SkyscraperCity banner

1 - 20 of 288 Posts

·
心在臺灣
9,871 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Guangzhou znane jako Kanton jest bezapelacyjnie moim ulubionym miastem w Chinach; jest wielkie, pełne kontrastów, szybko zmieniające się, gwałtownie rozwijające się itp. Od 2 lat jestem tam częstym gościem i miałem okazję zobaczyć różne strony tego miasta-potwora.

To drugie podejście do stworzenia dużego wątku o Guangzhou, pierwsze zostało skutecznie wykończone przez fotosika :bash:

zaczynamy od ostatniej wizyty, kwiecień 2010

1. Tianhe o poranku, nowe centrum miasta, nowo oddany BRT na Zhongshan Rd

2.

3.

później był Wuhan, powrót

4. miejska wioska na przedmieściach widziana z szybkiej kolei

5. miejskie wioski w tej formie są typowe dla południowych Chin, to dawne wioski gdzie wieśniacy przebudowali swoje tradycyjne domy na domy pod wynajem dla imigrantów, populacja tej części Chin eksplodowała wręcz w ciągu ostatnich 30 lat, nowi imigranci często najpierw lądują w takich miejskich wioskach - slumsach, ewentualnie w fabrycznych czworakach

6. CRH2, wyciąga do 350km/h na trasie Wuhan Guangzhou

7.

8. połączone składy, 16 wagonów

9.

10.

·
心在臺灣
9,871 Posts
Discussion Starter · #2 ·
11. stacja kolejowa w szczerym polu, na razie

12. autobus zawozi do najbliższej stacji metra, dopiero w październiku ma być oddany odcinek metra do dworca

13. stacja metra

14.

15.

16. screendoors są standardem w Kantonie

17. mapka metra, na dzień dzisiejszy 5 linii i 150km długości

18. wysiadamy na stacji Zhujiang New Town

19.

20.

·
心在臺灣
9,871 Posts
Discussion Starter · #3 ·
21. Zhujiang New Town to wielkie założenie urbanistyczne, nowe CBD z wielkim pasem zieleni po środku otoczone wieżowcami z dwoma dominantami tworzącymi bramę

22. Pearl River Tower, 310m, to wieża która ma generować prąd z wiatru, http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=410543

23. nie wiem co to

24. poza główną częścią założenia

25.

26.

27.

28.

29. West Tower, jedna z dominant, 440m

30. wielka mapa Guangzhou na jakimś budynku rządowym

·
3D
7,263 Posts
Taipei Walker, super! Zawsze jak otwierasz wątek to można sobie zrobić herbatkę, opuścić rolety, rozłożyć się w fotelu i pocisk ;) Ostatnio oglądałem na National Geographic dokument o wieży TV. Te pociągi to robota Japończyków?

·
心在臺灣
9,871 Posts
Discussion Starter · #5 ·
31. boczne uliczki

32.

33. część mieszkalna

34.

35.

36. zabudowa mieszana, biurowo-mieszkalna, to taki nowy trend w Chinach

37.

38.

39.

40.

·
心在臺灣
9,871 Posts
Discussion Starter · #6 ·
Taipei Walker, super! Zawsze jak otwierasz wątek to można sobie zrobić herbatkę, opuścić rolety, rozłożyć się w fotelu i pocisk ;) Ostatnio oglądałem na National Geographic dokument o wieży TV. Te pociągi to robota Japończyków?
dzięki :)

Pociągi na bazie japońskich ale produkowane w Chinach.

·
心在臺灣
9,871 Posts
Discussion Starter · #7 ·
41. o, mają normalne jedzenie :) choć wychodzi drożej niż w Polsce

42.

43.

44.

45. trzeba być odpowiednio ubranym żeby wejść (do banku, o ile dobrze pamiętam)

46.

47.

48.

49.

50.

cdn

·
Registered
0 Posts
Moje ulubione miasto, spędziłem tam cały zeszły rok... Wątek jest autorski, czy można się dołączać ze zdjęciami? :)

·
心在臺灣
9,871 Posts
Discussion Starter · #9 ·
^^ można się dołączyć.

A można wiedzieć czy pobyt związany z pracą? Nauką języka?

·
Registered
0 Posts
Głównie nauka języka. Oprócz tego starałem się dużo chodzić po mieście i obserwować. Tempo w jakim to miasto się zmienia jest niesamowite. Założę się, że jeśli trafię tam jeszcze w te wakacje, to wiele rzeczy mnie zaskoczy :)

·
Użytkownik zaszczuty
4,134 Posts
nóżki V-ksztaltne z 9 i 10 sa slicnze :) Tylkko nie rozumiem tych screendoorsów. Pewno ciezko utrafic w wejście jako takie jak sie ma swiatla nawieszone w okolicy

·
心在臺灣
9,871 Posts
Discussion Starter · #12 ·
51. ciąg dalszy Zhujiang New Town

52.

53.

54.

55.

56. opera w Guangzhou, popełniona przez Zahę Hadid

57.

58.

59. robotnicy

60.

·
心在臺灣
9,871 Posts
Discussion Starter · #13 ·
61.

62.

63. wejście do opery

64. w środku, niestety nie udało się wejść dalej, zgarnęła mnie ochrona

65.

66.

67.

68.

69.

70.

·
Dream on!
46 Posts
wszystko zaskakuje mnie jakims uporzadkowaniem, piezeje wiezowcow na niezlym poziomie, moze to w szerszym kontekscie bardzo nietrafione ale niektore zdjecia nadaja amerykanski wrecz nowojorski klimat.

·
I am the passenger
4,788 Posts
Jestem zaskoczony, bardzo miejsko, bardzo przyjaźnie. Kiedy patrzy się na chińskie miasta z perspektywy panoramy wydają się odhumanizowane, a w tym aż chce się zamieszkać.

·
心在臺灣
9,871 Posts
Discussion Starter · #17 ·
Zhujiang New Town na szczęście wydaje się wyciągnął wnioski z błędów Pudong w Szanghaju. Ale boję się o centralną część założenia - to będzie długi park z podziemnymi centrami handlowymi i automatic people mover (też pod ziemią), wszystko otoczone wieżowcami-biurowcami. Boję się że w nocy będzie tam pustynia.

Rowerów jest w Guangzhou niewiele, ścieżek wogóle nie pamiętam. Nota bene w centralnych częściach Guangzhou zabronili jeździć skuterami.

·
心在臺灣
9,871 Posts
Discussion Starter · #18 ·
71.

72. amfiteatr

73.

74. Muzeum Guangdong

75. wieża telewizyjna, po drugiej stronie rzeki zamyka oś Zhujiang New Town od południa

76.

77. część handlowa pod ziemią w budowie

78. oś

79. wzdłuż osi będzie 8 wieżowców ponad 300m

80.

·
心在臺灣
9,871 Posts
Discussion Starter · #20 ·
91.

92.

93.