SkyscraperCity banner

201 - 220 of 273 Posts

·
Registered
Joined
·
3,253 Posts
Kilka zdjęć z wnętrza hali
Widok z dachu na oś. lotnisko
Wymiay hali to ok. 170 x 120 x 13 m
Robcie robice to nam w Łodzi troche pracy odejdzie ;) Mozna wiedziec z kiedy te zdjecia ? Bo u nas w centrali podaja ze w styczniu u was ma ruszyc a tu widze ze jeszcze troche do roboty jest.
 

·
just do it
Joined
·
1,093 Posts
pomorska.pl said:
Na teren Geotermii Grudziądz wjadą buldożery
Dodano: 17 stycznia 2012, 15:22 Autor: (Deks)

Wstępny plan dla Solanek: wyburzyć istniejące obiekty, wybudować dwa hotele, balneologię, baseny i parking

Koszt: ok. 84 mln zł. Inwestor: samo miasto, albo z prywatną firmą. Koniec prac: 2015. Diabeł tkwi w szczegółach.

Jedno wydaje się być pewne: dni Solanek w dotychczasowym kształcie są już policzone. Jeśli plany urzędników zostałyby w całości zrealizowane (co będzie piekielnie trudne), budowa nowej Geotermii ruszyłaby już w 2013 roku. A dwa lata później z brzydkiego kaczątka, zamieniłaby się w pięknego łabędzia.

Co więcej nowe centrum, ze względu na wysoką jakość solanki byłoby bezkonkurencyjne. - W rejonie od Torunia i Bydgoszczy po wybrzeże bałtyckie - mówił podczas wczorajszej konferencji prasowej Kacper Kozłowski z firmy Investment Suport.

To przedsiębiorstwo za ponad 50 tysięcy złotych przygotowało dla miasta koncepcję rozwoju Geotermii Grudziądz. Jedno z jej założeń: zburzenie istniejących obiektów i budowa w ich miejsce dwóch hoteli (w tym jeden czterogwiazdkowy), basenów solankowych, balneologii i parkingu dla kamperów.

Sporo pytań bez odpowiedzi
Kto wyłoży pieniądze, kto wybuduje obiekty, kto będzie nimi zarządzał? Te pytania pozostają na razie bez odpowiedzi. Przez najbliższych kilka miesięcy m.in. urzędnicy i przedstawiciele Solanek będą rozpoznawali rynek, prowadzili konsultacje społeczne i zastanawiali się, którą drogą podążyć. Ścieżki są dwie.

Pierwsza to partnerstwo publiczno-prywatne. - Miasto wybierze inwestora prywatnego i nawiąże z nim współpracę. Odbędzie się to w porozumieniu ze szpitalem, tak aby mógł on realizować dalej usługi lecznicze - wyjaśniał Kacper Kozłowski.

Druga ścieżka: miasto powoła spółkę, która zdobędzie pieniądze na inwestycję i ją zrealizuje. Następnie w drodze np. przetargu zostanie wyłoniony tzw. operator, który będzie zarządzał ośrodkiem.

We wstępnym harmonogramie założono, że nowa Geotermia Grudziądz mogłaby zacząć działać na początku 2015 roku.

Do momentu rozpoczęcia budowy, Solanki będą dalej oferowały swoje usługi. Tak, aby nie generować strat (udało się to w 2011 roku) i jednocześnie przeprowadzać niezbędne remonty. Te planowane są już w tym roku. - Chcemy zmodernizować odwiert solankowy, który jest w kiepskiej kondycji. Jesteśmy w trakcie konsultacji ze specjalistami i szacujemy koszty tej inwestycji - tłumaczył Marcin Ratajczyk, prezes Geotermii.
http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120117/GRUDZIADZ01/236273305
 

·
just do it
Joined
·
1,093 Posts
grudziadz.pl said:
Prace porządkowe w Zakładach Mięsnych
Data dodania 19.1.2012

Właściciel terenu po byłych Zakładach Mięsnych przy ul. Chełmińskiej zlecił uprzątnięcie działki. Prace zostały podzielone na kilka etapów, zakończenie pierwszego planowane jest pod koniec lutego br.


