SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 32 Posts

·
digitisebanking.com
Joined
·
1,917 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Wczoraj w godzinach wczesnopopołudniowych byłem w warszawskim Hiltonie. Przede wszystkim chcę podziękować kierownikowi budowy, panu inżynierowi Markowi Woźniakowi za zorganizowanie wycieczki, a także Asi Woźniak za zaproponowanie mi takiej eskapady.

W środku trwają prace wykończeniowe, układane są instalacje, nie ma jeszcze sufitów podwieszanych. Wejście z podjazdem znajduje się od Wroniej.Wewnątrz znajduje się przestronny i wysoki hall. Będzie on pełnił funkcję ogrodu zimowego.W trzonie budynku są osobne windy dla gości i dla obsługi. Na górę jechaliśmy jedną z wind dla obsługi.Ostatnie piętra pełnią funkcje techniczne. Patrząc z dołu można zauważyć, że 2 ostatnie poziomy okien są techniczne - z kratkami zamiast szyb. Po wyjściu na dach trafiamy w gąszcz klimatyzatorów.Do czyszczenia elewacji będzie służyć specjalna "winda".Teraz panoramy. Zaczynamy od południa.

Obracamy się w kierunku wschodnim.
Krecimy się dalej, w kierunku północnym.


Tereny po Browarze.Kierunek północny, wzdłuż Wroniej. Mirów - Dziki Zachód..Budowa na rogu Chłodnej i Wroniej.WTTKierunek zachodni. Dalsza Wola. Młynów.


Czyste, Róża Luksemburg.Muzeum Powstania W-wskiego. Taras widokowy już otwarty.Skręcamy w kierunku południowym. Czyste.


Widok z niższych pieter. Teren pod Centrum Grzybowska.Przechodzimy do części niższej Hiltona (strona południowa).
Pod sufitem widać masywne kratownice. Dla powiększenia przestrzeni nie zostaną one zabudowane.

Od strony bloków przy Łuckiej jest basen.


Trwa układanie schodów.Na niższym poziomie jest najwięszka w kraju sala balowa.Pod poziomem terenu znajduje się 3-poziomowy parking (wjazd od strony południowej). Widoczne na zdjęciu podpórki podtrzymują strop na czas przebudowy - część powyżej została wykupiona przez firmę estońską na kasyno.Otwarcie budynku opóźnia się. Obecnie najbardziej realnym terminem jest październik br. Na grudzień jest już zarezerwowana sala bankietowa na Zjazd Lekarzy.
Budimex-Dromex nie przeprowadzi ostatnich robót wykończeniowych. Tym zajmie się już chyba użytkownik budynku. Inwestorem budowy są osoby z kapitałem izraelskim. Niestety wciąż nie wiadomo, czy na otwarciu pojawi się Paris Hilton;)
 

·
Registered
Joined
·
3,979 Posts
Wielki Dzieki :cheers: Fotki super - wiele nowych perspektyw :)

Widoczki... zroznicowane :) Jest wiele miejsca na zbudowe (w tym i wysoka) wiec poczulem ulge po tym jak na Woli ostatnio cos przycichlo powyzej 80m. Trzeba byc spokojnym :) Naprawde widoki z Hiltona mnie uspokoily :)


PS1.
Robiles fotki z dachu ? A jesli nie to przez szybe ? Jesli przez szybe to musza byc strasznie czyste :D

PS2.
Czy w czwartek jakos kolo 10 przed Nowym Swiatem (Rondem de Gaulle'a) od strony mostu poniatowskiego spacerowales wraz z osoba towarzyszaca ktora przemieszczala sie na rowerze ? :)
 

·
Pan od przyrody
Joined
·
3,246 Posts
Bardzo ładne zdjęcia, tematycznie i technicznie.

Widać co to zawsze, hektary wolnego miejsca pod zabudowę, to z jednej strony jest bardzo optymistyczne z drugiej smutne.

