http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/...rodukcyjne-zbuduja-osiedle.html#ixzz4TYdcIa2OHale produkcyjne będą wyburzone, znikną także charakterystyczne kominy Fadromy. W miejscu dawnej fabryki powstaną nowe ulice i osiedle mieszkaniowe.
Teren przy ul. Grabiszyńskiej od dawna przeznaczony był pod zabudowę śródmiejską. Od 2009 roku w urzędzie trwały prace nad planem zagospodarowania terenu po zakładach Fadroma. Propozycje poddano pod konsultacje społeczne, a dziś podczas sesji rady miejskiej gotowy dokument zostanie uchwalony.
Zgodnie z jego zapisami na przedłużeniu ul. Miedzianej wyznaczona będzie nowa ulica prowadząca w kierunku linii kolejowej Wrocław-Wałbrzych. Od ul. Mosiężnej w stronę dawniej Fadromy urbaniści przewidzieli osiedlowy chodnik pieszo-rowerowy. Kolejna nowa ulica prowadzić będzie od ul. Grabiszyńskiej do linii kolejowej, a potem skręci w prawo, wzdłuż torów, w kierunku ul. Manganowej.
Na dużej części terenu ma powstać zabudowa mieszkaniowa o wysokości do 25 metrów, natomiast biurowce (wysokie maksymalnie do 38 metrów) przewidziano w okolicy ul. Grabiszyńskiej, a także na terenie przyległym do kolejowej obwodnicy towarowej.
Podczas konsultacji planu zagospodarowania społecznicy z Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia i Towarzystwa Benderowskiego chcieli uratować sześć charakterystycznych kominów Fadromy. Właściciel jednak już otrzymał pozwolenie na rozbiórkę, a wieże nie były wpisane do ewidencji zabytków.
Teren po dawnej fabryce należy dziś w większości do spółki Fadroma Development, miejsce obok hal wykorzystywane jest m.in. jako parking samochodowy, czasem urządzano tam też targowiska.
Teren Fadromy przed wojną mieścił założone w 1867 roku zakłady J. Kemna, które produkowały maszyny budowlane, np. walce drogowe. Po wojnie w znacjonalizowanych budynkach urządzono Fabrykę Maszyn Drogowych, która produkowała m.in. koparki czy ładowarki. W 1999 roku fabryka została postawiona w stan upadłości, od 2001 roku jej działalność kontynuuje firma Fadroma Development.
https://www.pb.pl/budimex-nieruchomosci-rosnie-wszerz-871554W przyszłym roku spółka Budimex Nieruchomości po raz pierwszy ruszy z inwestycją we Wrocławiu, gdzie wybuduje osiedle na 1000 mieszkań. — Mamy tam 7 ha gruntu. Konkurs architektoniczny jest już rozpisany. Powinien zostać rozstrzygnięty jeszcze w tym roku — informuje Henryk Urbański, prezes Budimeksu Nieruchomości.
Polski Holding Obronny cały czas trzyma działkę na potrzeby Mieszkania+?Te 7 ha to hale widoczne na zdjęciu - bez działki z parkującymi samochodami na pierwszym planie. I bez biurowca bo nadal należy do PHO.
No właśnie sprzedał Budimexowi w czerwcu br. Został im się ino biurowiec.Polski Holding Obronny cały czas trzyma działkę na potrzeby Mieszkania+?
O właśnie o tym myślałem na początku gdy pytałem o wątek^^ Dzięki za wyjasnienie. Zapamiętałem informację, że PHO odwołał przetarg, więc pomyślałem, że mieli działkę na której parkują samochody.
BTW, te parkingi to należą do...?
Warszawski deweloper Budimex Nieruchomości planuje pierwszą inwestycję mieszkaniową we Wrocławiu. Na zakupionym od Polskiego Holdingu Obronnego sp. z o.o. terenie po byłej fabryce koperek i ładowarek Fadroma przy ulicy Grabiszyńskiej (działki nr 13/5 i 14/1 - obręb 28 – Grabiszyn (KW WR1K/00058011/1) o łącznej powierzchni 70.096 m2 wraz z prawem własności posadowionych na nich budynków, położonych przy ul. Grabiszyńskiej 163) inwestor planuje realizację osiedla mieszkaniowego z ponad 1000 mieszkań. Inwestycja ma być etapowana.
investmap.plDawne hale produkcyjne będą wyburzone, znikną także charakterystyczne kominy Fadromy. W miejscu dawnej fabryki powstaną nowe ulice i osiedle mieszkaniowe. Zgodnie z aktualnym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego na przedłużeniu ul. Miedzianej wyznaczona będzie nowa ulica
Jest wątek http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=2044733To już naprawdę coś :
investmap.pl
Jak się patrzy na te wykresy z pozwoleniami/budowami mieszkań to Wrocław staje się takim eksperymentem, "kiedy to wszystko walnie"
W artykule jest napisane że będzie etapowane, potrafię czytać. Inna sprawa że 4 lata temu jakoś takiego parcia na rynku mieszkaniowym nie było.Myślisz, że te 1000 mieszkań rzucą od razu w całości na rynek? Takich inwestycji jest cała masa we Wrocławiu tylko, że są etapowane.
https://investmap.pl/artykul/artyku...rawie-budowy-osiedla-w-miejscu-fadromy,138024Budimex Nieruchomości Sp. z o.o. planuje zrealizować ponad 1000 mieszkań na terenie dawnej fabryki koparek i ładowarek na Gajowicach. Urzędnicy przygotowują ocenę środowiskową.
Pełnomocnik warszawskiego dewelopera złożył 1 lutego wniosek o wszczęcie postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy budynku wielorodzinnego z usługami w parterze i garażem podziemnym wraz z zagospodarowaniem terenu przy ulicy Grabiszyńskiej 163. Inwestycja ma powstać na działkach nr 13/17 i 14/2 o łącznej powierzchni 7,15 ha. Proces administracyjny ruszył 7 lutego.
Konkurs architektoniczny na projekt osiedla miał zostać rozstrzygnięty do końca 2017 roku.
– Procedury wciąż trwają, tym samym nie mamy jeszcze żadnych szczegółów – wyjaśnia Andrzej Miś z biura prasowego Budimex Nieruchomości Sp. z o.o.
Warszawski deweloper chce wybudować w kilku etapach ponad 1000 mieszkań na terenie zakupionym od Polskiego Holdingu Obronnego Sp. z o.o.
Dawne hale produkcyjne będą wyburzone, znikną także charakterystyczne kominy Fadromy. W miejscu dawnej fabryki powstaną nowe ulice i osiedle mieszkaniowe. Zgodnie z aktualnym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego na przedłużeniu ul. Miedzianej wyznaczona będzie nowa ulica prowadząca w kierunku linii kolejowej Wrocław-Wałbrzych. Od ul. Mosiężnej w stronę dawniej Fadromy przewidziano osiedlowy chodnik pieszo-rowerowy. Nowa ulica prowadzić będzie również od ul. Grabiszyńskiej aż do linii kolejowej. Potem skręci w prawo, wzdłuż torów, w kierunku ul. Manganowej.
Na większej części terenu ma powstać śródmiejska zabudowa mieszkaniowa o wysokości do 25 metrów. Według miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w okolicy ul. Grabiszyńskiej, a także na terenie przyległym do kolejowej obwodnicy towarowej mogą powstać biurowce (wysokie maksymalnie do 38 metrów).