- To dla nas bardzo dobra wiadomość, a także dowód na to, że nabywca nieruchomości wywiązuje się z podjętych zobowiązań. Teren od syndyka nabył prywatny podmiot, zatem miasto nie miało żadnych możliwości prawnych, by zmusić go do podjęcia prac porządkowych. Cieszę się, że nowy właściciel zakończył już procedurę przejęcia działek i niebawem przedstawi koncepcję ich zabudowy – mówi prezydent Robert Malinowski.

W grudniu 2011 r. na wniosek właściciela terenu została przygotowana i przyjęta przez radnych uchwała w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru zawartego między ulicami: Chełmińską, Narutowicza, Hallera, Rejtana i linią kolejową. Dokument zatwierdzony w 2008 r. dopuszcza lokalizację obiektu handlowego o powierzchni sprzedaży przekraczającej 2000 m², ze wskazaniem, że powinien zawierać galerie handlowe, sklepy lub lokale usługowe, o powierzchni sprzedaży elementu funkcjonalnego od 50 m² do 2000 m², zamknięte w jednej bryle. Zalecane jest także urządzenie centrum rodzinnego z usługami.

- Te zapisy ograniczały plany właściciela nieruchomości, dlatego wystąpił m.in. o wprowadzenie jako funkcję podstawową w planie miejscowym usług handlu o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m², biurowo-administracyjną, hotelową, centrów wielofunkcyjnych oraz mieszkaniową. Sukces całego przedsięwzięcia zależy od szybkiego i sprawnego uchwalenia planu miejscowego – powiedziała Iwona Sierpińska, pełnomocnik firmy Kletzmaier Polska, właściciela terenu.

Pierwsze prace rozbiórkowe i porządkowe rozpoczęły się w tym tygodniu. Sprzątanie terenu potrwa prawdopodobnie do końca 2012 r.

Biuro Prezydenta
http://grudziadz.pl/pl/news/content/2465
 

·
Wuja Dyló
Joined
·
1,217 Posts
Grudziądz: do kupienia nieruchomość pod handel wielkopowierzchniowy

Władze Grudziądza ogłosiły przetarg na sprzedaż terenu po byłych budynkach Regionalnego Szpitala Specjalistycznego. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego pozwala na zabudowę handlową na tym gruncie o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. metrów kwadratowych oraz zabudowę śródmiejską.

Cena wywoławcza wynosi 3,9 mln zł. Przetarg odbędzie się 16 lutego 2012 roku. To już drugi przetarg ogłoszony przez miasto. - Pierwsze postępowanie, w którym udział zadeklarował i wadium wpłacił jeden podmiot nie zostało rozstrzygnięte, ponieważ nie wpłynęła żadna oferta na zakup nieruchomości – czytamy w komunikacie biura prezydenta Grudziądza.

Grudziądz posiada dobrze rozwinięty rynek gospodarczy. W mieście funkcjonuje ponad 9 tys. podmiotów gospodarczych, z czego ponad 95 proc. stanowi sektor małych i średnich przedsiębiorstw. Wśród dominujących branż na grudziądzkim rynku wymienić można przemysł: spożywczy, metalowy, budowlany oraz lekki. Coraz większego znaczenia nabiera rynek usług i handlu. Wpływa on na rangę naszego miasta jako ważnego ośrodka handlowego i usługowego dla północnych obszarów województwa kujawsko-pomorskiego, jak i dla południowych województwa pomorskiego.

http://www.retailnet.pl/Wspolna/Wia...-do-kupienia-nieruchomosc-pod-handel-wie.aspx
 

·
just do it
Joined
·
1,093 Posts
pomorska.pl said:
Radni pytają: Czy budowa inkubatora w Grudziądzu ma sens?
Dodano: 1 lutego 2012, 8:30 Autor: (dxc)

Uruchomienie inkubatora przedsiębiorczości budzi wątpliwości niektórych radnych. Urzędnicy zapowiadają spotkanie w tej sprawie.Tak po remoncie ma wyglądać inkubator (fot. Nadesłane)

Inkubator zostanie urządzony w byłej strażnicy "Stomilu”. Najpierw trzeba jednak generalnie wyremontować pomieszczenia. Pochłonie to 2,2 mln zł.

