SkyscraperCity banner

vote!

Status
Not open for further replies.
1 - 9 of 9 Posts

·
hlubach bubach
7,383 Posts
Simpatican naslov koji upucuje na prisustvo grofice (zenski bicikl i crveni tepih). No sama fotka po sebi me ostavila vrlo ravnodusnim... :dunno:

6.

:cheers:

·
free-lance
11,243 Posts
Ufff...:)

No dobro, priznajem, ovo je bio malo teži zadatak, nisam niti očekivao da će se netko potruditi oko te fotke...

O čemu se tu radi?

Naime Grofica Marica ime je operete poznatog mađarskog skladatelja Emmericha Kálmána
http://hr.wikipedia.org/wiki/Emmerich_Kálmán

U njoj se nalazi jedna od najpoznatijih pjesama "Komm mit nach Varasdin" Koja je već poodavno postala jedna od pjesama "zaštitnih znakova" grada.

E sad, ovaj bicikl parkiran je ispred netom otvorene renovirane kavane "Grofica Marica" na varaždinskom korzu. Nezgoda je što se u to vrijeme rekonstruirao sam Korzo pa "uzvanici" nisu mogli nego "preko blata" u raskoš..
Organizator se dosjetio jadu pa prostro crveni tepih ispred ulaza, nebi li sprječio nanošenje ogromnih količina blata i pijeska unutra:lol: Naravno, limuzinama se nije moglo do pred tepih:lol:
I tu fotografija počinje pričati priču o tako tipičnom simpatičnom varaždinskom malograđanskom duhu, kojeg mi neki odavno zovemo nick nameom "grofica marica"...dalje zaključite sami.:D

Inače nemoguće je bilo bolje kadrirati , jer je fotka nastala one tisućinke kad nikoga nije bilo u kadru. Prema tome nadao sam se da nećete promatrati nekakve kadrove, proporcije ili slično, već da ćete pokušati prodrjeti u priču fotografije:)

Nije neka fotka, no savršeno odgovara zadanoj temi, zato sam je stavio. Po meni su najinteresantnije fotke koje pričaju neku priču...

:cheers:

1 - 9 of 9 Posts
Status
Not open for further replies.