Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 86 Posts

·
Registered
369 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Cześć wszystkim!

W tym wątku zobaczymy głównie zdjęcia z centrum HK z dwóch wpraw (2014, słoneczne dni styczniowe, okolice chińskiego Nowego Roku, oraz ponure deszczowo-burzowe majowe). Główną różnicę będą stanowić warunki pogodowe :) Poza miastem pojawi się także kilka fotek "ze wsi".

Na początek zdjęcia obrobione, później poleci życiówka. Zaczynamy :)

1.

najpierw zobaczmy central, dzielnicę biznesową.

2.

3.

charakterystyczne budynki bo prawej to http://en.wikipedia.org/wiki/Lippo_Centre_(Hong_Kong)

4.

5.

dużo kładek. w praktyce po centralu można się poruszać nie schodząc na poziom jezdni.

6.

7.

8.

główna aleja.

9.

zewsząd napiera luksus. porsche? biedak ;)

10.

·
Registered
369 Posts
Discussion Starter · #2 ·
11.

na wyspie hong kong w odległości 1-2km od zatoki zabudowa wspina się na wzgórza. z grubsza mi to przypomina nasza gdynię. z tym gęstość i wysokość przemnożyć przez 1000 :)

12.

13.

w ciasnych uliczkach bezpośrednio sąsiadujących z zabudową wysoko-szklano-betonową znajdziemy również targ.

14.

15.

16.

·
Registered
369 Posts
Discussion Starter · #4 ·
23.

24.

25.

widok w drugą stronę.

26.

i w bok :)

27.

piętrowe tramwaje. reklamowany produkt pochodzi z japonii. mając na uwadze antyjapońskie protesty z z 2012 w chinach kontynentalnych na taki tramwaj pewnie poleciałyby jajka.

28.

·
Registered
369 Posts
Discussion Starter · #5 ·
29.

30.

31.

kolejna boczna uliczka w ceniu wieżowców obfituje w knajpki.

32.

33.

jedna z tańszych knajpek. wszystko po 15-17hkd. (6-7zł). niska cena kosztem malutkich porcji. normalny objad to koszt rzędu 70-150hkd.

34.

promem star ferry za zaledwie 2 hkd (80gr) dostaniemy się na drugą stronę zatoki wiktorii.

35.

przed nami kowloon :)

·
Registered
1,139 Posts
Oj,kolejny wątek,który będę śledził z zapartym tchem.Jak ja Ci zazdroszczę. Możesz napisać więcej o kosztach podróży,pobytu itp.?

·
Registered
369 Posts
Discussion Starter · #9 ·
Zapraszam zatem na rejs po Zatoce Wiktorii :)

36.

37.

38.

39.

40.

41.

42.

Taki pocztówkowy widok. Tylko jakim cudem dżonka płynie z prawie całkowicie zwiniętymi żaglami? ;)

43.

44.

·
Registered
369 Posts
Discussion Starter · #10 · (Edited)
45.

46.

47.

Opera.

48.

49.

Zagadka :)

50.

51.

52.

Apokaliptyczne wizje ;)

53.

54.

Jesteśmy już na bulwarze.

55.

56.

HK znany jest też z kina. Na tv4 czasem coś leci. Znajdziemy więc tu lokalną aleję gwiazd.

57.

Kto rozpozna wygrywa zegarek ;) Przed pomnikiem tego oto bohatera znajduje się również gwiazdka jednego z najbardziej uznanych hongkońskich reżyserów – Wong Kar-Waia. Może któryś kinoman kojarzy? https://www.youtube.com/watch?v=KZda7nWftQI

Oj,kolejny wątek,który będę śledził z zapartym tchem.Jak ja Ci zazdroszczę. Możesz napisać więcej o kosztach podróży,pobytu itp.?
Bilet tam i spowrotem to koszt rzędu 2300-2500zł (z Aeroflotem - dla odważnych). Dla Polaków wizy nie trzeba. Sam HK drogi, ale chyba podstawowe wyżywienie i pobyt w hostelu i tak chyba wychodzą taniej niż np. w Londynie czy Paryżu. Jeśli chce się pobyć tam ekonomicznie to na każdy dzień trzeba liczyć ok. 100zł. Nocleg np. w legendarnym międzynarodowym kociołku Chungking Mansions w samym centrum przy Nathan Rd to 70-100hkd. Może się jednak trafić pokój bez okna, albo o powierzchni 2m^2. Lepsze hotele odpowiednio drożej (aczkolwiek cena nie musi stanowić o jakości; w Szanghaju wynajęcie apartamentu o pow. 100m^2 w widokiem na Pudong kosztuje porównywalnie z pokojem 4x3 w "hotelu" w centrum HK z 6. łóżkami). Komunikacja droga. Przejazd metrem to koszt rzędu 15-27hkd (na koniec linii). Przy przejazdach tunelami pod zatoką doliczamy 7hkd. Z taksówek nie korzystałem. Miałem o tyle komfortową sytuację, że w tym czasie studiowałem w Chinach, a za jednym razem jako, że byłem w roli przewodnika to miałem atrakcje za darmo :)

Poza tym pochodzę z Tarnobrzega, pozdrawiam sąsiada :)

·
3D
7,280 Posts
Fajne ujęcie 17, 18, 19, klimat jak z lat 90. 23 i 25 też mają coś w sobie. Kilku fanów kina azjatyckiego znalazłoby się na forum ; )

·
Registered
369 Posts
Discussion Starter · #12 · (Edited)
57.

Na następnych zdjęciach zobaczymy Kowloon. W wolnym tłumaczeniu nazwa tej dzielnicy brzmiałaby "dziewięć smoków". Jedna z jej części zw. Mong Kok jest jednym z najgęściej zaludnionych miejsc na świecie.

58.

59.

Tsim Sha Tsui.

60.

61.

Mapka poglądowa. Jesteśmy w okolicach prawego dolnego rogu. Byliśmy na wyspie Hong Kong, teraz jesteśmy na Kowloon, gdzie będziemy zwiedzać obszar od Tsim Tsa Tsui, Mong Kok do Kowloon Tong, a w dalszych postach skoczymy na mniej skażoną cywilizacją wyspę Lantau (gdzie zobaczymy m.in. największego Buddę na świecie oraz wioskę rybacką na palach).

62.

63.

64.

65.

66.

·
Registered
369 Posts
Discussion Starter · #15 ·
80.

Targ mięsny. Po prawej stronie leżała głowa konia. Niestety nie załapała się.

81.

82.

83.

84.

·
Registered
650 Posts
Te zdjęcia rewelacyjnie oddają trzewia miasta. Niezwykły talent reporterski. A przy tym brak hiperpoprawności. Gratuluję.

·
Registered
369 Posts
Discussion Starter · #20 ·
Dziękuję :) Lecimy tutaj:

106.

Zżynka z pomysłu pewnego fotografa zamieszkałego w HK ;)

107.

108.

109.

1 - 20 of 86 Posts