SkyscraperCity banner

1 - 20 of 30 Posts

·
...
11,844 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Już od przeszło 8 lat powstaje w Hamburgu nowa dzielnica Hafencity na terenach (dokładniej na wyspach) gdzie wcześniej był port.
Jest to swego rodzaju wzór dla Szczecina i przyszłego zabudowania Międzyodrza. (www.nowyszczecin.pl )

Tak to ma wyglądać w przyszłości:

Tak wygląda obecnie:

Magellan-Terrassen teraz:

i w przyszłości:

Elbphilharmonie (budowa rozpoczyna się w 2007 roku)

The Peter Tamm International Maritime Museum

The Living Bridge

I trochę zdjęć z DAF'u:

·
Registered
6,606 Posts
^a ja nie bardzo. A wiekszość tych nowoczesnych budynków jest nudnych, Mnóstwo takich w całych Niemczech, poza tym nie odpowiada mi taki styl. Oczywiście sa w Hafencity (co za idiotyczna nazwa) przebłyski.

·
Registered
1,369 Posts
zyczylbym Szczecinowi czy Gdanskowi podobnej inwestycji, chocby w 10% hamburskich rozmiarow. jak na razie te hamburskie Hafencity (czyli Speicherstadt i pierwsze zrealizowane etapy) jest dosyc puste, malo ludzi, dookola niezbyt przyjazne otoczenie ale jak juz wszystko bedzie gotowe, to bedzie fantastyczna dzielnica.

cieszylbym sie gdyby inne polskie miasta nad woda takze zalapaly sie na ten trend budowy przy wodzie. widze ogromny potencjal dla Wroclawia czy Poznania

·
3D
7,094 Posts
Port mam chyba w genach, a tak zagospodarowane wybrzeże mnie urzeka, a więc Hamburg jest zajebisty ( kurde, chyba moje ulubione słowo ostatnio :( :D ). Ale zgadzam sie tez z decapitated'em, że spora liczba tych obiektów to klocki ładnie ubrane i to wszytko.. jakby odwrotność ZT, boją sie przekąbinowania? Super prostota... ale nie taka modernistyczna, nie wiem jakaś taka typowa dla Niemiec... Za to filharmonia...

·
perfidus acutus
Cracovia Sedes Regia
32,364 Posts
wspólczesna architektura jest pozbawiona duszy. nie wiem co by szkodziło umiescić w budynku jakiś witraż, na fasadzie jakąs sentencję czy rzeźbę. po latach właśnie takie elementy decyduja o odbiorze architektury, bo przechowują w sobie ducha czasu.

·
THE FALLEN EMPIRE
806 Posts
Brak mi stosownych slow by wyrazic zachwyt nowa opera - ostatnio miasto podjelo ostateczna decyzje o budowie obiektu. Ogolnie koncepcja dzielnicy bardzo mi sie podoba, choc odnosze wrazenie, ze w odniesieniu do niektorych budynkow architektom zabraklo polotu. Bynajmniej nie chodzi mi o umieszczanie na budynkach kiczowatych plaskorzezb etc, jak ktos zaproponowal. Bardzo lubie nowoczesna architekture.

·
3D
7,094 Posts
Gatsby said:
wspólczesna architektura jest pozbawiona duszy. nie wiem co by szkodziło umiescić w budynku jakiś witraż, na fasadzie jakąs sentencję czy rzeźbę. po latach właśnie takie elementy decyduja o odbiorze architektury, bo przechowują w sobie ducha czasu.
Współczesna architektura to czas, gdzie możliwie jest wkońcu aby pozbawić jej przerostu formy nad treścią. Ducha czasu...? Dla mnie przechowuje go idea, koncepcja, założenie, ukształtowana przestrzeń, przesłanie, a nie rzeźba... bo ta informuje jedynie, że budynek jest stary, ponieważ teraz już sie tak nie buduje.

·
Registered
292 Posts
Mi to też się bardzo podoba, szczególnie filharmonia!

·
...
2,116 Posts
Uwielbiam gdy tworzone sa tak duze plany urbanistyczne, a do tego jeszcze nad woda. Dopatrzylem sie wielu bardzo dobrych projektow, choc nie brakuje tych przecietnych. Przynjalmniej nie ma tam zadnych szkaradztw i gargameli. Dla filharminii brak mi wlasciwie slow, projekt po prostu powala. Ciekawe tylko jaka akustyka bedzie w takim wnetrzu?

·
Miastolub
3,736 Posts
Tego typu architektura nowoczesna idealnie uzupełnia sie z zabytkową! rewelacyjnie to wygląda- te piekna nowoczesna mieszkaniówka i biurowczyki z starymi wieżami kościołów i kamienicami! Oby zaczęli podonie budowac w gdańsku i Szczecinie, bo póki co to powstają tam takie syfy że szkoda mówić...

1 - 20 of 30 Posts