Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 27 Posts

·
Registered
151 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Тези снимки са от Януари 2010.

Thessaloniki (Greek: Θεσσαλονίκη, IPA: [θesaloˈnici]), Thessalonica, or Salonika is the second-largest city in Greece and the capital of the region of Macedonia. Its honorific title is Συμпρωτεύουσα (Symprotévousa), literally "co-capital", a reference to its historical status as the Συμβασιλεύουσα (Symvasilévousa) or "co-reigning" city of the Byzantine Empire, alongside Constantinople. According to the 2001 census, the municipality of Thessaloniki had a population of 363,987, its Urban Area 800,764 and the Larger Urban Zone (LUZ) of Thessaloniki has an estimated 995,766 residents (2004).[2]
Thessaloniki is Greece's second major economic, industrial, commercial and political centre, and a major transportation hub for the rest of southeastern Europe; its commercial port is also of great importance for Greece and its southeast European hinterland. The city hosts an annual International Trade Fair, the International Thessaloniki Film Festival, and the largest bi-annual meeting of the Greek diaspora.[3]
Thessaloniki is home to numerous notable Byzantine monuments, including the Paleochristian and Byzantine monuments of Thessalonika, a UNESCO World Heritage Site, as well as several Ottoman and Sephardic Jewish structures.

·
Registered
2,301 Posts
хубави снимки, на мен лично нищо особено не ми се стори градът, Пловдив е къде по-як и без море :) ето няколко снимки и от мен от Май 2008

·
Just a freak
3,085 Posts
след първото ми посещение в Солун, бях с впечатлението, че е грозен град. С всяко следващо ходене там представата ми малко се променя.
Това, което неизбежно прави впечатление там са сателитните чинии. То и ние напоследък почваме да ставаме така, но там като че ли кабелната телевизия не са я открили и всеки си има собствена антена. :lol:
Същевременно обаче има някои кварталчета на Солун, по-отдалечени от центъра, които са много готини.
Общото ми впечатление е, че Солун е доста жив, динамичен град с хубава крайбрежна улица и заведения. за любителите на моловете има градски транспорт от центъра до молчето Космос.
Хората си имат околовръстно като хората - 3-4 ленти с ограничение 90, което се спазва само при включване, а после се кара с колкото кара колоната. :lol:

·
Трактор&
1,351 Posts
В Гърция кабелна телевизия е нещо непознато. За Солун и Атина може и да има, но в по-малките градове не. Просто не си заслужава инвестицията. Аз в Свиленград хващам десетина техни телевизии. Ако с антена хващах толкова български нямаше да си помисля за кабелна.

·
Registered
345 Posts
Един от любимите ми градове!Още когато за първи път отидох в Солун усетих,че има "нещо" в този град.Даже и "циганията",която го е заляла,не може да премахне това чувство.Явно историята и атмосферата си казват думата.
П.П.Да бяха поне завършили метрото,а не да им седи като изкопи в центъра,но...криза кво да правиш!Иначе пък си имат много яко околовръстно.

·
Registered
847 Posts
Здравейте, приятели! Виждам,че харесвате Солун и се опасявам, че с мнението си ще изостря обстановката в тази тема :). Днес за първи бях в града и бях много развълнуван първоначално - този град си е направо легенда тук на Балканите. За жалост обаче се разочарох и мястото хич не ми допадна! Наясно бях, че градът е нов и освен бялата кула и 2-3 църкви всичко друго е ново строителство, но въпреки това тези кооперациики - еднакви от крайния квартал до центъра правеха градът супер безличен...поне за мен. Пешеходната зона и крайбрежната алея бяха хубави, но нямаше нещо, което да ме грабне. От транспортна гледна точка Солун ми се стори леко неуреден и хаотичен - светофарчета за всяка пряка образно казано, което адски забавяше потока от коли, за зелена вълна не можеше и дума да става. По няколко преки в центъра около контейнерите имаше планини от боклуци...софийските кризи с боклука ряпа да ядат. Но най-лошо впечатление от всичко ми направиха разните негри, които просто бяха пропили целия център - адската цигания. Разни чернелковци се разкарваха с всевъзможни боклуци - "ролекси", чанти, въдици, кой каквото откраднал, както се казва. Отделно имаше друг клан от тези, които ти връзват разни верижки, дрънкат ти разни простотии на главата и в крайна сметка ти искат сума "to support them". Казваха, че са от Ямайка, но кой ги знае... Правеха адски лошо впечатление, защото в момента, в който се спреш за снимка или нещо такова, те налазваха и няма отърване. Не знам, толкова ли не може полицията да предриеме нещо - разбирам цялата тази дейност да се вършеше по-дискретно, ами цялата тази сган си беше окупирала центъра и хич не се притесняваше да зарибява и да върти "търговията".
Може би и аз уцелих кофти време за посещението си - сигурен съм, че лятото градът ще е по-симпатичен. Много ми харесаха портокаловите дръвчета в малките улички в центъра - страхотно изглеждаше! Магистралата, на която се качихме около 40 км преди града също беше много хубава. Като цяло обаче мнението ми за Солун при първото ми посещение е, че градът е доста безличен, да не кажа грозен и ми се струва, че има доста проблеми за решаване.
Ето и малко снимки :

·
Registered
847 Posts

·
Registered
847 Posts

·
Registered
847 Posts
Исках едни други по-хубави снимки да са преди тези с боклука, но не знам защо не ми се появяват при първото мнение

·
Investor
849 Posts
Има си своя чар градът, но зависи от вкуса на човека. Имаш своите аргументи да не го харесваш. Доста гета има, много просяци, съмнителни чужденци, нагли амбулантаджии-цветнокожи, мръсотия и т.н.

Едит: Между другото е пълно с цигани от на'ще си

1 - 20 of 27 Posts