Skyscraper City Forum banner
241 - 260 of 1691 Posts

·
Registered
Joined
·
1,152 Posts
Kane ngel edhe 3 logo nga Bashkite e Shqiperise: Fushë Arrëzi, Libohova dhe Dropulli. Per Skraparin dhe Tepelenen me duhen ca foto qe e tregojne me dukshem stemen e ketyre bashkive. Sic e theksova ketu me pare, nje pjese e bashkive te mbetura kane logo te parealizueshme ose nuk kane logo fare.

Anetaret nga Kosova jane te mirepritur te fusin ketu logot e Komunave te Kosoves qe kane nevoje te ribehen. Une mund ti gjej edhe vete por vullnetarizmi i anetareve nga Kosova ketu e ben temen me terheqese:eek:kay:

E ke bere Amblemen e Mbreteris se Dardanis?

Te uroj shendet e sukses ne cdo segment te jetes.
 

·
.......
Joined
·
7,592 Posts
Nga bashkite e mbetura te Shqiperise mund te bohet vetem Tepelena. Kam nji foto jo shume te dukshme te stemes qe e gjeta ne FB te nji tabele ndertimi dhe sic e thashe mund te bohet se detajet jane 95% te dukshme.
Bashkive te Klosit, Shijakut, Krujes, Konispolit dhe Skraparit i mungojne detajet.
 

·
.......
Joined
·
7,592 Posts
Nga qarqet e vendit kam bo Tironen dhe Kukesin. Jane ne punim stemat e qarqeve: Berat, Durrës, Elbasan, Korçë, Shkodër, Vlorë.
Jane te parealizueshme stemat e qarqeve: Dibër, Fier, Gjirokastër nderkohe qe Lezha edhe mund te bohet.
 

·
Registered
Senàtor ad vitam
Joined
·
6,823 Posts
Bashkive te Klosit, Shijakut, Krujes, Konispolit dhe Skraparit i mungojne detajet.
Nga nje hulumtim i gjate, arrita te gjej kete foto (frame).

Eshte relativisht e detajuar, perveç flakes mbi sferen ne te djathte te logos, qe nuk duket 100% ne detaj.

Do thene qe qasja e bashkive ne rrjet eshte 0 !!


Bashkia_Klos
by Alban B., su Flickr

VIDEO ORIGJINALE // Min 07:34
 

·
Registered
Senàtor ad vitam
Joined
·
6,823 Posts
Ajo e Klosit kam frike se eshte maksimumi qe gjendet ne rrjet, vetem te shkoje dikush e t'a fotografoje nga afer! :)

Ndersa per sa i perket Shijakut e gjeta ne nje dokument zyrtar te Bashkise Shijak dhe OSBE ne kuader te Community Development Plan.

Po deshe me ler adresen e e-mail ne PM dhe te sjell layer ne .PSD .
 

·
Registered
Joined
·
9,316 Posts
Discussion Starter · #253 ·
Bashkite . Sa nga keto jane bere ?

1. Malësi e Madhe
2. Shkodër
3. Vau i Dejës
4. Fushë Arrëz
5. Pukë
6. Tropojë
7. Has
8. Kukës
9. Mirditë
10. Mat
11. Klos
12. Lezhë
13. Kurbin
14. Dibër
15. Bulqizë
16. Durrës
17. Krujë
18. Shijak
19. Vorë
20. Tiranë
21. Kamëz
22. Kavajë
23. Elbasan
24. Librazhd
25. Belsh
26. Cërrik
27. Gramsh
28. Prrenjas
29. Peqin
30. Rrogozhinë
31. Pogradec
32. Maliq
33. Korçë
34. Pustec
35. Devoll
36. Kolonjë
37. Divjakë
38. Lushnje
39. Fier
40. Patos
41. Roskovec
42. Mallkaster
43. Berat
44. Kuçovë
45. Urë Vajgurore
46. Poliçan
47. Skrapar
48. Përmet
49. Këlcyrë
50. Vlorë
51. Selenicë
52.Himarë
53. Tepelenë
54. Memaliaj
55. Gjirokastër
56. Libohovë
57. Delvinë
58. Dropull
59. Sarandë
60. Livadhja
61. Konispol
 

·
.......
Joined
·
7,592 Posts
Bashkite . Sa nga keto jane bere ?
Livadhja nuk eshte bashki. Ketu e ke listen e sakte https://en.wikipedia.org/wiki/Template:Municipalities_of_Albania
Nga bashkite qe kane ngel, vetem 14 i mungojne logot. Tepelena, Kolonja dhe Konispoli do punohen se shpejti. Poshte eshte lista e bashkive qe i mungon logo:

Dibër, Divjakë, Finiq, Gjirokastër, Has, Kamëz, Këlcyrë, Klos, Krujë, Kurbin, Memaliaj, Prrenjas, Selenicë, Skrapar (14)

Dhe qarqet jane 3 gjithesej:

Dibër, Fier, Gjirokastër.
 
241 - 260 of 1691 Posts
Top