SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 62 Posts

·
Registered
Joined
·
25,428 Posts
Discussion Starter · #1 ·
GALATASARAY Spor Kulübü, eski Ali Sami Yen Stadı’na komşu olan arsadaki ofis binası inşaatına başladı.

‘GS Plaza’ adı verilen projenin girişine Türkiye’nin en büyük GS mağazası açılacak. Bölgedeki şehir parkı ve yeni mağaza alanı taraftarın maç öncesi buluşma noktası olacak.

MECİDİYEKÖY’deki Ali Sami Yen Stadı arsasının yanında yer alan ve Galatasaray store çadırı olarak bilinen arsada yeni proje başladı. Galatasaray Spor Kulübü tarafından hayata geçecek ofis projenin giriş katında Türkiye’nin en büyük GS mağazasının açılması planlanıyor. GS Plaza’nın komşu projeleri Torun Center ve Ouasar İstabul projelerinin yapacağı kamusal park alanı ve yeni GS mağazası taraftarların maç öncesi buluşma yeri olacak.

15 MİLYON DOLAR

GS Plaza, GS Spor Kulübü’nün 1994 yılında Milli Emlak’tan satın aldığı 2 bin 127 metrekarelik arsada yükselecek. Zeminde 8, üstünde 13 katlı olarak tasarlanan binanın inşaatı için 15 milyon dolar yatırım yapılacak. Projenin hemen yanında 2 karma kullanımlı gayrimenkul projesi bulunduğunu belirten Galatasaray’ın gayrimenkul ve stattan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Emir Sarıgül, “Bu projelerin oluşturduğu şehir parkı ve bizim projenin girişine yapacağımız yaklaşık 1500 metrekarelik GS store Galatasaylıların yeni buluşma noktası olacak. Çünkü taraftar Mecidiyeköy’den vazgeçmiyor. Taraftar burada toplanıp maça gidecek” dedi.
Projeleri için 2010 Aralık’ta ruhsat aldıklarını belirten Sarıgül, “Projedeki bodrum katlar ve birimler ile ilgili düzenleme yaptık ve ruhsatımızı 25 Mart 2014’te yeniledik. 2 yıl boyunca otel mi ofis mi yapalım diye düşündük ve ofisin daha karlı olduğuna karar verdik” dedi. Binayı tam kat olarak kiralamayı düşündüklerini ve 4 uluslararası şirket ile görüşmelere başladıklarını belirten Sarıgül, “Aylık 250-400 bin dolar kira getirisi ile bu yapı kendini en fazla 60 ayda amorti eder. Bu tarihten sonra gelen geliri amatör branşlara aktaracağız” dedi.

Galatasay Gayrimenkul Geliştirme Genel Müdürü Mehmet Akif Şener, her katta 600 metrekare alana sahip ofis projelerinde kat yüksekliklerinin 4 metre olacağını ifade etti.

GS logolu

MURAT Kader’in mimarlığını üstlendiği projenin tepesinde GS logosuna yer verilecek. Binanın girişinde aslan figürü kullanılacak ve kulübün tarihi anlarının fotoğrafları sergilenecek.

Sırada Riva var

RİVA’da Galasaray Spor Kulübüne ait 1 milyon 175 bin metrekare arsa olduğunu belirten Emir Sarıgül bu alanda marinası ve golf alanı olan bir villa projesi yapacaklarını söyledi.

Arsayı satmadık

GS Plaza’nın yanında Torunlar GYO tarafından eski Ali Sami Yen Stadı arsası üzerinde hayata geçirilen Torun Center ve Viatrans -Meydanbey Ortak Girişimi’nin TOKİ ve Emlak Konut iş birliğiyle eksi likör fabrikasında inşa ettiği Quasar İstanbul projesi yer alıyor. 2 karma proje ortaklarından arsaları için teklif aldıklarını belirten Emir Sarıgül, “Mehmet Torun ve Yaşar Aşçıoğlu başta olmak üzere büyük gayrimenkul şirketlerinden arsa için teklif geldi. Ancak kulübe sürekli getiri sağlayan bir yatırımı doğru bulduk” dedi.http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/26558405.asp


