Skyscraper City Forum banner

?

1 - 18 of 18 Posts

·
Registered
4,440 Posts
Discussion Starter · #1 ·

·
Richelieu znad zapory
7,123 Posts
Pomysł na zdjęcie wręcz wyśmienity, ale jeszcze kilka rzeczy należałoby przy nim poprawić, żeby wyszło dobrze. Ode mnie silne 8, bo zdjęcie mi się podoba mimo wszystko

·
Rah'ma'dul
13,573 Posts
Kadr ok, przepalone straszliwie jednak. Zły tryb odmierzania jak na fotę nocną.

·
Registered
4,440 Posts
Discussion Starter · #6 ·
Dziękuję za krytykę. Chciałem ująć jaskrawość tych świateł, sprzęt jak widać trochę na to nie pozwolił. Chciałbym jednak usłyszeć opinie innych osób które dały 5, czy 6 - nie że wylewam żale, po prostu chciałem wiedzieć co w tym zdjęciu jest aż tak złe. Mi np. wydaje się, że to najlepsze zdjęcie, jakie mi wyszło jak na razie, a za inne dostawałem wyższe noty - chociażby za 'Chłód', który moim zdaniem był przeciętny, a znalazł się w finale kiedyś tam.

·
Registered
663 Posts
Dziękuję za krytykę. Chciałem ująć jaskrawość tych świateł, sprzęt jak widać trochę na to nie pozwolił. Chciałbym jednak usłyszeć opinie innych osób które dały 5, czy 6 - nie że wylewam żale, po prostu chciałem wiedzieć co w tym zdjęciu jest aż tak złe. Mi np. wydaje się, że to najlepsze zdjęcie, jakie mi wyszło jak na razie, a za inne dostawałem wyższe noty - chociażby za 'Chłód', który moim zdaniem był przeciętny, a znalazł się w finale kiedyś tam.
Jeśli chodzi o moją ocenę, to tytuł uważam za bardzo dobry. Jednak na zdjęciu wyszło za mało kolorów, za dużo mroku, i stąd sprzeczność z tytułem. Nie widać też innej "kolorowej" atmosfery. Być może z technicznego punktu widzenia to było trudne zdjęcie. Dałem 6, co moim zdaniem nie jest niską oceną.

·
Registered
1,726 Posts
To jeszcze ja usprawiedliwie moja ocene.
Zdjecia nocne do latwych nie naleza. Trzeba dobrze poznac aparat, miec odpowiedni sprzet, wystarczajaco oswietlony temat itd. Tutaj jest zdjecie, ktore ani nie oddaje fajnego w gruncie rzeczy tematu w sposob choc troche oryginalny, ani nawet nie jest poprawne technicznie [zaglowce calkiem przeswietlone, a nienaturalnosc nieba w tym przypadku odpycha].
Slowem, fotografia zwyczajnie sie nie broni.
Stad tylko 6/10.

·
Mam bez liku...
7,633 Posts

·
Registered
Szczecin
14,733 Posts
Przepalenia rzeczywiście nie pomagają w lepszej ocenie, ale to kryterium u mnie niech pozostanie na drugim planie. Gdyby tak jeszcze w tle były jakieś urbany... 8/10

·
Registered
20,843 Posts
Ładna miejscówka, ciężkie warunki sobie wybrałeś. Niemniej jednak szacunek za poprzeczkę którą sobie ustawiłeś. Lepsze to od stada cierpiących na bezsenność kruków na nocnym niebie.

8/10

PS Osobiście, co Ci się w Twoim zdjęciu bardziej podoba? Woda, czy niebo? :)

·
Registered
4,440 Posts
Discussion Starter · #14 ·
^^ Chyba woda; niebo sprawia trochę takie syntetyczne wrażenie :)
Wprost kocham odbicia świateł na wodzie. tutaj na prawdę te światła mocno dawały - robiłem, co mogłem by wyciągnąć z nich to, co najlepsze, ale ciężko było zrobić to zdjęcie leżąc na ziemi na skraju nabrzeża :)

·
wartości
17,857 Posts
^^ Zamiast ustawień: przysłona na F3,2 czas 30 sekund (nie wiem co ustawiałeś) trzeba było ustawić przysłonę na F11 albo F13 i czas byłby wtedy ustawiony na jakieś 5-7 sekund.

·
Registered
4,440 Posts
Discussion Starter · #16 ·
Przysłonę mogę w tym aparacie ustawić między 2,7 a 8. Była o ile pamiętam ta najmniejsza Naświetlanie było chyba 25 sekund.

·
Registered
630 Posts
Jak dla mnie niebo wyszło zaje....fajnie, ma klimat (jak większość miejsc w Gdyni :banana: ). Za technikę zdjęć nocnych niestety trzeba obniżyć ocenę, można się było pobawić w naświetlanie na różne obiekty z innymi czasami i później popracować w Photoshopie na poskładaniu tego do kupy. Ale jak dla ziomala masz ode mnie 9 na zachętę do nocnych łowów. :cheers:

·
Rah'ma'dul
13,573 Posts
Przysłonę mogę w tym aparacie ustawić między 2,7 a 8. Była o ile pamiętam ta najmniejsza Naświetlanie było chyba 25 sekund.
No to f/8 i 10-15s max. Potem drugie zdjęcie takie jakie masz i robisz eleganckie hdr, lub tniesz z jednego jasnego zdjęcia humry aż po horyzont i wklejasz w ciemniejsze.
Przy rozmiarach forumowych musi wyjść dobrze.

1 - 18 of 18 Posts