SkyscraperCity banner

221 - 240 of 273 Posts

·
Registered
Joined
·
5,370 Posts
Uważam to za ważną inwestycje dla mieszkańców Grudziądza korzystających z kolei.

Jesienią zostanie wyremontowany odcinek linii kolejowej Grudziądz-Laskowice Pomorskie.
Prędkość wzrośnie z obecnych 40km/h do 90km/h.

Czas jazdy pociągiem do Laskowic Pomorskich, Bydgoszczy czy Chojnic skróci sie o dobre 15minut.
 

·
feel the force
Joined
·
2,266 Posts
Jeden z ważniejszych, moim zdaniem, aktualnie prowadzonych inwestycji w mieście, czyli odbudowa wieży Klimek. Po 70 latach od jej zburzenia, Grudziądz odzyska historyczną panoramę i świetny punkt widokowy.
Termin zakończenia: listopad '14
Prace na Górze Zamkowej

Trwają prace na Górze Zamkowej. Powstają m.in. gabiony wzmacniające skarpy i fundamenty zadaszeń nad reliktami.

Ponadto prowadzone są m.in. roboty związane z odwodnieniem wykopów, aranżacją studni i przygotowaniem sylwety wieży „Klimek”. Do tej pory wykonano linię energetyczną zasilającą i rozbiórkę schodów.

Przypomnijmy, inwestycję o wartości 4,5 mln zł realizuje Zakład Budowlany „Krupiński”. Miasto na ten cel pozyskało dofinansowanie w wysokości 4,2 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

http://grudziadz.pl/pl/news/content/5815
Zdjęcie sprzed wojny:


Obecnie:


Za 9 miesięcy:
 

·
Registered
Joined
·
3,402 Posts
http://stooq.pl/n/?f=900757

Mr. Garden zainwestuje 220 mln zł w Pomorskiej SSE w Grudziądzu
ISBnews - Biznes
8 Lip 2014, 10:41


Warszawa, 08.07.2014 (ISBnews) - Spółka Mr. Garden kupiła należącą do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej działkę o powierzchni 26,2 ha w Grudziądzu, przy ul. Droga Graniczna. Przedsiębiorca chce na niej zbudować zakład produkcji drewnianej architektury ogrodowej za ok. 220 mln zł, podał Urząd Miasta Grudziądza.
"Rozmowy z inwestorem trwały kilka miesięcy i zakończyły się sukcesem. Firma wskazała Grudziądz jako najlepsze miejsce do ulokowania produkcji. To dla nas doskonała wiadomość tym bardziej, że inwestor zadeklarował w liście intencyjnym, że w pierwszym etapie zatrudni 300 osób, a docelowo nawet 600. Uruchomienie produkcji na tak dużą skalę to również ogromna szansa dla firm, które będą kooperować z przedsiębiorstwem" - powiedział prezydent Grudziądza Robert Malinowski, cytowany w komunikacie.

Firma zamierza wybudować fabrykę, gdzie produkować będzie elementy przeznaczone do grodzenia, wyposażania i dekoracji ogrodów, działek, tarasów, balkonów, parków, marketów oraz wszelkiego rodzaju przestrzeni rekreacyjnych. Większość produktów trafia za granicę. Blisko 100% gotowych wyrobów będzie wysyłanych na eksport, zapewniając silną pozycję firmy na rynkach krajów Unii Europejskiej (m.in. francuskim, niemieckim, holenderskim, brytyjskim), Norwegii oraz Turcji, podano również.
 

·
feel the force
Joined
·
2,266 Posts
Architektonicznie porażka, ale cieszy, że zostanie zagospodarowany kawałek przestrzeni.
Hotel ibis Styles powstanie w Grudziądzu

Ibis GrudziadzSpółka Orbis podpisała umowę franczyzy na nowo budowany hotel w Grudziądzu.

Pierwszy w mieście hotel z międzynarodową marką ibis Styles powstanie w pobliżu Starego Miasta, przy ulicy J. Piłsudskiego.

Hotel ibis Styles w Grudziądzu zostanie otwarty i włączony do Grupy Orbis w czwartym kwartale 2015 roku, będzie oferował ponad 80 nowocześnie urządzonych pokoi, restaurację i sale konferencyjne. ibis Styles Grudziądz znajdzie się w Globalnych Systemach Rezerwacji, Dystrybucji i Sprzedaży Grupy Accor i Orbis.

- Szukaliśmy i znaleźliśmy markę hotelową, która może zagwarantować rozpoznawalność i dostęp do szerokiego grona potencjalnych klientów. Widzimy duże możliwości globalnej marki ibis – powiedział przedstawiciel Inwestora.

Marka „ibis Styles” obok „ibis” i „ibis budget” należy do rodziny mega-marki ibis. ibis Styles to barwna, kojarząca się z pozytywnym myśleniem i nowoczesnością marka oferująca produkt typu „all inclusive”. Każdy hotel jest inny i unikalny, ale wszystkie oferują ten sam komfort, a w cenę pokoju wliczone są śniadania w formie bufetu i WiFi. Hotele tej sieci to idealne rozwiązanie dla gości poszukujących urozmaicenia, ceniących współczesny wystrój wnętrz i przystępne ceny. Obecnie w 22 krajach działają 233 hotele tej marki (ponad 21 tys. pokoi).

http://www.hotelnews.pl/hotel-ibis-styles-powstanie-w-grudziadzu/

 

·
Registered
Joined
·
10 Posts
Pasuje wielkością do sąsiedniego NOT-u. O ile zostaną użyte dobre materiały wykończeniowe, to całość będzie wyglądała porządnie. No i wreszcie zasłonięty zostanie ten żółty klocek pomiędzy NOT-em a płotem klubu Olimpia. Tak btw. Wiadomo już jakiej kategorii ma być ten hotel?

A tutaj kilka zdjęć bądź wizualizacji innych hoteli tej marki:
Reda
Wałbrzych

Nowy Sącz
 

·
Registered
Joined
·
192 Posts
Takie tam z niedzielnego spacerku ;)Fajnie się prezentuje :) Szczególnie jak się przez most przejeżdża :)
Zobaczymy jak to będzie wyglądało jak już będzie gotowa :banana:
 

·
kor_pal
Joined
·
63 Posts
Przejeżdżałem dzisiaj ulicą Droga Kurpiowska i ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem, że magazyn Centrum dystrybucji Brenntag'a jest już prawie gotowe. niestety nie miałem czym zrobić fotki. A przy okazji czy ktoś wie co jest budowane przy Łyskowskiego przed ogrodem działkowym?
 

·
Registered
Joined
·
71 Posts

·
feel the force
Joined
·
2,266 Posts
Ruszyła budowa hotelu Ibis Styles na ul. Piłsudskiego:


Zakończono budowę baraku ze sklepem Netto na ul. Legionów:
 
221 - 240 of 273 Posts
Top