O sens tego wydatku podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej zapytał włodarzy miasta Łukasz Mizera, radny niezrzeszony. - Przecież w naszym mieście działał inkubator. Został zamknięty na początku ubiegłej kadencji. Dlaczego zatem otwieramy nowy? - pytał.

Prezydent Robert Malinowski wytłumaczył, że w stary inkubator, żeby mógł dalej działać, należało zainwestować duże pieniądze.

Do dyskusji włączył się radny klubu Platforma Obywatelska Maciej Glamowski, który podkreślił, że nowy inkubator jest potrzebny i takie miasta jak np. Gdańsk zainwestowały w taką jednostkę ponad 30 mln zł.

Michał Czepek, również z PO, dopytywał o ewentualne koszty budowy nowej siedziby pod inkubator. - 2,2 mln zł to trochę dużo jak na remont - mówił.

Prezydent Malinowski zapowiedział, że zostanie zorganizowane spotkanie poświęcone kosztom uruchomienia i funkcjonowaniu inkubatora.
http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120201/GRUDZIADZ01/329211186
 

·
just do it
Joined
·
1,093 Posts
pomorska.pl said:
Rossmann Grudziądz. Zbudowali wielkie centrum dystrybucyjne, które wypełnią tony kosmetyków, zatrudnią 500 osób
09:00 śr. 08-02-2012 — agad

Ogromny magazyn o powierzchni 22 tys. metrów kwadratowych Rossmanna otwarto 7 lutego. Ale praca w tym grudziądzkim centrum


Zacząłem w ubiegłym tygodniu, ale część kolegów zatrudniono już wcześniej - mówi Marek Nowakowski, operator wózka. - Firma zapewniła mi szkolenie. Jestem bardzo zadowolony.
Autor: Łukasz Ernestowicz


Autor: Łukasz Ernestowicz

Jest magazyn Rossmanna, teraz czekają na zjazd z autostrady

Hala robi duże wrażenie. Magazyn ma być jeszcze rozbudowywany. - Chcemy zatrudnić 500 osób, zależy od tego, jak szybko będzie przybywało naszych sklepów - mówi Marek Maruszak, prezes Rossmanna w Polsce. - Czekamy na obiecany zjazd z autostrady w Grudziądzu.

Zakład polepszy sytuację na rynku pracy

Na razie pracę znalazło 75 osób. Wkrótce Rossmann zatrudni kolejnych 25. - Cieszymy się z inwestora - mówi Robert Malinowski, prezydent Grudziądza. - Zakład polepszy sytuację na rynku pracy w Grudziądzu. To ważne, bo ten powiat ma najwyższe bezrobocie w regionie, wynosi aż 25. proc. - Nieoficjalnie wiem, że magazynierzy mogą tu zarobić nawet 2,4 tys. zł brutto - kończy prezydent.

INNE centra w regionie:
* POLOmarket - sieć sklepów spożywczo-przemysłowych z centralą w Giebni koło Pakości, która zaopatruje markety pod tym szyldem w całej Polsce,
* Polski Przemysł Mięsny i Drobiarski MAT - zajmuje się dystrybucją wędlin, mięsa i konserw. Posiada 17 oddziałów dystrybucyjnych w całej Polsce, centrala mieści się w Grudziądzu.
* Biedronka - popularna sieć dyskontów spożywczych, swoje towary w województwie magazynuje w podgrudziądzkim Białym Borze.
http://www.strefabiznesu.pomorska.p...strybucyjne-ktore-wypelnia-tony-kosmetykow-za
http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dl...120208&Category=GALERIA&Artno=54419277&Ref=PH
 

·
Registered
Joined
·
33 Posts
pomorska.pl


Grudziądz. Skrzyżowanie Warszawskiej i Rydygiera zmieni się w rondo?
dodano: 18 lutego 2012, 13:30 Autor: (Deks)Tadeusz Wróblewski. - Liczę na przebudowę (fot. Przemek Decker)
Mamy zamiar bić się o unijną kasę na przebudowę ul. Warszawskiej do krzyżówki z ul. Rydygiera.
- W godzinach szczytu tworzy się tutaj zator. Zdarza się, że tkwią w nim karetki pogotowia - mówi Tadeusz Wróblewski z osiedla Lotnisko.

