SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 901 Posts

·
.......
Joined
·
7,595 Posts
Stema e Bashkise Kavajë ne forme rrathore qe ka si simbolike sahatin e qytetit qe i perket vitit 1817Stema e Komunes GolemStema e Komunes SynejStema e Keshillit te Qarkut Tiranë
*te gjitha stemat e siperme mundesuar nga 7t;)
 

·
.......
Joined
·
7,595 Posts
Ka shume qytete ne Shqiperi me stema akoma me skandaloze se ato siper. Stema e nje qyteti s'duhet te jete ne asnje menyre pikture 3-dimensionale abstrakte. Sidomos per kohet e sotme kur dizajni i mire vazhdon te thjeshtezohes dita dites.
 

·
.......
Joined
·
7,595 Posts
Logo e tanishme e PDSH-se permban tre gabime te papranueshme ne dizajnin e shqiponjes:

1)Trupi i shqiponjes eshte i holle
2)Shqiponja nuk ka sy (te pakten ne shumicen e imazheve ku shfaqet logo ne internet)
3)Krahet nuk kane 9 pupla sic duhet te kete flamuri shqiptar
 

·
.......
Joined
·
7,595 Posts
Tashi jam duke u mor me logot e tre partive te tjera ne parlamentin shqiptar: 1)Partia e Likes; 2)Partia e Fatmir Gerdecit; 3)Partia e filozofit Nard Ndoka.
Nga 7 partite ne parlamentin shqiptar, 3 kane logo cilesore (PD, PS dhe PDIU). E vetmja parti qe do ngeli me logo te dobet do jete PBDNJ-ja e Dules. Ate s'kam per ta prek fare:eek:kay:
 

·
.......
Joined
·
7,595 Posts
Alsat ka nje nder logot me te bukura ne logosferen shqiptare. Logo shume elegante dhe e pershtatshme per nje kanal televiziv:)

 

·
.......
Joined
·
7,595 Posts
Nuk e besoj te jete ai flamuri i Skenderbeut. Duket si nji vizatim amator i koheve te sotme dhe jo dicka e lashtesise...
 
1 - 20 of 901 Posts
Top