Skyscraper City Forum banner

Grzęda

1 - 15 of 15 Posts

·
Registered
34 Posts
Discussion Starter · #1 ·

Ten pomnik zdaje sie mowic "SIO!!!" i wyglada z tej strony jakby chcial strzasnac te latajace szczury :)

canon 30D, sigma 17-70, polar, konwersja do cz-b i kontrast w PS.

ps. Mimo, ze mieszkam za granica, to caly czas mowie, ze jestem z Bydgoszczy. Z gory dziekuje za wsparcie i konstruktywna krytyke ;)

·
Wal się ciapku.
1,123 Posts
ładne...tylko czy to urban ? 8/10

·
Registered
34 Posts
Discussion Starter · #6 ·
Masz gdzieś więcej zdjęć tym obiektywem zrobionych?
na dysku :) oraz tu, tu i tu. oo, i jeszcze tu i tu. :D

Chcialem wziac tamrona 17-50 f/2.8, ale niestety nie byl w tamtym czasie osiagalny :( A sigma, jak to sigma - z body canona problemem jest autofocus. W okolo 10% zdjec pojawia mi sie front focus, w okolo 20% nie ostrzy tam gdzie trzeba. Tamron ma lepsza rozdzielczosc i swiatlo i niby ten autofocus lepiej dziala, ale z kolei moj znajomy ma ten obiektyw i tez narzeka na AF... Jesli zastanawiasz sie nad Sigma 18-50 f/2.8, to juz lepiej w tej cenie wziac tamrona (ze wzgledu na AF, ktory naprawde moze spieprzyc DUZO zdjec).

·
Registered
34 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Dzieki za opinie i oceny! :)

(...)Szkoda, ze kadr nie jest bardziej symetryczny w poziomie, kompozycja wypadałaby o wiele lepiej.(...)
Naprawde myslisz, ze nie umiem cropowac? ;)
A na serio, to:
a) symetria mnie nudzi;
b) postac ma podniesione rece, jakby chciala nimi machnac. w tym wypadku po prostu uznalem za stosowne zostawic jej troche miejsca na ten manewr. :)

swirek->
a coz moze byc bardziej urban, niz golebie obsrywajace centra miast? :) czytajac Twoje posty w tym dziale, mam wrazenie, ze mylisz urban z industrialem ;)

·
ex Leshchoo
3,530 Posts
na dysku :) oraz tu, tu i tu. oo, i jeszcze tu i tu. :D

Chcialem wziac tamrona 17-50 f/2.8, ale niestety nie byl w tamtym czasie osiagalny :( A sigma, jak to sigma - z body canona problemem jest autofocus. W okolo 10% zdjec pojawia mi sie front focus, w okolo 20% nie ostrzy tam gdzie trzeba. Tamron ma lepsza rozdzielczosc i swiatlo i niby ten autofocus lepiej dziala, ale z kolei moj znajomy ma ten obiektyw i tez narzeka na AF... Jesli zastanawiasz sie nad Sigma 18-50 f/2.8, to juz lepiej w tej cenie wziac tamrona (ze wzgledu na AF, ktory naprawde moze spieprzyc DUZO zdjec).
Ja mam to szczęście że mam body Nikona z którym sobie już sigma lepiej radzi :), a nad tą drugą się nie zastanawiam bo chce mieć coś lepszego od nikonowskiego kita 18-55 i jednoczesnie wypelnic dziure w ogniskowych jaka mam 55-70. Zresztą i tak nie mam kasy ;).

ps. Fajne zdjęcia :).

·
www.studioimagine.pl
1,228 Posts
Naprawde myslisz, ze nie umiem cropowac? ;)
A na serio, to:
a) symetria mnie nudzi;
b) postac ma podniesione rece, jakby chciala nimi machnac. w tym wypadku po prostu uznalem za stosowne zostawic jej troche miejsca na ten manewr. :)
To było jedynie moje spojrzenie na ten kadr, nie protekcjonalna uwaga ;)

A "Stairs" wrzucaj, wrzucaj. Tym bardziej, że strasznie mało zdjęć w tej edycji konkursu... i niestety nie zapowiada się lepiej... :eek:hno:

·
Registered
34 Posts
Discussion Starter · #12 ·
Ja mam to szczęście że mam body Nikona z którym sobie już sigma lepiej radzi :), a nad tą drugą się nie zastanawiam bo chce mieć coś lepszego od nikonowskiego kita 18-55 i jednoczesnie wypelnic dziure w ogniskowych jaka mam 55-70. Zresztą i tak nie mam kasy ;).

ps. Fajne zdjęcia :).
Nie przejmuj sie ta dziura w ogniskowych. Nie jest az tak niezbedna. :)

·
Registered
34 Posts
Discussion Starter · #15 ·
No właśnie przeszkadza mi :), bo tele nie zawsze chce mi sie zakładać bo w mieście rzadko sie przydaje, a 55 to często za mało :).
Hehe, a mi w miescie zazwyczaj przydaje sie cos krotkiego, w granicach 17-30mm. A najbardziej to lubie wlasnie telefoto, zwlaszcza do fotografowania ludzi - wieksza odleglosc, mniej sie peszą. :)

1 - 15 of 15 Posts