Jak rozwiązać ten problem?

- Trzeba wybudować rondo. Nie ma innego wyjścia - mówi Wróblewski.

Przeczytaj także:Sypnęło śniegiem. I mandatami... Nowa usługa: niedrogo odśnieżę...

Pamięta on jak dziś, że swego czasu urzędnicy planowali udrożnienie całego odcinka ul. Warszawskiej, od dzisiejszego ronda Skalskiego aż do skrzyżowania z ul. Rydygiera.

Żeby w ten sposób ułatwić karetkom pogotowia dojazd do szpitala.

- Warszawska miała składać się z czterech pasów ruchu. Szkoda, że do tego nie doszło - mówi pan Tadeusz.

Nic straconego. Nasi urzędnicy postanowili właśnie wrócić do tego pomysłu. W grę wchodzi budowa jednej czteropasmowej jezdni lub dwóch dwupasmowych.

Wiadomości z Grudziądza

- Już wiemy, że to drugie rozwiązanie byłoby droższe. O około milion złotych - tłumaczy Jarosław Murgała, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich.


Dlaczego urzędnicy wzięli się nagle za włożone między bajki zadanie? Bo pojawiła się szansa na zdobycie pieniędzy na jego realizację.

Urząd Marszałkowski ma do podziału dodatkowych 45 milionów euro. Za sprawne wdrażanie Regionalnego Programu Operacyjnego.

Część tych pieniędzy zostanie przeznaczona na przebudowę dróg wojewódzkich, które leżą w granicach miast prezydenckich. To kryterium spełnia ul. Warszawska, która jest odcinkiem drogi nr 534. Żeby jednak sięgnąć po kasę, trzeba przebrnąć przez konkurs.

- Zostanie on ogłoszony jeszcze w lutym. Wnioskodawcy będą musieli przedstawić m.in. pozwolenie na budowę lub zezwolenie na realizację inwestycji - informuje Beata Krzemińska, rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego.

Pracownicy ZDM zapewniają, że zrobią wszystko, co w ich mocy, żeby wyrobić się z załatwieniem wszystkich formalności.

- Na złożenie wniosku będziemy mieli kilka miesięcy - dodaje Jarosław Murgała.

Nie tylko o kasę na drogi będą walczyć samorządy. Urzędnicy marszałka zapowiadają kolejne konkursy. Nasze miasto zamierza w nich startować.

- Będziemy się starali o uzyskanie dofinansowania na uzbrojenie terenów pod inwestycje i rozwój infrastruktury w zakresie ochrony powietrza - zapewnia Magdalena Jaworska-Nizioł, rzeczniczka prasowa Urzędu Miejskiego. - Obecnie analizujemy poszczególne konkursy.
 

·
just do it
Joined
·
1,093 Posts
grudziadz.pl said:
Pieniądze na Wiślaną Trasę Rowerową
Data dodania 21.3.2012

Miasto otrzyma 1 999 632,36 zł dofinansowania na budowę Wiślanej Trasy Rowerowej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Całkowita wartość projektu to - 5 918 000 zł. Maksymalne wsparcie, które mogli uzyskać beneficjenci wynosiło 2 000 000 zł. Trakt połączy osiedle Rządz i Cytadelę.

- Projekt polega na budowie ciągu pieszo-rowerowego o długości 3,782 km wraz z 5 punktami widokowymi oraz zagospodarowaniem terenu wzdłuż skarpy nadwiślańskiej w celu udostępnienia obszarów cennych przyrodniczo. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy oraz goście naszego miasta będą mogli zobaczyć najpiękniejsze zakątki Grudziądza. Gdy otrzymamy oficjalne pismo z Urzędu Marszałkowskiego potwierdzającego przyznanie dofinansowania oraz podpiszemy umowę w tej sprawie rozpoczniemy procedury przetargowe - mówi prezydent Robert Malinowski.

