Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 24 Posts

·
Registered
856 Posts
Je tu zajem o Hdr fotky?
Nebo je to zbytecnost ktera vas nezajima?
Libi se vam hdr?
(Jestli tu podobne Tema uz je tak se omlouvam)

Priklad originalni fotky

Priklad Hdr

Fotka neni moje jen jsem se nudil a udelal Hdr efekt

·
Registered
1,219 Posts
^^

Pochybuji, že ta fotka je opravdové HDR. Z principu vzniku takové fotografie lze HDR dělat jen statické obrázky. :lol:

·
Registered
856 Posts
^^

Pochybuji, že ta fotka je opravdové HDR. Z principu vzniku takové fotografie lze HDR dělat jen statické obrázky. :lol:
Zajimave.
No pokud vim tak se daji delat i hdr videa...(ale to asi taky nebudou opravdovi)

notabene jaky je rozdil mezi opravdovim hdr a tim druhym hdr?:nuts:

·
Registered
6 Posts
Tohle je skvelej priklad prehnanyho HDR a jak se celkove HDR nema delat.

Spravny HDR se dela vyfocenim 3 fotek v RAW formatu, expozice napr. -2,0,+2 a nasledne se spoji dohromady a tonalne upravi.

·
Registered
80 Posts
Myslel jsem, že pro HDR stačí jedna fotografie ve formátu RAW a nebo 3 fotografie JPG s různými expozicemi, ale 100% jistý si nejsem.

Jinak ohledně HDR videa. Před časem se tady objevila HDR videa Brna (time lapse - časosběr), která vznikají nafocením řady statických snímků v daném časovém intervalu (řádově stovky až tisíce fotek), které se pak dají dohromady a vytvoří video. Sám jsem to nedávno zkoušel, z hodinového snímání jsem vytvořil asi 10 sekund dlouhé video, na každou jednotlivou fotografii jsem uplatnil HDR efekt (nejednalo se o pravé HDR, jen podobně vypadající efekt), takže výsledek vypadá trochu jako HDR video.
Video jsem umístil i na net, koho to zajímá, může se podívat. Bylo to focené obyčejným kompaktem s upraveným firmwarem, který umožňoval snímat automaticky snímky po každý např. 10 sekundách (intervalometr). Video zde: http://www.youtube.com/watch?v=Ji6nk9AJq34

Jinak HDR snímky se mi líbí, ale nic se nemá přehánět. Například výše uvedená motorka je fakt přehnaná...

·
Registered
1,219 Posts
Pravda, ve formátu RAW lze vytvořit jen jeden snímek pro nasledne "skládání" HDR. Takže rychle jedoucí motorka by neměla být problém. Sorry.

·
Registered
856 Posts
Hdr si musi kazdy udelat sam do vkusu se ti nikdo netrefi, a na vic ne kazda fotka je na Hdr vhodna protoze musi mit perfektni kvalitu...Ale jestli chces videt jak hrozne by to hdr vypadalo na te tvoji fotce..tak to udelam (abys nerek ze ti to treba nechcu udelat)

1 - 20 of 24 Posts