Galatasaray Office Building

Not only Turkey’s but also Europe’s one of the most successful sport clubs, Galatasaray represents a pioneering and inspiring identity for Turkish sport culture. Setting on a major route of Istanbul, the project reinterprets Galatasaray’s leading notion in architectural terms and gracefully stands on a horizontally spreading public plaza which animates the street life around it. Galatasaray Office Building interacts with its surrounding like a rising torch and generates vibrancy so does Galatasaray itself in sport. The project, reaching to 17 000 sq.m, distinguishes itself as a slender, smooth and controlled addition to its urban environment and upholds the aesthetic and tactile qualities. The design highlights the longitude proportions that results in a dramatic slim expression like an urban curtain. Horizontal panels nestle into the façade and create dynamism in each level. Galatasaray Office Building reconciles humility and mighty and elaborates those notions not only in architectural terms, but also signifies them as the abiding values of Galatasaray Sport Club. The design offers a pier-like urban atrium in ground which is gently attached to its urban context as if a public gallery to facilitate the pedestrian flow around the building.

http://www.2design.com.tr/project_content.aspx?id=65&ptype=1 

·
Registered
Joined
·
2,312 Posts
GALATASARAY Spor Kulübü, eski Ali Sami Yen Stadı’na komşu olan arsadaki ofis binası inşaatına başladı.

‘GS Plaza’ adı verilen projenin girişine Türkiye’nin en büyük GS mağazası açılacak. Bölgedeki şehir parkı ve yeni mağaza alanı taraftarın maç öncesi buluşma noktası olacak.
Hangi park bu ?
 

·
Moderator
Joined
·
31,176 Posts
stad varken yazmışlar galiba o yazıyı?
 
  • Like
Reactions: Zaz965

·
GALATASARAY
Joined
·
7,692 Posts
Güzel! GS icin önemli bir Proje, ve büyük gelirler getiricek bir Proje.
Umarim en yakin zamanda yapilir!

Bu Bölüm anlamadim. Bizim baska aramizda mi var oralarda?:

Arsayı satmadık

GS Plaza’nın yanında Torunlar GYO tarafından eski Ali Sami Yen Stadı arsası üzerinde hayata geçirilen Torun Center ve Viatrans -Meydanbey Ortak Girişimi’nin TOKİ ve Emlak Konut iş birliğiyle eksi likör fabrikasında inşa ettiği Quasar İstanbul projesi yer alıyor. 2 karma proje ortaklarından arsaları için teklif aldıklarını belirten Emir Sarıgül, “Mehmet Torun ve Yaşar Aşçıoğlu başta olmak üzere büyük gayrimenkul şirketlerinden arsa için teklif geldi. Ancak kulübe sürekli getiri sağlayan bir yatırımı doğru bulduk” dedi.
Riva'ya nasil bir sey yapilica ve nasil islenecek cok merak ediyorum!!!
 

·
Registered
Joined
·
25,428 Posts
Discussion Starter · #7 ·
Arma vs degisir gibi. Mecidiyeköydeki cadir arsasi bizimdi. Bu yüzden en azindan bunda devletlen sorun yasamadik.

öyle abartip 20+ katli binada yapmadilar.
 

·
Registered
Joined
·
25,428 Posts
Discussion Starter · #9 ·
Insaat basladi bile
 
  • Like
Reactions: UltrAslanErkan

·
Registered
Joined
·
25,428 Posts
Discussion Starter · #12 ·
Evet, Sarioglunun oglu ve renderdeki proje yapiliyor gibi.
Hafifi degisikler olmustur, son sekli görmedik
 

·
Registered
Joined
·
688 Posts
Metrekaresini en fazla 20 dolardan kiraya verseler ve her katta 500 metrekare (fazla iyimser bir tahmin) kiralanabilir alan olursa şu hesabı yapabilirsin :

500 * 13 * 20 = 130000 dolar yapar. Daha bunun lobisi, kafeterya katı falan var onları kiralanabilir alandan düşmen lazım. Bu bina için dediğin rakam anca Londra, Singapur ya da Tokyo gibi metropollerde yakalanır. İstanbul'un piyasası şimdilik bu şekilde.
 
1 - 20 of 62 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top