Samorząd przygotował już niezbędną dokumentację techniczną, uzyskał także pozwolenie na budowę.
W ramach inwestycji przewiduje się m.in. wykonanie ciągu pieszo-rowerowego wraz z elementami małej architektury, budowę jezdni manewrowej i miejsc postojowych, budowę murów oporowych, remont i przebudowę istniejących murów, budowę kanalizacji deszczowej, barier ochronnych i tarasów widokowo-wypoczynkowych.

Głównym celem realizacji projektu jest promowanie walorów przyrodniczych obszarów chronionych w obrębie „Cytadeli Grudziądz” oraz „Doliny Dolnej Wisły” i rozwój usług turystycznych.

Biuro Prezydenta
http://grudziadz.pl/pl/news/content/2747
 

·
Registered
Joined
·
291 Posts
grudziadz.pl said:
Lokalizacja elektrowni w Grudziądzu


W Grudziądzu powstanie największa w Polsce elektrownia gazowo-parowa o mocy ok. 900 MW. ENERGA Invest złożyła wniosek o wydanie decyzji środowiskowej i określiła docelową lokalizację inwestycji.

W konferencji prasowej, która odbyła się dziś, tj. 29 marca uczestniczył m.in. Prezydent Grudziądza Robert Malinowski oraz Piotr Litwin, wiceprezes ENERGA Invest i Jarosław Kołodziejski, Dyrektor Pionu Inwestycyjnego ENERGA Invest. Na spotkaniu przedstawiono założenia Programu ProGaz i projektu „Elektrownia Grudziądz” oraz omówiono kryteria wyboru umiejscowienia obiektu i korzyści dla miasta.

W marcu br. Spółka złożyła wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach planowanej elektrowni. W raporcie oddziaływania na środowisko przedstawiono szczegółowe informacje dotyczące rodzaju i skali inwestycji, jej wpływu na środowisko, rodzaju monitoringu oraz rozwiązań służących ochronie środowiska.

Proces wytwarzania energii elektrycznej w oparciu o paliwo gazowe, jak również przyjęte nowoczesne technologie spowodują, że obiekt charakteryzować się będzie niskimi wskaźnikami wpływu na środowisko. Siłownia, bazując na czystym paliwie, nie emituje uciążliwego zapachu, dymu ani sadzy. Ze względu na nieznaczny poziom emisji zanieczyszczeń, niewielkie zapotrzebowanie na wodę i powierzchnię użytkową, a także znikomą emisję akustyczną, elektrownie gazowe są obiektami nieuciążliwymi dla otoczenia.

- W celu zlokalizowania inwestycji w najdogodniejszym ze względów technicznych, przyrodniczych oraz ekonomicznych miejscu, dokonaliśmy przeglądu ponad 20 lokalizacji na terenie północnej Polski. Braliśmy pod uwagę możliwość dostarczenia paliwa i zasilania w wodę, odbioru energii elektrycznej, wymagania terenowe, problemy konstrukcyjne oraz ocenę techniczno-ekonomiczną. Zbadaliśmy także aspekty środowiskowe i geotechniczne. Priorytet przyznaliśmy lokalizacji w Grudziądzu - mówi Marcin Szpak, prezes Zarządu ENERGA Invest SA.

Spośród analizowanych lokalizacji ENERGA Invest wybrała tereny niezurbanizowane pomiędzy ulicami: Skowronkową, Bażancią i Jaskółczą, w sąsiedztwie systemowej stacji elektroenergetycznej 400/220 kV GPZ Grudziądz Węgrowo należącej do PSE Operator SA oraz magistrali gazowej wysokiego ciśnienia należącej do Gaz-System SA. Łączna docelowa powierzchnia terenu pod elektrownię i infrastrukturę liniową wyniesie ok. 30 ha, do tej pory zabezpieczono 25 ha gruntu. Dzięki tej lokalizacji zostanie zapewniony dostęp do sieci elektroenergetycznej - 500 m, gazowej - 1 km, wodnej - 7,5 km.