Ale trzeba być dobrej myśli:)

AGC, czy na dachu jest planowana zieleń? Nie mówię tu o drzewach ani nawet o krzewach, ale wiem, że robi się teraz bardzo często nie tylko ze względu na prawo ale i estetykę ogrody skalne (czytaj roślinność wrzuconą np do keramzytu;) )sadzi się rozchodniki, czy inną roślinność, która nie wytwarza zbyt dużej masy i nie ma zbyt dużych wymagań co do siedliska.
Związane to jest z programem zielone płuca miasta, ale nie znam jego szczegółów...
 

·
digitisebanking.com
Joined
·
1,917 Posts
Discussion Starter · #10 ·
rcube said:
PS1.
Robiles fotki z dachu ? A jesli nie to przez szybe ? Jesli przez szybe to musza byc strasznie czyste :D
i z dachu i przez szyby (na ostatnim przeszklonym pietrze). szyby nie sa czyste, dlatego wrzucalem glownie zdjecia z dachu. ale np. w kierunku polnocnym zdjecia sa przez szybe, bo dachem nie mozna tam podejsc.
Wogole dach jest bardzo "pokrecony". wszedzie coolery. od wyjscia na dach do szczytu (skad mozna robic fotki) trzeba pokonac dwie kilkumetrowe drabiny:)
PS2.
Czy w czwartek jakos kolo 10 przed Nowym Swiatem (Rondem de Gaulle'a) od strony mostu poniatowskiego spacerowales wraz z osoba towarzyszaca ktora przemieszczala sie na rowerze ? :)
nie:) w tym czasie bylem w szkole.
 

·
digitisebanking.com
Joined
·
1,917 Posts
Discussion Starter · #11 ·
kafarek said:
czy wiadomo juz coś na temat następnych wiezowców mieszkalnych:?
jeszcze nie bylo przetargu, ale kierownik budowy mowil, ze jego firma bedzie startowac takze do przetargu na te apartamentowce. wiec sprawa aktualna..
Super fotki!
dzieki:)
Moderatorzy niech przeniosą wątek do elitarnego działu Wiezowce i Panoramy!
dalem w tym dziale, bo w opisie dzialu jest "relacje i zdjecia z budowy". ale jesli modzi uznaja, ze miejsce jest w dziale panoram to ok:)
 

·
digitisebanking.com
Joined
·
1,917 Posts
Discussion Starter · #12 ·
Stompi said:
AGC, czy na dachu jest planowana zieleń?
nie, po prostu nie ma tam na nic miejsca.
dach jest juz praktycznie ostatecznie zagospodarowany. jak wspominalem wczesniej, i co widac na fotkach, praktycznie caly dach (sklada sie on nie z jednego ale z 2 czy 3 poziomow) jest zajety przez klimatyzatory.
 

·
Pan od przyrody
Joined
·
3,246 Posts
Zależy ile tam jest miejsca, jesli jest kilka takich miejsc jak tamto co wyszczególniłem to nie ma przeciwskazań, ale jęsli jest go niewiele to z reguły tego się nie robi.
 

·
Boxes rule
Joined
·
1,509 Posts
O Ty skubancu! ;) Gratuluje :) Swietna fotorelacja :applause:

A moze by sie udalo zalatwic taka wyprawe dla wiekszej grupy forumowiczow?

Widoki jak dla mnie bardzo ciekawe, bo nowe i dzialajace na wyobraznie. Tu na przyklad mozna zobaczyc poszerzona grzybowska:

 

·
Miastolub
Joined
·
3,736 Posts
Wieżowiec taki sobie, a panoramy wstrętne- same blokowiska... Ale gratulacje dla zdobywcy drapacza i dzienx za świetne fotki (FOTKI, bo panoramy Wawy paskudne ;) )
 

·
Moderator
Joined
·
8,346 Posts
Woow, gratulacje Adam :eek:kay::D Bardzo ciekawa fotorelacja, fajne nowe perspektywy (chociaż sama okolica jak wiadomo raczej niefajna :)). Ale wątek jednak przenoszę w odpowiednie miejsce..
 
1 - 20 of 32 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top