fotografii ;)

·
not perfect but trying
2,319 Posts
Nikon szumi w cieniach o wiele bardziej niż np. Canon. Reporterka wymaga wyższej czułości i nie zaprzeczam, nigdzie tak nie pisałam. W fotografii architektury wymagana jest czystość i perfekcja nie tylko kadru ale i jakości, chyba, że myślimy o artyzmie w architekturze - wówczas wszystkie środki dozwolone.

Powiem nawet, że sama ziarno bardzo lubię, ale nie w architekturze.

Wracając do sedna tego wątku - oby więcej nocnych zdjęć z takim niebem !!! :)

Pozdrawiam

:)

1 - 20 of 21 Posts