SkyscraperCity Forum banner
301 - 320 of 1719 Posts

·
Semi-Retired
Joined
·
7,449 Posts
Pa embleme kane ngelur keto Bashki:

Dibër
Gjirokastër (nuk kuptohet kush eshte zyrtare sepse jane dy)
Has
Kamëz (vazhdon te mbaje te vjetren me harten qe nuk eshte me aktuale)
Këlcyrë
Klos (nuk dallohen detajet)
Krujë (duhet perditsuar ne wiki)
Kurbin
Memaliaj
Prrenjas
Selenicë
Skrapar


Shumica nuk kan informacion ose nuk kane fare steme...
Hiq Krujen, 11 ne total jane pa stema
 

·
Semi-Retired
Joined
·
7,449 Posts

·
.......
Joined
·
7,738 Posts
Bashkia e Vaut te Dejes kishte nji logo te thjeshte dhe elegante dhe keta idiotet e zevendesun me nji shemtire me elemente nacionaliste. Tjeter shembull i asaj qe kam shpreh ktu me pare se ate qe prek dora e shqiptarit te Shqiperise kthehet nga lule oborri ne shkurre kenete.
 

·
Semi-Retired
Joined
·
7,449 Posts
Ditet e fundi jam marr pak me kete temen e Heraldikes Shqiptare duke u munduar te gjej logot dhe stemat e atyre qe mungojne... Diku ja dola, diku jo dhe diku pjeserisht.
Gjeta nje logo te bashkise Prrenjas te stampuar ne nje nga qeset e ndihmeva qe bashkia jepte per njerzit ne nevoje gjat dimritNuk eshte ndonje cilesi e madhe por stema ne vetvete duket e thjeshte dhe mund te behet.
 

·
.......
Joined
·
7,738 Posts
Nuk bohet ajo. Perkrenares qe eshte elementi kryesor i mungojne detajet. E vetmja menyre per momentin eshte te shkosh vete tek zyra bashkiake dhe te kerkosh nji kopje te stemes ose ta fotografosh me telefon dore.
Une ne fakt jam habit sesi nji bashki e rendesishme si Gjirokastra nuk as faqe interneti.
 

·
.......
Joined
·
7,738 Posts
Nga mesi i javes tjeter do filloj punen me logot e universiteteve. Shqiperia ka gjithsej 39 universitete dhe kolegje te akredituara. 15 jane publike dhe 24 private. Dy logo ekzistojne, ajo e Universitetit te Tirones dhe logon e Universitetit Polis qe bona para ca kohesh. Akademia e Sigurise dhe Akademia e Forcave te Armatosura nuk kane logo. Ngelin per tu punu pra 35 logo. Te gjitha jane te realizushme.
 
301 - 320 of 1719 Posts
Top