Skyscraper City Forum banner
221 - 240 of 1691 Posts

·
.......
Joined
·
7,592 Posts
Tirona e ka stemen ekzistuese megjithese ka difekte tek ndarja dhe ngjyrat kane kontrast te papershtatshem per syrin.
Kruja eshte e veshtire me u bo se i mungojne detajet e vogla te kurora, perkrenarja dhe gjethet e verdha.
 

·
.......
Joined
·
7,592 Posts
Logo e ripunuar e Partisë Socialiste. Syri vezhgues nuk e dallon dot ndryshimin me logon e meparshme por 7t do e ilustroje ketu per ju.
Ndryshimi i pare qe vihet re eshte drejtshkrimi i fjales SHQIPËRISË. Hapesira e bardhe nuk eshte ne fakt e bardhe por e tejdukshme. Dhe me kryesorja, vijezimi i trendafilit eshte perfekt ne krahasim me logon origjinale.

 

·
.......
Joined
·
7,592 Posts
Kane ngel edhe 3 logo nga Bashkite e Shqiperise: Fushë Arrëzi, Libohova dhe Dropulli. Per Skraparin dhe Tepelenen me duhen ca foto qe e tregojne me dukshem stemen e ketyre bashkive. Sic e theksova ketu me pare, nje pjese e bashkive te mbetura kane logo te parealizueshme ose nuk kane logo fare.

Anetaret nga Kosova jane te mirepritur te fusin ketu logot e Komunave te Kosoves qe kane nevoje te ribehen. Une mund ti gjej edhe vete por vullnetarizmi i anetareve nga Kosova ketu e ben temen me terheqese:eek:kay:
 

·
Zog shqiptari
Joined
·
6,687 Posts
^^
Shume origjinale stema e Mirdites. Me pelqen edhe perzgjedhja e ngjyrave.

Stemat nga Kosova qe mundesh me iu qase, nese ke mundesi:

Komuna e Pejes:Komuna e Gjakoves:Komuna e Istogut:Komuna e Gjilanit (tmerr!! :eek:hno:)Komuna Ferizaj (Paint at its best) :Komuna Rahovec (me gjase kryetari i komunes e ka vizatu vet ose e ka kojpu nga ndonje comic :lol: )Komuna Drenas:Komuna Vushtrri:Keto si fillim cka mujta me i gjet si ma te lehta me i punu. Suksese.
 

·
.......
Joined
·
7,592 Posts
Stema e Mirdites eshte punu nga nji grafist prej Kosoves. U zgjodh stema fituese nga keshilli bashkiak pas nji konkursi te posacem. Grafistet nga Kosova jane me te afte dhe me krijues se ato ne Shqiperi.
 

·
Banned
Joined
·
1,542 Posts
Stema e Mirdites eshte punu nga nji grafist prej Kosoves. U zgjodh stema fituese nga keshilli bashkiak pas nji konkursi te posacem. Grafistet nga Kosova jane me te afte dhe me krijues se ato ne Shqiperi.
7t,sna i bere se sna i bere disa harta qe ti pata kerkuar para 1 viti e gjysme gati!:lol:
 

·
.......
Joined
·
7,592 Posts
Stemat e komunave te Kosoves jane tmerr!
Nese do i punoje si tjerat qe i ke punuar deri tash do beje pune te madhe 7t.:cheers:
Keto jane stemat e Kosoves qe do boj: Gjakovë, Istog, Junik, Klinë, Malishevë, Mitrovicë, Pejë, Shterpcë, Shtime, Skënderaj, Suharekë, Vushtrri.
 

·
Banned
Joined
·
1,542 Posts
7 mars 2015

7t do te te lutem per nje gje nese ke kohe.
Nese mundesh ta besh nje harte te Shqiperise dhe Kosoves se bashku,pra si nje harte,ti bashkosh hartat qe ke bere me pare dhe ti postosh qofte edhe vetem ne forumin tone.
E kam fjalen per komunat/bashkite e te dy vendeve tona,po pse jo edhe ato te rajoneve apo ato te plotat.
Besoj se do te ishte harta e pare qe paraqet vendet tona dhe komunat qarte,ka tjera por jane vetem si teresi e plote jo te ndara ne komuna apo rajone.
7 mars 2015

 

·
.......
Joined
·
7,592 Posts
Harten e Bashkive te Shqiperise te bashkangjitur me harten e Komunave te Kosoves? Ca kuptimi ka? Per patriotizem? Po komunat shqiptare ne IRJM, Serbi dhe Mal te Zi, te ngelen jashte? Pastaj ku do futet? Nuk e shof te llogjikshme.
 

·
Banned
Joined
·
1,542 Posts
Harten e Bashkive te Shqiperise te bashkangjitur me harten e Komunave te Kosoves? Ca kuptimi ka? Per patriotizem? Po komunat shqiptare ne IRJM, Serbi dhe Mal te Zi, te ngelen jashte? Pastaj ku do futet? Nuk e shof te llogjikshme.
Po pate kohe dhe deshire mund ti punosh edhe ato,mire do te beje.:cheers:

Perndryshe hartat si kerkova per patriotizem por thjesht te kem te qarte shtrirjen e kombit Shqiptare,njesoj siq i shoh perdite hartat e Europes apo te Botes ketu ne forum!
Nuk do te fajesoj askush per nacionalizem,por edhe nese e ben ndokush ska gje,ne rrime ketu tere kohen duke u treguar nacionalist e patriotet me te mdhenj dhe nuk kemi nje harte konkrete si dukemi ne ne harta p.sh.apo si do te dukej nje asociaion,bashkim i komunave Shqiptare ne Ballkan psh. qe eshte ide shume interesante,si do te dukej harta e ketyre komunave?!
Ne kete sens/aspekt e thash e jo ne ate formen qe po e dua per te analizuar si mezen!:lol:
 
221 - 240 of 1691 Posts
Top