Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 41 Posts

·
AUTOBANN.ED
46,937 Posts
Discussion Starter · #1 ·
People, let's see and post some nice graffitis from Bucharest. I am sure we have plenty and this thread will be real fun! :eek:kay:

·
Registered
3,397 Posts
Mie nu-mi plac graffiti-urile pentru ca in general mai mult strica decat infrumuseteaza un loc. Cele mai artistice pot fi interesante chiar daca uneori dauneaza (a se vedea graffiti-urile de pe vechile metrouri, care acopereau si geamurile). Mai sunt si porcariile de genul celor facute de grupul ERP, care deseneaza textul ERP pe peste tot in moduri nu tocmai artistice ... numele prostilor pe toate gardurile.

·
Registered
1,480 Posts
Pe mine ma enerveaza cacatii care nu fac nimic decat sa se semneze pe toate cladirile,in special pe cele istorice,recent renovate,cel putin asta vad prin Galati.

·
AUTOBANN.ED
46,937 Posts
Discussion Starter · #17 ·
^^ Suntem in sectiunea "City Life", nu? Eu cred ca thread-ul asta sta mai bine aici decat la Photo Section. Graffiti-ul e mai relevant pentru Bucuresti decat pentru sectiunea mai larga de Photo pentru intreaga Romanie.

·
Regular user
1,365 Posts
:? Imi scapa mie ceva sau asta e un thread cu poze? De ce nu l-ai deschis in Photo Corner? Care e legatura cu P&C?
Pai si cum vrei sa ai o discutie despre graffiti daca nu observam arta in desfasurare vizuala? Adevarul e ca nu stim prea multe despre grafferii din Bucuresti si totusi vedem graffiti prin tot orasul , metrou, scoli, cladiri vechi , cladiri noi, etc... Face parte din viata orasului ... city life.

Mie imi plac mai mult tagurile monocolore facute cu sabloane.. precum :
:hilarious

·
Registered
6,256 Posts
^^ Suntem in sectiunea "City Life", nu? Eu cred ca thread-ul asta sta mai bine aici decat la Photo Section. Graffiti-ul e mai relevant pentru Bucuresti decat pentru sectiunea mai larga de Photo pentru intreaga Romanie.
Stiu, doar ca threadurile cu poze erau bagate in Photo Corner, iar in sectiunea Bucharest-Ilfov exista acel shortcut.

·
Registered
3,870 Posts
asta vroiam sa spun si eu, ca exista un link catre sectiunea fotografica a Bucurestiului in cadrul sectiunii de P&C, in consecinta si fotografiile fac parte tot din 'city life', nu?:nuts:
altfel n as avea nici o problema in a ramane aici, pentru ca mi se pare ca thread ul asta mai anima putin sectiunea de constructii care are un aer mai serios sa zicem.:)

1 - 20 of 41 Posts