SkyscraperCity banner
1 - 20 of 150 Posts

·
bramaportowa.pl
11,057 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Hamburg inaczej - czyli zakamarki Wolnego Hanzeatyckiego Miasta (zapewne) nie odwiedzane (zazwyczaj) przez odwiedzających miasto turystów - okiem (niemalże przez półtora roku) mieszkańca :)

Na dobry początek pełne uroku miasteczko-dzielnica Bergedorf

1. Główny deptak Bergedorfu

2. Sachsentor

3.

4.

5.

6.

7. Schloss Bergdorf

8. Park "zamkowy"

9.

10.

11.

12. Kościół św. Piotra i Pawła (1707-1723)

13.

14.

15.

16.

17.

18. Gasthof "Stadt Hamburg"

19.

20.

21.

·
Pobierowo jest OK!
12,528 Posts
Nice. Ja już nie liczę, ile razy się wybieraliśmy do Hamburga, nawet studiowałem przez pewien czas w miarę niedaleko i do dziś nie byłem na zwiedzaniu miasta. Jedynie przesiadki na dworcu głównym, ale może kiedyś się to nadobi.

·
bramaportowa.pl
11,057 Posts
Discussion Starter · #4 · (Edited)
@Hyper: Jestem ciekawy Twoich wrażeń w porównaniu z innymi niemieckimi miastami.

@AMS guy: to dzielnica Hamburga - chociaż rzeczywiście kompletnie tego nie czuć - zresztą to dotyczy wielu hamburskich dzielnic :)

No to następna porcja: wszystkim spragnionym offowych wrażeń polecam dzielnicę potocznie zwaną Schanze (choć z każdym rokiem podobno coraz mniej tam undergroundu) :)

22. Wychodzimy ze stacji s-bahn Sternschanze

23. W stronę centrum Schanze

24. Susannenstrasse

25. Jeden z najbardziej popularnych lokali

26.

27.

28. Miejscowy, nazwijmy to umownie, "dom kultury" - jedna z najfajniejszych "miejscówek" na koncerty w której kiedykolwiek byłem

29.

30.

31. I Susannenstrasse z powrotem

32.

33. Zwracam uwagę na zaklejony wlepkami znak pod sygnalizatorem

·
Pobierowo jest OK!
12,528 Posts
Tak na pierwsza mysl to rzuca sie w oczy kontrast czystosci na ulicy, bo niby schludnie, ale jednak pelno syfiastych reklam, naklejek, tagow itp. itd. co mi sie bardzo nie podoba. Miasto w calosci nie potrafie ocenic, bo nigdy w Hamburgu na zywo nie bylem, a wiesz, ze zdjec opinii obiektywnej raczej wyrobic sie nie da. Z drugiej strony wkleiles zaledwie dwie dzielnice Hamburga, wiec tym bardziej nie moge sie wypowiedziec o calym miescie. To, co widze, to na pewno mieszanka zabudowy polnocnej (hmm... typowej dla miast hanzeatyckich - wiele podobnych budynkow widzialem tez w Rostocku), ale miejscami te zameczki, wille, wiezyczki przypominaja mi znowu Monachium. Ciekawi mnie nowoczesna architektura miasta, gdybys mial jakies fotki... Albo moze w ogole masz caly Hamburg opstrykany? Chetnie obejrzalbym inne zdjecia :)

·
bramaportowa.pl
11,057 Posts
Discussion Starter · #7 ·
@Hyper: Miałem na myśli wrażenia po planowanych odwiedzinach :) a nie (jak sam piszesz) po kilku fotkach - ale chyba zbytniego skrótu myślowego użyłem ;)

Samo miasto to przede wszystkim potworne kontrasty - co mam nadzieję, że uda mi się w tym wątku przedstawić. Ogólnie nie wiem ile mam opstrykane :D bo właśnie się zabrałem za porządki w zdjęciach ale na pewno materiału trochę będzie.

