SkyscraperCity Forum banner
41 - 60 of 284 Posts

·
Registered
Joined
·
2,258 Posts
Dev yatırım: Bayraklı’ya Hilton geliyor

Özgün Şirketler Grubu'nun kuracağı Hilton Garden Inn İzmir Bayraklı, 2015'in ikinci yarısında hizmete başlayacak. Grup, İzmir Aliağa'da da otel yatırımı gerçekleştirecek.
Yurtdışında ve Türkiye'de altyapı ve tünel projeleriyle bilinen Özgün Şirketler Grubu, Bayraklı'ya Hilton Garden Inn İzmir'i kazandırıyor. 35 milyon dolara mal olacak otel, 2015'in ikinci yarısında hizmete açılacak.

Hilton Garden Inn İzmir'in temel atma töreninde konuşan Özgün Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Karakullukçu, turizm sektöründeki ilk yatırımlarını İzmir'de yaptıklarını söyledi. Karakullukçu, "35 milyon dolarlık yatırımla tamamlanacak Hilton Garden Inn Izmir, Bayraklı'da 9 süit, 195 oda bulunacak. Ayrıca toplantı salonları, 250 kişilik restoranı ve Körfez manzaralı barıyla oteli 2015 yılının ikinci yarısında açaçağız" dedi.

ALİAĞA'YA DA OTEL
Üç yılda 150 milyon dolar yatırımla toplamda 5otel projesini hayata geçirmeyi amaçladıklarını dile getiren Karakullukçu, "Bu yıl Hilton Garden Inn Izmir, Bayrakli’nın yanı sıra biri Trabzon, diğeri İzmir Aliağa Çandarlı'da olmak üzere iki otelin daha temelini atmayı planlıyoruz. Özgün Turizm Yatırımları’nın ayrıca biri Yunanistan’ın Selanik şehrinde, diğeri bir Balkan ülkesinde olmak üzere yurtdışında iki adet otel projesi bulunuyor. Bu yurtdışı otellerini de önümüzdeki 5 yıl içinde misafirleriyle buluşturmayı hedefliyoruz" diye konuştu.
Karakullukçu, İzmir’in yatırım yapmak üzere çok önceden beri takip ettikleri bir şehir olduğunu belirterek, şöyle konuştu: “Her yıl 1.5 milyon yabancı, 600 bin yerli turist çekiyor. Son yıllarda artan kruvaziyer turizmini de göz önünde bulundurduğumuzda, kentin ne denli büyük bir turizm potansiyeline sahip olduğunu görüyoruz. Ayrıca kent, 5 bin yıllık geçmişi ve çevresindeki tarihi bölgelerin çokluğuyla önemli bir turizm ve kültür merkezi. Buna rağmen İzmir’in ülkemizdeki yatırımlardan hak ettiği payı aldığı düşünmüyoruz. Biz de hem bu fikirden yola çıkarak hem de İzmir’e duyduğumuz özel sevgi sonucu Hilton Garden Inn Izmir, Bayraklı projemize başladık."

YÜRÜYÜŞ MESAFESİNDE
Hilton Garden Inn Izmir, Bayrakli’nın, bölgenin otel açığını kapatmada önemli bir rol oynayacağını da sözlerine ekleyen Karakullukçu, “Kentin kavşak noktası Bayraklı aynı zamanda İzmir’in kentsel dönüşümle yenilenen bir bölgesi, bu anlamda şehrin yükselen yıldızı. İnanıyorum ki Hilton Garden Inn Izmir, Bayraklı oteli de konsepti, ulaşım ağlarına yakınlığı ve Bayraklı’nın kent merkezine yürüyüş mesafesinde olmasıyla İzmir’in yeni çekim merkezi olacaktır” diye konuştu.

http://www.egedesonsoz.com/haber/Dev-yatirim-Bayrakli-ya-Hilton-geliyor-/869520
 

·
Registered
Joined
·
2,669 Posts
Evet bence de çok iyi oldu bu otel yatırımı. Bu bölgenin otel yatırımına ihtiyacı vardı. Sadece AVM gökdelenle şehir büyümez, otel yatırımları da artmalı. Üstelik çok katlı olmasına gerek yok. Sahilde az katlı binalar, arkaya doğru ise çok katlı yapılar daha iyi olur.
 
41 - 60 of 284 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top