SkyscraperCity banner

241 - 260 of 273 Posts

·
Registered
902 Posts
Ktoś wie może kiedy Stelmet sp. zoo. z Zielonej Góry ma rozpocząć budowę swojej wielkiej fabryki (Mr. Garden)? Na początku roku dużo się o tym mówiło, a teraz sprawa jakoś ucichła.

·
Registered
175 Posts
Ktoś wie może kiedy Stelmet sp. zoo. z Zielonej Góry ma rozpocząć budowę swojej wielkiej fabryki (Mr. Garden)? Na początku roku dużo się o tym mówiło, a teraz sprawa jakoś ucichła.
^^
Akurat dzisiejszy artykuł w Pomorskiej podaje kilka informacji o tej budowie:)

Zakład Mr.Garden powstaje przy Drodze Granicznej. - Trwają roboty ziemne oraz przyłączeniowe - mówi Zdzisław Wilczyński, dyrektor ds. technicznych zielonogórskiej firmy Stelmet

Monika Froń-Dąbrowska z biura prasowego firmy Skanska uzupełnia: - Przystąpiliśmy do wykonywania kanalizacji deszczowej oraz sanitarnej.

Ponadto trwa przygotowywanie pierwszych fundamentów. W najbliższym czasie pracownicy generalnego wykonawcy inwestycji będą również przygotowywać grunt pod place manewrowe oraz magazynowe.

Roboty powinien ułatwić fakt, że wcześniej to właśnie firma Skanska przygotowała projekt inwestycji Stelmetu w Grudziądzu.

Rozruch urządzeń w wybudowanym zakładzie Mr. Garden jest planowany na maj lub czerwiec przyszłego roku. Docelowo ma tam pracować 600 osób

Żródło:http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150813/GRUDZIADZ01/150819697

·
nie inaczej
1,050 Posts
Na jakim etapie jest budowa hotelu ibis Styles? Według planów budowa miała zakończyć się jeszcze w tym roku. Jest to realny termin?

·
Registered
124 Posts
Nie jestem specjalistą ale wątpliwe, aby w tym roku skończyli. Cała konstrukcja jest gotowa, ale wykończeniówka jeszcze najprawdopodobniej nie ruszyła. Jak będę gdzieś w pobliżu i będę miał czas postaram się zrobić kilka zdjęć (ale nie obiecuję ;) )

·
Siła spokoju
1,119 Posts
Konstrukcja nie jest gotowa. W tym roku na pewno nie skończą. Może w przyszłym?

Nie wiedziałem, że hotel przejął też ten pawilonik handlowy, który stał w pobliżu...

M

• Like
Reactions: Bubak

·
Siła spokoju
1,119 Posts
Budowa hotelu Ibis powoli zbliża się do końca. Napis na płocie mówi "Otwarcie w II połowie 2016". Może?

A w kompleksie handlowym na terenie Unii powstaje nowy pawilon, niedaleko Starej Kuźni. Inwestorem jest właściciel Kuźni. W Kuźni są puste sklepy,a mimo to powstaje nowy pawilon?

M

• Like
Reactions: IVAZIKOV

·
Registered
37 Posts
Już się przeniósł, Neonet podpisuje długoterminowe umowy z właścicielami, główny z warunków to dostęp do witryny z zewnątrz budynku i dojście magazynowe "od tylu" może dla tego nowy budynek pod konkretnego klienta.

·
Registered
3,402 Posts
Stelmet wybuduje zakład produkcji pelletu w Grudziądzu za 20 mln zł

Warszawa, 30.05.2017 (ISBnews) - Stelmet rozpoczyna budowę zakładu produkcji pelletu w Grudziądzu, podała spółka. Wartość projektu inwestycyjnego szacowana jest na około 20 mln zł. Inwestycje zrealizuje spółka zależna Stelmetu - MrGarden.

"Harmonogram inwestycji przewiduje, że budowa zakładu potrwa do końca 2017 r., a jego rozruch nastąpi w pierwszym kwartale 2018 r. Roczne moce produkcyjne nowego zakładu sięgną ponad 40 tys. ton pelletu, co oznacza, że łączne zdolności grupy Stelmet wzrosną do około 150 tys. ton pelletu rocznie" - czytamy w komunikacie.[..]
https://stooq.pl/n/?f=1180116

·
Siła spokoju
1,119 Posts
Ciekawe - przy Drodze Łąkowej, na przeciwko wyjścia z dworca powstaje nowe osiedle. Chociaż nie wiem czy w tym osiedlem trochę nie przesadzili, bo za dużo domów to tam chyba nie wejdzie...?

M

·
Registered
76 Posts
Potencjał kreatywny a rozwój - Grudziądz

Witajcie, pozdrawiam z Tarnowa.
Jestem w trakcie pisania doktoratu na temat roli jaką w rozwoju Polskich miast 50-200 tys mieszkańców odgrywa ich potencjał kreatywny. Jednym z 20 reprezentatywnych miast które wybrałem do pogłębionej analizy jest Grudziądz, i jednym z elementów tej analizy jest formularz wywiadu który wrzucam poniżej (oczywiście główny nacisk idzie na twarde dane statystyczne, narzędzia stosowane przez miasta oraz sposób ich stosowania, ewaluacja jakości przestrzeni publicznych itd. ale wyniki wywiadów również będą mieć znaczenie. Jako że na skyscrapercity wypowiadają się głównie osoby interesujące się swoim miastem to zapraszam was wszystkich do wypełnienia formularza wywiadu

https://goo.gl/forms/K8ZyH0roKo5sHatw1

·
Registered
57 Posts
Budowa podziemnych punktów ngromadzenia odpadów

Byłem dzisiaj na Szkolnej. W wykopie mnóstwo cegieł i jakby zarys piwnicy - ciekawe z jakiego okresu.
Sprawdziłem na mapkach katastralnych z 1909 r. (tworzone 1906, weryfikowane 1909) i na zdjęciu lotniczym z 1944 - żadnych budynków tam nie było. Zatem wcześniejsze niż 1906?

241 - 260 of 273 Posts