·
Pobierowo jest OK!
12,528 Posts
@Taipei, dzieki za linka. @jacca wrzucaj co masz :) Wstepny obraz miasta juz mam. Zapowiada sie, ze jak juz w koncu sie zdecydujemy pojechac do Hamburga, ze bedzie duzo zwiedzania i jeszcze wiecej zdjec :)

·
bramaportowa.pl
11,057 Posts
Discussion Starter · #10 ·
W ciągu dnia niestety nie dam rady nic wrzucić - kolejna dostawa fotek około 21.00 :) Zapraszam.

·
bramaportowa.pl
11,057 Posts
Discussion Starter · #11 · (Edited)
Ottensen - w moim odczuciu jedna z najbardziej "kolorowych" pod różnymi względami dzielnic Hamburga - jednocześnie bardzo spokojna i przytulna - a przytulność jest raczej rzadkością w Hamburgu

34. Bahrenfelder Str.

35. i róg z Barner Str. - generalnie: jest etnicznie :)

36. nawet bardzo etnicznie

37. wszystko można wystawić na przecenę

38.

39. trochę nieporządeczek - ale bez tego Ottensen by nie trzymał klimatu

40. przy lokalnym "rynku" - tu gdzieś zaczyna się deptak którym można dojść na Altonę

41. a to chyba już nie przecenione

42. porządek walczy z rebelią

43. chyba skierujemy się w stronę Altony

·
bramaportowa.pl
11,057 Posts
Discussion Starter · #12 ·
Mniej znana część Altony wczesną jesienią wieczorem:

44. Bahrenfelder Str. przy Grosse Rainstrasse

45.

46. elementy orientalne ;)

47. chillout wieczorny

48. dworzec autobusowy na Altonie

49. dawnej Altony czar

50.

51. rower w HH to często najlepszy środek lokomocji

52. islamska gmina wyznaniowa

·
bramaportowa.pl
11,057 Posts
Discussion Starter · #13 ·
Kompletna zmiana klimatu, park biurowy na Berliner Tor. Swoje biura ma tu m.in. IBM i Siemens. Jak dla mnie obraz kompletnej dehumanizacji korporacyjnej ;)

53.

54.

55.

56.

57.

58.

59.

60.

·
Registered
117 Posts
bede w Hamburgu od lipca do sierpnia jakos
postaram sie zrobic zdjec troszke ;)
napewno dzielnica Harburg gdzie bedzie moje lokum oraz inne zakątki
Pozdrawiam

·
bramaportowa.pl
11,057 Posts
Discussion Starter · #15 · (Edited)
^^ No to będziesz miał "parę minut" do centrum - ale za to plusem na pewno są niższe koszty mieszkania niż po drugiej stronie Łaby :)

edit: Chciałem "na szybko" wrzucić coś z Harburga ale mam go za bardzo porozrzucanego po różnych płytach.

·
bramaportowa.pl
11,057 Posts
Discussion Starter · #16 ·
Nobliwa i elegancka dzielnica Winterhude wzdłuż Alsteru (rzeki, nie jeziora). "Angielskie" rezydencje, prywatne nabrzeża i ... mosiężne tabliczki na mostach.

61.

62.

63.

64.

65.

66.

67.

68.

69.

70.

71.

72.

·
bramaportowa.pl
11,057 Posts
Discussion Starter · #19 ·
To prawda, że Hamburg jest chyba najbardziej kolorowym etnicznie miastem w Niemczech - nie wiem jak to jest w skali Europy (chociaż nie odczułem zbytniej różnicy pomiędzy HH a np. Amsterdamem). Chociaż czasami mnie to przeraża :p

Odnośnie Winterhude :) to mam przygotowany set z większym (przynajmniej jeśli chodzi o ceny i tzw. prestiż) wypasem - ale to chyba "przerzucimy" stronę? ;)

1 - 20 of 150 Posts