SkyscraperCity banner
1 - 20 of 66 Posts

·
Hong Kong lover
563 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Zainspirowany wątkiem o Freedom Tower (okropieństwo!) postanowiłem założyć wątek o nowym, właśnie budowanym, najwyższym wieżowcu w drugiej wieżowcowej stolicy świata - Hong Kongu.

Podstawowe informacje:
Budynek będzie miał 484 metry (490 licząc od poziomu morza) i 118 pięter. Został zaprojektowany przez bardzo dobrze znaną pracownię KPF. Ukończony, stanie się integralną częścią kompleksu Union Square zbudowanego nad stacją metra Kowloon Station, która jest częścią systemu transportowego dowożącego ludzi na wybudowane w latach 90-tych lotnisko Chep Lap Kok. Pierwsze piętra ICC zostaną oddane do użytku w 2008 roku. Całość zostanie ukończona w 2010.

I trochę ciekawostek:
- Pierwszy raz, najwyższy budynek w Hong Kongu nie będzie się znajdował na wyspie ale w Kowloon (po drugiej stronie Zatoki Wiktorii).
- W budynku będzie się znajdował sześcio gwiazdkowy Ritz Carlton Hotel. Wraz z lobby na wysokości 425 metrów będzie najwyżej położonym hotelem w na świecie.
- ICC będzie posiadał 59 wind. Najszybsze będą się poruszać z prędkością 9 m/s!
- Podróż metrem na lotnisko potrwa tylko 20 minut!
- Budowa jak na razie postępuje w żółwim tempie. Najprawdopodobniej rozkręci się na dobre gdy zostaną ukończone powstające tuż obok dwie ponad 250-metrowe US5 i US6. W tej chwili ICC osiągnął wysokość około 80 metrów.

Rendery:
- ten pierwszy już trochę nieaktualny

- dwie wieże obok to US5 i US6 również w budowie

Ostatnie fotki z budowy:
fatshe said:
30th April,2006

Plan całego kompleksu. ICC na niebiesko, US5 i 6 na różowo, stacja metra na czerwono a na łososiowo ukończone już różne mieszkaniówki:

I jeszcze rendereki osławionej Bramy Zatoki Wiktorii, którą ma stworzyć ICC wraz z istniejącym już IFC2 na Hong Kong Island:

W mojej subiektywnej ocenie wieża zapowiada się świetnie. Niby jest to zwykłe pudełko, ale ma w sobie to coś. ICC jest nowoczesny, drapieżny i po prostu piękny. Nie mogę sie doczekać końca budowy! Wady projektu? Podobnie jak inne wieże w kompleksie, wszystkie stoją na gigantycznym podium które nie ma sklepów ani żadnych usług na parterze. Intensywnego, tak charakterystycznego dla HK życia ulicznego raczej wogół ICC nie ujrzymy.

Na koniec pytanie do was. Czy ja przypadkiem juz nie tworzyłem kiedyś takiego wątku? Bo coś mam takie wrażenie :crazy:

·
Registered
6,331 Posts
Ja chętnie bym zobaczył takie pudełko w Warszawie tylko w naszych realiach czyli pewnie max. 250 metrów ( oczywiście po zakupieniu jakiejś nieruchomości u Borowskiego ;) )

·
Kapitan Paleta
165 Posts
podoba mi sie motyw pionowych scian zginajacych sie jakby do ziemi i tworzacych taki prawie plaski, poziomy dach. :D

zreszta przy tym najdalej wysunietym 'daszku' bedzie wejscie do budynku i pod tym dachem bedzie bezposrednie wejscie od stacji metra.

ogolnie jeden z najlepszych obecnie budowanych wiezowcow. ladniejszy nawet od Burj Dubai moim zdaniem.

·
Urban experience...
2,338 Posts
Uwielbiam ten budynek, choc mogli by sie bardziej pospieszyc :( Gdy zostanie ukonczony caly plac musi byc swietny widok z ziemi, z kazdej strony wysokie wieze, "przez szpary" miedzy budynkami zapewne bedzie widac wyspe...

·
Registered
934 Posts
zajebisty :) szkoda ze nie ma tanich wycieczek do HK takich 2 dniowych, wrzucaja Cie do centrum ogladasz wszystkie warte uwagi budynki, potem na lotnisko i do polski :p

·
Urban experience...
2,338 Posts
Na porzadne zwiedzanie potrzeba okolo tygodnia. Chyba ze preferujesz wycieczki typu: Tu jest BOC, tu IFC, tu prom na Kowloon, a tam sa toalety...
Szczerze mowiac zaczalem sie zastanawiac czy w przyszlosci nei zorganizowac sobie wycieczki do Hong Kongu. Pozwiedzac powiedzmy 4 dni, pozniej poleciec na 2 tyg. do Japonii. Powrot do HK, kolejne trzy dni zwiedzania i powrot do Wawy, lecz znajac koszty biletow i zycia w tych panstwach to marzenie chyba nigdy sie nie spelni, choc kto wie...

G

·
Duopolis said:
- W budynku będzie się znajdował sześcio gwiazdkowy Ritz Carlton Hotel. Wraz z lobby na wysokości 425 metrów będzie najwyżej położonym hotelem w na świecie.
A nie siedmio? Kiedyś czytałem że ma tam powstać drugi na świecie siedmiogwiazdkowy hotel. Może sie coś zmieniło, bo to było daaawno dosć :)

·
心在臺灣
9,883 Posts
maly update

9 czerwca, zdjecie postowane przez Skybean

14 czerwca, zdjecie Endophins

i jeszcze male porownanie (Aboveday, SSP)

porownanie z Bank of China (Aboveday, SSP)

·
Urban experience...
2,338 Posts
Era morskich przewozow pasazerskich minela:), chyba ze chodzi ci o majtkow na statkach handlowych ;), bo promy nie plyna tamtedy zbyt czesto.

IMO ten obrazek wyglada wspaniale i wprost nie moge sie doczekac jak to bedzie wygladac "w realu". Szkoda ze nie buduje sie jakis super wysokich budynkow (oczywiscie w skali HK) w Kowloon naprzeciwko IFC, poniewaz odleglosc miedzy brzegami wynosi raptem poltora kilometra i efekt bylby jeszcze lepszy niz teraz (ICC jest nieco oddalony)
PS: Fajnie wyglada most Shin Ma (jakies 100pikseli na lewo od ICC)

·
Registered
696 Posts
Jak dla mnie jest super. Niezle wyglada porownanie z Bank of China ktore zaprezentowal Taipei Walker.
Zeby u nas powstalo chociaz cos tej klasy, ale o polowe mniejszego to juz by bylo super i wszyscy bysmy piali z zachwytu.

·
Hong Kong lover
563 Posts
Discussion Starter · #20 · (Edited)
Update z 13 lipca. Budowa wreszcie ruszyła z kopyta, rdzeń rośnie w tempie około piętro/5 dni, budynek mierzy juz około 120 metrów.

fatshe said:
13th July,2006

Na prawo od ICC stoi Harbourside, 255m, znośny, nawet może się podobać, a na prawo od Harbouride 231 metrowy brązowy kloc...
przepraszam, oczywiście super elegancki The Arch. Jak dla mnie największa wtopa całego kompleksu, którego wieże może
nie są wybitne (prócz US5&6 i ICC) ale na jakimś poziomie, a tu nagle coś takiego. W dodatku znajdują się w nim jedne z
najdroższych apartamentów na świecie. Pethouse na szczycie The Arch poszedł za 20 mln $ :crazy:

1 - 20 of 66 Posts