SkyscraperCity banner
1 - 20 of 60 Posts

·
Registered
4,158 Posts
Ale tragedia - jakbym musiał tam mieszkać , to chciałbym na tyle wysoko , że jakbym chciał skoczyć , to abym na 100 % się zabił . Teraz to dopiero doceniam co to znaczy mieć do na przedmieściach ;)

·
digitisebanking.com
1,918 Posts
ciekawe zdjecia. troche moze sie w glowie zakrecic. na wielu to bardzo slumsowato wyglada. a przeciez HK to jeden z najbogatszych regionow na swiecie. I tak chcialbym tam pomieszkac. To taki NYC, tylko pewnie bogatszy:)

·
Registered
4,029 Posts

O BOZE, tam już chyba się nie opłaca budować nisko.

Ja np. nie mógłbym na takim osiedlu mieszkać, umarł bym z braku przestrzeni.

Natomiast strefa DownTownu jest po prostu cudna, chyba największe zagęszczenie wieżowców na świecie.

·
Registered
352 Posts
niestety musieli iść w górę ponieważ miasto Hong Kong jest otoczone górami terenów nadających się pod budowę bloków jest naprawdę mało gdzieś tych ludzi trzeba było upchać więc postawiono na wysoką zabudowę
te bloki na zdjęciach to prawdziwe slumsy kiedyś korciło mnie zajrzeć jak to wygląda w środku wierzcie mi nasze kommi bloki to luksus w porównaniu z tymi ponad 100m blokami część tych mieszkań nie ma łazienki a tylko jeden pokój w którym jest wszystko(kuchnia, sypialnia ,itp.) łazienki są po jednej stronie korytarza w takim bloku a stan ich jest tragiczny
Oczywiście jest dużo nowego budownictwa mieszkaniowego których standardy nie odbiegają od naszych ale te zaczęto budować dużo później

·
Homo Skyscraperus
22,126 Posts
w jeden taki z pol Wawki by sie upchnelo :p Co to za giganty!!! Koszmary bede miec!! No, ale zawiodlem sie... taki blokowy temat i bez dedykacji dla mnie ? :>

·
Registered
1,545 Posts
Taipei Walker, myslalem ze tez masz podobne zdjecia?

Ponad 70 procent HK to tereny niezabudowane, zielone.

Normalka:

Zrobilem nawet zdjecie tego samego bloku co gosc:

Z autostrady:

Ale gosc dramatyzuje, to zycie nie wyglada tak zle:

·
Registered
4,029 Posts
Gośc czyl ja... :)

Oj dla mnie wygląda źle i co z tego, że na dole jest ładnie jak obojętnie w którą stronę spojrzę i tak widzę ogromne ściany betonu.

·
Banned
29,118 Posts
ciekawe miasto

·
Hong Kong lover
563 Posts
Właśnie zmieniłem zdanie odnośnie przeprowadzki w przyszłości do Hong Kongu.... KOSZMAR!!!! :runaway: Ja rozumiem że mało miejsca ale chyba można to było ESTETYCZNIEJ zaprojektować. Nawet nawięksi komuniści nie budowali czegoś takiego! A przecież HK to kapitalistyczny raj!

·
心在臺灣
9,883 Posts
Discussion Starter · #15 ·
MIKI, mysle ze Jaroslawowi chodzilo o autora zdjec. Oczywiscie ze dramatyzuje, zauwazcie ze poza ostatnim zdjeciem nie ma praktycznie kontekstu, widzimy tylko beton i rzedy okien. Niesamowite!

Wiekszosc zdjec (jesli nie wszystkie) prezentuje panstwowe budownictwo, mialem kiedys okazje mieszkac w jednym z takich na Nowych Terytoriach, daleko daleko od centrum, godzine jazdy autobusem. Wygladal na lata 80-te, to znaczy mial "tylko" 30-ci kilka pieter a takie 30-to pietrowce budowano w latach 80-tych (odpowiednio 40-to pietrowce w latach 90-tych i 50-cio pietrowce obecnie). Mieszkanko bylo male ale bardzo wygodne, standard wyzszy od lat 80-tych w Polsce, napewno budowane obecnie sa o odpowiednio wyzszym standardzie.

Porownanie z osiedlem Za Zelazna Brama chyba troche nie na miejscu bo w centrum HK (obok centrum na Mid Levels) "mieszkaniowka" wyglada jak ponizej. To juz predzej Bemowo itp. Jak dla mnie wciaz lepiej. Widac wyzszosc kapitalizmu nad komunizmem ;)

·
心在臺灣
9,883 Posts
Discussion Starter · #16 ·
Troche moich zdjec

wyrwane z kontekstu

i to samo w kontekscie, to wszystko jeden budynek-kompleks, takie male miasto

kolejne

a tu juz stare, wertykalne slumsy

nad swiatynia

na zachod od Central

zblizamy sie do Central, Sheung Wan, zabudowa mieszana

·
心在臺灣
9,883 Posts
Discussion Starter · #17 ·
Central, centrum biznesu, tu nie ma miejsca na niedokonalosc (poza tymi Filipinkami w niedziele)

w niedziele niektore ulice sa zamykane i okupowane przez Filipinki, masowo zatrudniane jako sluzba domowa

a to wszyscy znamy i kochamy

·
Registered
8,887 Posts
Dla mnie to jest poprostu ekscytujące :eek: na swój sposób nawet piękne, muszę to zobaczyć na żywca, normalnie klimat jak nie z tej ziemi (chodzi mi o te blokowiska oczywiście)

Ostatnie zdjęcia też spox, wielkie dzięki TaipeiWalker :eek:kay:

1 - 20 of 60 Posts