- Projekt „Elektrownia Grudziądz” będzie największą inwestycją w historii naszego miasta i województwa. To ogromna szansa dla Grudziądza. Poza wpływami do budżetu z tytułu podatków, powstaną nowe miejsca pracy i zostanie rozbudowana infrastruktura drogowa w okolicy Węgrowa. W fazie budowy zatrudnienie znajdzie nawet 800-1000 osób, z kolei etap eksploatacji obiektu prawdopodobnie przyciągnie kolejnych inwestorów i spowoduje rozwój gospodarczy - mówi prezydent Robert Malinowski.


Obecnie inwestycja jest na etapie przygotowań do wyboru wykonawcy projektu budowlanego oraz w końcowej fazie istotnych negocjacji dotyczących umów przyłączeniowych. Planowana moc elektrowni to ok. 900 MW, w pierwszym etapie budowy powstanie blok o mocy 450-600 MW. Według wstępnych planów rozpoczęcie budowy mogłoby nastąpić w drugiej połowie 2013 r., a zakończyć się po ok. 3 latach. Budżet inwestycji to ponad 3 mld zł.
:cheers:
http://www.grudziadz.pl/pl/news/content/2786

No i jeszcze jedno, ciężko to nazwać inwestycją ale dotyczy wolnostojącego budynku w centrum miasta, czyli ... McDonalda. Jest remontowany albo przebudowywany, bo ogrodzona jest też część terenu wokół.
 

·
Registered
Joined
·
39 Posts
Witam.

Widzę, że w tym wątku w większości są informacje, ale ja mam pytanie. JEżeli nie ten dział to proszę o przeniesienie :)

Co "ciekawego"* będzie się budowało obok carefura i praktikera?* - ciekawego w cudzysłowu bo pewnie jakiś kolejny market
 

·
Siła spokoju
Joined
·
1,119 Posts
Chyba nikt nie wspominał, że szybko postępują prace przy brzegu Wisły w rejonie ulicy Portowej:

Szkoda tylko, że przy okazji zostaną pewnie zniszczone pozostałości i umocnienia dawnego drogowego mostu wojennego, który znajdował się tu w latach 1939 - 1945...

M
 

·
Registered
Joined
·
11 Posts
http://www.inwestprojekt.pl/projekt...historyczne/zamek-krzyzacki-w-grudziadzu.html

Info z portalu miasta :
"Wczoraj zostały otwarte koperty z ofertami na wykonawstwo rewitalizacji Góry Zamkowej. Miasto zarezerwowało na ten cel 4,85 mln złotych i trzy oferty były niższe od tej kwoty. Wyłoniony wykonawca ma czas na wykonanie wszystkich niezbędnych prac, w tym budowę wieży Klimek, do 31 października 2014 roku."

Z tego co widzę na obrazkach, to poza obiektem rewitalizacji znajdują się obiekty, które zagrożone są zawaleniem. Chodzi mi o relikt bramy przy wejściu na górę zamkową.
Na wizualizacjach widać, że docelowo nic się przy nich nie zmieni.
Orientuje się ktoś, czy wizualizacja po prostu tego nie uwzględnia, czy może w ogóle nie ma planów na zabezpiecznie tego?
 

·
Registered
Joined
·
11 Posts
Dzięki za link, dużo się wyjaśniło.

"Kryteria oceny ofert: najniższa cena" ; )

Martwi mnie ciągłe nadużywanie słowa "rewitalizacja". Rewitalizowane to są np. nabrzeża w Grudziądzu, rewitalizowane mogą być ulice, a góra zamkowa będzie całkowicie przekształcona. Przecież "Klimek" będzie odbudowany, a nie rewitalizowany.

W tym projekcie nie znalazłem nic na temat zabezpieczenia obiektu po zakończeniu prac. To leży w gestii miasta, czy inwestora?

Obawiam się, że samo zamontowanie kamer może okazać się niewystarczające.
 
201 - 220 of 273 Posts
Top