SkyscraperCity banner

41 - 60 of 10010 Posts

·
Registered
15,736 Posts
Ориентирам се, мерси. Честно казано не знаех за съществуването на това паркче.

·
Trololo
3,938 Posts
То парк е силно казано, по-скоро градинка - на едноименния бивш ресторант там.

·
Спасява&
7,092 Posts
Квартирата ми е наблизо - наскоро минах от там и заварих храсталаци, джунгла и напъпил строеж на мястото на ресторанта.

·
Registered
788 Posts
От вчера, на въпросите ни за зелена София отговаря МАРИЯ БОЯДЖИЙСКА, ЗАМЕСТНИК-КМЕТ НА СТОЛИЧНА ОБЩИНА ПО НАПРАВЛЕНИЕ „ЗЕЛЕНА СИСТЕМА, ЕКОЛОГИЯ И ЗЕМЕПОЛЗВАНЕ“ :)
http://blog.sofia.bg/?p=1085

·
Registered
8,403 Posts
Ето и обещаните снимки. Кипи дейност, не знам защо копаят тези канали, или са за тръби, или за осветление, но мисля, че е нещо, свързано с напоителните системи и езерата.

·
Friend of the Balkans
438 Posts
Мерси Vass... Може ли че в тези канали ще инсталират търби за поливане на тревата (пръсачките ще ги сложат от горе)... Знам че в много паркове ползват подобни системи

·
Registered
8,403 Posts
Преди години във всички паркове е имало, поливни системи, всичко както си трябва. Даже в този парк имаше специална инсталация за пълнене на камион цистерна за миене на алеите и поливане. Всичко за жалост е съсипано, дано сега го оправят.
В този парк специално има изградена обширна дренажна система, която свързва всички естествени езера, за да се поддържа нивото на водата. Беше се скапала преди време и затова се наводни голямата поляна. Сега проблемите изглежда са решени.:)

·
Meditate on this, I will
6,700 Posts
Преди години във всички паркове е имало, поливни системи, всичко както си трябва. Даже в този парк имаше специална инсталация за пълнене на камион цистерна за миене на алеите и поливане.
Когато бях малък даже работеше :cheers:

·
Registered
8,403 Posts
Когато бях малък даже работеше :cheers:
Да, и аз си го спомням това, но поливните системи вече не ги помня. Само ги знам как изглеждаха- едни бели тръби, стърчащи по ливадите!:)

·
Registered
8,403 Posts
Ми то по принцип паркът не е лош, добре си е, тези езера бяха трън в очите, може да сложат камери и осветление и всичко ще е наред.:) Има доста по-лоши места, трябва тях да оправят!:cheers:

·
Спасява&
7,092 Posts
Аз минах по южния ръб на парка и там е доста запуснато, но откъм НДК парка се съживява и да се надяваме около строителството на Парадайса да се стегне и тази част от площта му, както и най-накрая да се пусне в ход разширението му южно от Сребърна...

Иначе, чух, че във Въртопо са съборили някакви къщички и източника ми с такава надежда в очите ме пита дали най-накрая започват да го правят на истински парк, но не можах да му дам никакъв отговор.

·
Registered
8,303 Posts
Discussion Starter · #57 ·
Какви са ви впечатленията от акцията по почистването в града през уикенда?! Останах доста приятно изненадан и на много места е определено доста по-чисто в сравнение допреди няколко дни.

·
lol
2,794 Posts
Какви са ви впечатленията от акцията по почистването в града през уикенда?! Останах доста приятно изненадан и на много места е определено доста по-чисто в сравнение допреди няколко дни.
Определено.

Днес смъмрих колегите и колежките, че си мятат фасовете и бяха принудени да си ги вземат и да ги изхвърлет в кошчето :lol::lol:

·
Registered
8,303 Posts
Discussion Starter · #59 ·
Значи не само аз го забелязвам. Остава по-трудното... миенето на улиците, алеите в междублоковите пространства, тъй като запрашеността в града ни е ужасна.

·
Registered
3,691 Posts
не знам дали сте забелязали, но онази прехвалена система за къпрене на дупките без рязане и затваряне на улици оставя, огромно количество ситни камъчета и прах по улиците, в квартала около медицинска академия където често минавам има улици буквално зарити от тези камъчета и то без да са оправяни прекалено много дупки по тях. така че общината да се стегне и да чисти след такова кърпене, а не да обяснява че въздъха е мръсен заеади строежите или не знам какво си друго.

41 - 60 of 10010 Posts