SkyscraperCity banner

1 - 20 of 22 Posts

·
Registered
198 Posts
Discussion Starter #1
Na SkyscraperCity często pisze się o stawianych w Polsce dworkach/pałacykach/hacjendach...Chcę tutaj pokazać podobne (według mnie) zjawisko w Kanadzie.

Zdjęcia pochodzą z nowobudowanej dzielnicy "Dix30" na Brossard - suburbiach Montrealu. Ceny domów na zdjęciach wachają się między pół a 1,5 miliona dolarów kanadyjskich.

Część tych domów może i nie wyglądałaby źle, gdyby nie fakt że w stosunku do swojej kubatury stoją na śmiesznie małych działkach.

No i gwóźdź programu :lol:

Przepraszam za jakość, ale muszę to pokazać.

·
Registered
2,539 Posts
Hehe, rozbawiają mnie takie domy. Choć ich plus w stosunku do polskich pałacyków jest taki, że mamy do czynienia tutaj z lepszymi materiałami...

·
que conoce muchos idiomas
7,097 Posts
^^ To samo chciałem napisać. Chociaż wygląda to jak wioska bogatych smerfów, to jednak kamień i uspokojone barwy dachów, trochę ratują tę architekturę.

Tutaj widzę wyraźną inspirację budynkiem parlamentu w Wiedniu :hilarious
Czy ja wiem czy to kamien? Nie zdziwilbym sie gdyby to byla jakas obudowa z "plastyku".
No i proporcje te domu maja calkiek ok, lepsze od polskich cudactw.

·
Poor Leno
7,643 Posts
^^ Proponuję poczytać o architekturze, bo nie jest to nauka tylko dla architektów, a w ten sposób wyrażasz tylko swoją ignorancję.

Tak na prawdę najgorsze w tych budynkach jest to, że przez te drobne detale stają się one pośmiewiskiem, co jest tym bardziej smutne, bo wykończenie (jak podejrzewam) mają bardzo dobre.

Tradycja - to jest grodzone osiedle? Przy okazji prosiłbym o trochę zdjęć 'kanadyjek' (domów kanadyjskich) - w Polsce zyskują na popularności.

·
Registered
198 Posts
Discussion Starter #8
^^
Tradycja - to jest grodzone osiedle? Przy okazji prosiłbym o trochę zdjęć 'kanadyjek' (domów kanadyjskich) - w Polsce zyskują na popularności.
Coś mi się wydaje że jesteście bardziej pobłażliwi niż zwykle ;)

Nie, to nie jest grodzone osiedle. Nie widziałam takich w Montrealu. Ale jest "Safe by design" czy jak to się tam nazywa. Jest tylko jedna brama wjazdowa, a na tym zdjęciu widać jak to wygląda z głównej ulicy.
http://img148.imageshack.us/img148/3047/sf0423182819.jpg

A co do domów kanadyjskich...musiałbyś mi pokazać jakiś przykład, ale pamiętam że widziałam jakiś folder w Polsce i te domki mi niczego nie przypominały. :lol:

·
Poor Leno
7,643 Posts
^^ No ja właśnie dlatego prosiłem o zdjęcia, bo nie wiem na ile te polskie 'kanadyjskie' mają się do tych oryginalnych z Kanady;). Co do grodzenia - dzięki - tak myślałem. Tak na prawdę to jest zasadnicza różnica między Polską i Kanadą.

·
przestrzeń-ludzie-miasto
32,297 Posts
W sumie wygląda podobnie jak w Polsce: te które naśladują historyczne wzorce domów czy willi są w miarę znośne. Szczególnie jeśli nie są przeładowane detalem Np.
http://img109.imageshack.us/img109/2933/sf0043206369.jpg

Te które próbują wprowadzać do architektury zwykłych domów elementy pałacowe (kolumnady, portyki, arkady etc.) są zdecydowanie niezjadliwe.

·
Registered
1,107 Posts
O ile same domy jeszcze nie wyglądają tak źle,to te figurki typu rzymski wojownik czy tam jakiś angielski strażnik, to wyjątkowy kicz.

·
Registered
198 Posts
Discussion Starter #20
O ile same domy jeszcze nie wyglądają tak źle,to te figurki typu rzymski wojownik czy tam jakiś angielski strażnik, to wyjątkowy kicz.
To dziadki do orzechów - akurat najmniejszy problem bo znikną po świętach, ale Rzymianie mnie zastrzelili i wiem że są tam nie od wczoraj.

1 - 20 of 22 Posts